از این قسمت های سایت tsetmc کمتر کسی مطلع است!

در ادامه مجموعه مقالات آموزش سایت tsetmc در خدمت شما هستیم. اما در بخش دیگر از آموزش سایت tsetmc.com به سراغ سایر خدمات این وب سایت بورسی می رویم.

 

نمایش فهرست

نخستین گزینه در اینجا نمایش فهرست است.

tsetmc

با کلیک روی گزینه نمایش فهرست، به صفحه ای مطابق زیر منتقل می شوید که می توانید با کلیک در هر بخش، به صورت مستقیم به آن وارد شده و اطلاعات مورد نظر را برداشت کنید.

tsetmc

برای بازگشت به صفحه اصلی روی گزینه خانه (با نماد خانه)، کلیک کنید.

حال به گزینه بعدی، یعنی دیده بان بازار می رویم.

با کلیک روی این آیکون، به صفحه دیده بانی بازار وارد می شوید. در این صفحه کلیه نمادهای بورسی آورده شده اند و شما می توانید اطلاعات قیمتی و معاملاتی مربوط به هر نماد را در سطر مقابل آن، مشاهده کنید.

tsetmc

همین طور با کلیک روی نام هر نماد، به صفحه دیگری منتقل می شوید که کلیه اطلاعات جزئی در خصوص آن آورده شده است. در اینجا می توانید پیام های ناظر مربوط به آن سهام، سابقه، اطلاعیه ها، آگهی های مجمع، تغییر وضعیت، شناسه، اعضای هیات مدیره، سهامداران، ترازنامه شرکت، سود و زیان، پورتفوی، تصمیمات مجمع، EPS، DPS و غیره را نیز مشاهده کنید.

آموزش بورس

در تب باز شده نماد بورسی، بخش های زیر را باید مورد توجه قرار دهید:

 

در یک نگاه

حجم خرید، حجم فروش، تعداد معاملات، حجم معاملات، ارزش معاملات و ارزش بازار را در اینجا می توانید مشاهده کنید. به علاوه بازه روز، قیمت مجاز، بازه هفته و بازه سال نیز در اینجا قرار داده شده اند.

شما می توانید تعداد سهام را در کنار حجم مبنا، سهام شناور و میانگین حجم هر ماه در خصوص این نماد بورسی یا فرابورسی ببینید. در اینجا شما می توانید نمادهای هم گروه را نیز در بخش پایینی صفحه ببینید و در مورد آن ها اطلاعات کسب کنید.

آموزش بورس

 

پیام ناظر

در تب پیام ناظر، کلیه پیام های ناظری که به این نماد بورسی مربوط هستند، دیده می شوند.

پیام ناظر

 

سابقه

در بخش سابقه این امکان برای کاربر وجود دارد که سوابق تغییرات قیمتی و میزان معاملات به همراه کمترین قیمت، بیشترین قیمت و … در هر روز معاملاتی را دنبال کند.

 

اطلاعیه

هر یک از نمادهای بورسی، اطلاعیه هایی مخصوص به خود دارند که معمولا شامل مواردی چون گزارش فعالیت ماهانه، صورت های مالی و … می شوند. در بخش اطلاعیه می توانید این گزارش ها را به تفکیک مشاهده نمایید.

 

 

آگهی مجمع

یکی دیگر از بخش های tsetmc بخش آگهی مجمع است. سوابق آگهی های مجمع را در تب آگهی مجمع می توان مشاهده کرد و تمامی موارد از جمله زمان برگزاری، محل برگزاری و نیز دستورات جلسه دیده می شوند.

آموزش بورس

 

تغییر وضعیت

همان طور که می دانید هر یک از نمادهای بورسی و فرابورسی ممکن است به دلایل مختلف، متوقف شده، محفوظ یا در شرایط عادی مجاز باشند.  در تب تغییر وضعیت می توانید تمامی تغییر وضعیت های نماد بورسی را در تاریخ های آن ها، مشاهده کنید.

 

شناسه

شناسه نماد بورسی شامل یک کد 12 رقمی، کد 5 رقمی و نیز نام لاتین شرکت است. نماد فارسی، کد تابلو، کد گروه صنعت و غیره را نیز می توانید در این بخش دنبال کنید.

آموزش بورس

هیات مدیره

یکی دیگر از بخش های tsetmc بخش هیات مدیره است. در صورتی که مایل باشید می توانید کلیه اعضای هیئت مدیره شرکت بورسی را در بخش هیات مدیره مشاهده کنید. نام اعضا به همراه کد ملی و سمت های آن ها و همین طور مدارک تحصیلی، در این بخش ثبت شده اند.

TSETMC

 

حقیقی- حقوقی

برخی از سهامداران مایل به دانستن میزان خرید حقیقی و حقوقی در خصوص یک نماد بورسی بوده و از روی این مدل، اطلاعات مناسبی برای تصمیم به خرید یا فروش، به دست می آورند. در بخش حقیقی- حقوقی، نیز می توانید میزان خرید و فروش حقیقی و حقوقی را در روزهای معاملاتی مختلف، مشاهده کنید.

TSETMC

 

سهامداران

در قسمت سهامداران، سهامداران عمده را مشاهده می کنید که میزان سهم آن ها و نیز درصد سهامداری شان مشخص شده است.

سهامداران

 

EPS

یکی دیگر از بخش های tsetmc بخش eps است. در تب EPS، می توانید اطلاعات و ارقام مربوط به آن را در خصوص نماد بورسی، دریافت کنید.

EPS

 

DPS

در تب DPS نیز اطلاعات مربوط به آن با توجه به سال مالی آورده شده است.

DPS

 

آمارها

برای مطالعه دقیق وضعیت یک سهام، باید دسترسی درستی به آمارهای آن داشته باشید. در تب آمارها، می توانید آمار روزهای منفی، آمار روزهای مثبت و آمار روزهای معاملات را به تفکیک 3 ماه گذشته و 12 ماه گذشته، ببینید. همین طور دفعات معامله، ارزش معاملات و حجم معاملات نیز در همین بازه های زمانی قابل رویت هستند.

tsetmc.com

 

معرفی

در تب معرفی، یک معرفی نامه کامل از خصوصیات شرکت مادر آورده شده است که شامل موضوع فعالیت، نام مدیرعامل، آدرس، شماره تماس، سال مالی، مدیر مالی، ایمیل و غیره است.

tsetmc.com

ترازنامه

ترازنامه شرکت های بورسی و فرابورسی باید در دسترس بوده و قابل مشاهده برای عموم باشد. در بخش ترازنامه، به این مورد دسترسی خواهید داشت.

آموزش بورس

 

سود و زیان

یکی دیگر از بخش های tsetmc بخش سود و زیان است. شما می توانید سود و زیان شرکت بورسی را در دوره منتهی به سه ماه قبل یا یک سال قبل، مشاهده نمایید. همان طور که در تصویر مشاهده می کنید، این سود و زیان شامل هزینه ها و درآمدهای مختلف می شود که به تفکیک آورده شده اند.

آموزش بورس

تولید و فروش

شما می توانید میزان تولید و میزان فروش شرکت بورسی را در این تب به تفکیک مشاهده نمایید.

 

 

 

پورتفوی

پوتفوی شرکت بورسی، در این تب، قابل رویت است.

 

تصمیمات مجمع

در این تب، به کلیه مجمع های از قبل برگزار شده و تصمیماتی که طی آن ها اتخاذ شده است، دسترسی دارید.

 

جستجوی نماد در وب سایت tsetmc.com

با کلیک روی علامت ذره بین، می توانید نماد مورد نظر خود را جستجو کرده و کلیه اطلاعات در خصوص آن را به دست بیاورید.

آموزش بورس

تجربیات یک بورسی

حقوقی ها چگونه شما را فریب می دهند؟ (دریافت سیگنال از خرید و فروش حقوقی)

این نوع فروش حقوقی مهم نیست!

بعضا ما مشاهده می نماییم سهمی بر فرض مثال ۳۰% افت داشته و نفس های آخر خود را سپری میکند. در همین حین یک حقوقی، فروش های آبشاری خود را شروع می نماید. حال بایستی سوال کرد که آیا این فروش، نشانه بدی است؟

جواب خیر می باشد. بطور مثال فروش حقوقی می تواند دستوری باشد و مثلا در انتهای مال برای تامین حقوق پرسنل درحال فروش است.

 

این نوع خرید حقوقی بسیار خطرناک است!

در بخش خرید نیز همه خریدهای حقوقی نشانه خوبی به شمار نمی رود. بطور مثال بعضی از اوقات کد های خاص حقیقی که در سود هستند، با هماهنگی تعدادی زیادی از سهم خود را به کد حقوقی می فروشند. بعد از این فروش قیمت سهم بشدت کاهش می یابد. در واقع این نوع خرید حقوقی نوعی فرصت خروج محسوب می شود.

 

فریب حقوقی ها را نخورید!

با ارائه مثال های بالا متوجه شدیم که لزوما هر خرید حقوقی نشانه خوب و هر فروش حقوقی نشانه بدی نیست. با دانستن نکاتی که در فایل زیر گفته ایم(همراه با مثال های واقعی و متعددی)، دیگر هرگز فریب حقوقی ها را نخورده و ضرر نخواهید کرد. نکاتی که در جایی گفته نمی شود.

 

در این فایل چه تجربیاتی نوشته شده ؟

 1. توضیحات کلی در مورد حقوقی های بورس
 2. حقوقی سهم شما خوب است یا بد؟ نحوه تشخیص با مثال
 3. حقوقی سهم شما چقدر قدرت دارد ؟ (ضعیف است یا قوی) با مثال
 4. دستکاری نسبت ها توسط حقوقی با ارائه مثال های متعدد
 5. چرا حقوقی ها بعد از سقوط سهم باز فروشنده هستند؟
 6. کدام نوع خرید حقوقی باعث افزایش قیمت سهم می شود؟ با مثال های واقعی و متعدد
 7. آموزش با مثال و ساده تحلیل حرفه ای با استفاده از نوع خرید و فروش حقیقی ها
 8. در چه مواقعی فروش حقوقی منجر به کاهش قیمت سهم نمی شود؟
 9. با کدام نوع خرید حقوقی ما هم باید بخریم ؟ با مثال واقعی
 10. با کدام نوع فروش حقوقی ما هم باید بفروشیم؟ با مثال واقعی
 11. بررسی چند سهم که بدترین و بهترین حقوقی ها را دارند

 

این فایل بر اساس تجربیات سه حقوقی مطرح بازار نوشته شده است !
 • تعداد صفحات : 60 صفحه همراه با عکس، نمودار، جدول و …
 • قیمت : 15,500 تومان

 

 • پشتیبانی در صورت هر گونه مشکل در تلگرام : @wiki55

بعد از مطالعه این فایل می توانید کلیه رفتارهای حقوقی را متوجه شوید. با دانستن این نکات تا حد زیادی از ضررهای شما در بورس کاسته خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *