کد به کد سهام در بورس چیست و چگونه آن را تشخیص دهیم ؟

آنطور که باور معامله گران قدیم بود وقتی یک حقوقی سهمی را میخرد یعنی از آن سهم انتظار رشد دارد و اگر میفروشد یعنی انتظار کاهش دارد. این انتظارات میتواند بنا به خبر داشتن از وضعیت آینده یا فعلی شرکت باشد. اما اکنون نحوه تجزیه و تحلیل خرید و فروش حقوقی و حقیقی ها تغییر کرده است. در این مطلب قصد داریم در مورد کد به کد سهام در بورس توضیحاتی دهیم.

 

کد به کد سهام در بورس حقوقی

در جدول معاملات هر نماد میتوانید میزان حجم و تعداد معاملات را در هر روز ببینید. مثلا در یک تاریخ چند نفر معدود حقوقی تعداد زیادی سهم فروخته اند و تعداد زیادی حقیقی سهم ها را خریده اند. شما میتوانید با در نظر گرفتن اینکه شخص حقیقی چون نقدا خرید میکند بیشتر به فکر سود است حساب کنید تا ببینید که چه موقع شخص حقوقی در تعداد میلیونی یا چند صد هزارتایی سهم را فروخته و آن را سیگنال خرید قرار دهید.

 

 

کد به کد در بورس چیست؟

یکی از روش های حقوقی ها انتقال سهام به اشخاص حقیقی به هنگام انتظار برای رشد سهم است، به این روش کد به کد میگویند. میتوانید برای یادگیری بیشتر و تسلط بر موضوع نماد هایی را در سال ها و ماه های گذشته بررسی کنید و ببینید وقتی که حقوقی تعداد قابل توجهی سهم را فروخته و پس از حدود یک ماه حقوقی تعداد زیادی سهم را خریده آیا قیمت سهم در این بازه افزایش داشته با کاهش. که معمولا روند افزایشی هست.

معمولا وقتی حقوقی در یک روز معاملاتی بیشتر از 15 درصد ازکل حجم معاملاتی آنروز را فروخته باشد امکان دارد که  کد به کد صورت گرفته باشد. همچنین وقتی خریدار حقیقی در طرف دیگر جدول حجم سنگینی خریده باشد این نیز سیگنال خرید و اگر سهم زیادی فروخته باشد سیگنال فروش میباشد.

 

 

مثال دیگر وقتی است که حقوقی ها در صف فروش باشند و حجم معملات بیشتر از 15 درصد باشد نشان دهنده روند رشد است. در این شرایط میتوان چنین تفسیر کرد که حقوقی سهم های خود را به حقیقی های داخل سازمان واگذار میکند و منتظر اثر گذاری عملکردش میماند و پس از نوسان گیری چند روزه یا چند هفته ای بدون اینکه از مالکیت شرکت چیزی کم و زیاد شده باشد سود میکند.

اگر در سابقه معاملات اخیر حقوقی ها فعالیتی در سهم نداشته باشند نشان دهنده ثبات قیمت و حفظ سهم ضعیف میباشد. درچنین شرایطی میتوانید دنبال تحرکات حقوقی ها و خرید سنگین حقیقی ها و فروش سنگین حقوقی ها در دیگر نمادها باشید.

 

 

تجربیات یک بورسی

حقوقی ها چگونه شما را فریب می دهند؟ (دریافت سیگنال از خرید و فروش حقوقی)

این نوع فروش حقوقی مهم نیست!

بعضا ما مشاهده می نماییم سهمی بر فرض مثال ۳۰% افت داشته و نفس های آخر خود را سپری میکند. در همین حین یک حقوقی، فروش های آبشاری خود را شروع می نماید. حال بایستی سوال کرد که آیا این فروش، نشانه بدی است؟

جواب خیر می باشد. بطور مثال فروش حقوقی می تواند دستوری باشد و مثلا در انتهای مال برای تامین حقوق پرسنل درحال فروش است.

 

این نوع خرید حقوقی بسیار خطرناک است!

در بخش خرید نیز همه خریدهای حقوقی نشانه خوبی به شمار نمی رود. بطور مثال بعضی از اوقات کد های خاص حقیقی که در سود هستند، با هماهنگی تعدادی زیادی از سهم خود را به کد حقوقی می فروشند. بعد از این فروش قیمت سهم بشدت کاهش می یابد. در واقع این نوع خرید حقوقی نوعی فرصت خروج محسوب می شود.

 

فریب حقوقی ها را نخورید!

با ارائه مثال های بالا متوجه شدیم که لزوما هر خرید حقوقی نشانه خوب و هر فروش حقوقی نشانه بدی نیست. با دانستن نکاتی که در فایل زیر گفته ایم(همراه با مثال های واقعی و متعددی)، دیگر هرگز فریب حقوقی ها را نخورده و ضرر نخواهید کرد. نکاتی که در جایی گفته نمی شود.

 

در این فایل چه تجربیاتی نوشته شده ؟

 1. توضیحات کلی در مورد حقوقی های بورس
 2. حقوقی سهم شما خوب است یا بد؟ نحوه تشخیص با مثال
 3. حقوقی سهم شما چقدر قدرت دارد ؟ (ضعیف است یا قوی) با مثال
 4. دستکاری نسبت ها توسط حقوقی با ارائه مثال های متعدد
 5. چرا حقوقی ها بعد از سقوط سهم باز فروشنده هستند؟
 6. کدام نوع خرید حقوقی باعث افزایش قیمت سهم می شود؟ با مثال های واقعی و متعدد
 7. آموزش با مثال و ساده تحلیل حرفه ای با استفاده از نوع خرید و فروش حقیقی ها
 8. در چه مواقعی فروش حقوقی منجر به کاهش قیمت سهم نمی شود؟
 9. با کدام نوع خرید حقوقی ما هم باید بخریم ؟ با مثال واقعی
 10. با کدام نوع فروش حقوقی ما هم باید بفروشیم؟ با مثال واقعی
 11. بررسی چند سهم که بدترین و بهترین حقوقی ها را دارند

 

این فایل بر اساس تجربیات سه حقوقی مطرح بازار نوشته شده است !
 • تعداد صفحات : 60 صفحه همراه با عکس، نمودار، جدول و …
 • قیمت : 15,500 تومان

 

 • پشتیبانی در صورت هر گونه مشکل در تلگرام : @wiki55

بعد از مطالعه این فایل می توانید کلیه رفتارهای حقوقی را متوجه شوید. با دانستن این نکات تا حد زیادی از ضررهای شما در بورس کاسته خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *