امکان دارد کل پول خود را در بورس از دست بدهیم ؟

در این مقاله از سایت آموزش بورس، یکی از نگرانی هایی که قبل ورود به بورس معمولا زیاد مطرح می شود، این است که آیا امکان دارای پول خود را در یک روز در بورس از دست بدهیم ؟

در بورس مفهومی به نام دامنه نوسان وجود دارد. سعی میکنیم با یک مثال توضیح دهیم. فرض کنید شما سهمی به قیمت 100 تومان خریداری کرده اید. در بورس قیمت در هر روز معاملاتی می توانند 5 درصد بالاتر و یا 5 درصد پایین تر از قیمت دیروز معامله شوند.

پول

یعنی در بدترین حالت در یک روز 5 درصد از پول شما کم شده و به عدد 95 تومان می رسد. در بهترین حالت نیز 5 درصد افزایش یافته و به 105 تومان می رسد. پس عملا امکان اینکه در یک روز کل دارایی خود را از دست بدهیم امکان پذیر نیست.

پس در یک روز شما امکان دارد 5 درصد از دارایی خود را از دست بدهید و می توانید در روزهای بعد سهام خود را فروخته و مانع از ضرر بیشتر شوید. در شرایط اخیر با توجه به رشد بسیار بالای بورس امکان اینکه حتی در دراز مدت نیز پول خود را در بورس از دست بدهید بسیار کم است. 

 

 

بورس در هر کشور نماد اقتصاد آن است و از آن بعنوان دماسنج اقتصاد کشورها یاد می شود. در نتیجه به مقامات و حکومت نظارت و مراقبت خاصی از بازار بورس دارند که همین امر مانع از ریزش آن می شود.

ما در سایت آموزش بورس آموزش های زیادی در مورد نحوه کاهش ریسک در بورس نوشته ایم (این مطلب مطالعه شود : پنج نکته مهم در تشکیل سبد سهام کم ریسک در بورس را می دانید؟)

وجود دامنه هر چند مزیت هایی دارد، اما یکی از معایب آن اضافه کردن هیجان در بازار است. بطور مثال وقتی میبینید سهمی در صف فروش است احتمال قوی شما هم وسوسه می شوید که سهام خود را بفروشید.

 

تجربیات یک بورسی

حقوقی ها چگونه شما را فریب می دهند؟ (دریافت سیگنال از خرید و فروش حقوقی)

این نوع فروش حقوقی مهم نیست!

بعضا ما مشاهده می نماییم سهمی بر فرض مثال ۳۰% افت داشته و نفس های آخر خود را سپری میکند. در همین حین یک حقوقی، فروش های آبشاری خود را شروع می نماید. حال بایستی سوال کرد که آیا این فروش، نشانه بدی است؟

جواب خیر می باشد. بطور مثال فروش حقوقی می تواند دستوری باشد و مثلا در انتهای مال برای تامین حقوق پرسنل درحال فروش است.

 

این نوع خرید حقوقی بسیار خطرناک است!

در بخش خرید نیز همه خریدهای حقوقی نشانه خوبی به شمار نمی رود. بطور مثال بعضی از اوقات کد های خاص حقیقی که در سود هستند، با هماهنگی تعدادی زیادی از سهم خود را به کد حقوقی می فروشند. بعد از این فروش قیمت سهم بشدت کاهش می یابد. در واقع این نوع خرید حقوقی نوعی فرصت خروج محسوب می شود.

 

فریب حقوقی ها را نخورید!

با ارائه مثال های بالا متوجه شدیم که لزوما هر خرید حقوقی نشانه خوب و هر فروش حقوقی نشانه بدی نیست. با دانستن نکاتی که در فایل زیر گفته ایم(همراه با مثال های واقعی و متعددی)، دیگر هرگز فریب حقوقی ها را نخورده و ضرر نخواهید کرد. نکاتی که در جایی گفته نمی شود.

 

در این فایل چه تجربیاتی نوشته شده ؟

 1. توضیحات کلی در مورد حقوقی های بورس
 2. حقوقی سهم شما خوب است یا بد؟ نحوه تشخیص با مثال
 3. حقوقی سهم شما چقدر قدرت دارد ؟ (ضعیف است یا قوی) با مثال
 4. دستکاری نسبت ها توسط حقوقی با ارائه مثال های متعدد
 5. چرا حقوقی ها بعد از سقوط سهم باز فروشنده هستند؟
 6. کدام نوع خرید حقوقی باعث افزایش قیمت سهم می شود؟ با مثال های واقعی و متعدد
 7. آموزش با مثال و ساده تحلیل حرفه ای با استفاده از نوع خرید و فروش حقیقی ها
 8. در چه مواقعی فروش حقوقی منجر به کاهش قیمت سهم نمی شود؟
 9. با کدام نوع خرید حقوقی ما هم باید بخریم ؟ با مثال واقعی
 10. با کدام نوع فروش حقوقی ما هم باید بفروشیم؟ با مثال واقعی
 11. بررسی چند سهم که بدترین و بهترین حقوقی ها را دارند

 

این فایل بر اساس تجربیات سه حقوقی مطرح بازار نوشته شده است !
 • تعداد صفحات : 60 صفحه همراه با عکس، نمودار، جدول و …
 • قیمت : 15,500 تومان

 

 • پشتیبانی در صورت هر گونه مشکل در تلگرام : @wiki55

بعد از مطالعه این فایل می توانید کلیه رفتارهای حقوقی را متوجه شوید. با دانستن این نکات تا حد زیادی از ضررهای شما در بورس کاسته خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *