پول هوشمند در بورس چیست و چطور وارد بازار می شود؟

پول هوشمند در بورس چیست؟ این پول چه زمانی و چطور وارد بازار سرمایه می شود و چه تحولاتی را با خود همراه می سازد؟ علت وارد شدن پول هوشمند به بازار بورس چیست؟ آیا با وارد شدن این پول به بازار بورس، دوران سودآوری آغاز می شود و یا باید انتظار زیان دهی داشته باشیم؟ این ها سوالاتی است که در ادامه به آن ها پاسخ  خواهیم داد. با ما همراه بمانید.

پول هوشمند چیست؟

پول هوشمند به وسیله سرمایه گذاران دانه درشت به بازار بورس وارد شده و پس از مدتی و طی عملکرد خود، عموما خارج خواهد شد. این تزریق سرمایه که تحت عنوان پول هوشمند از آن یاد می شود، به منظور جهت بخشی و ایجاد موج و جریان در بازار بورس، وارد می شود و در اکثر مواقع نیز به صورت متناوب و مرحله ای از بازار خارج خواهد شد.

پول هوشمند در بورس

در حقیقت سهامداران بزرگ و شرکت های عظیم سهامدار که بینش قوی تری نسبت به سهم ها داشته و بعضا اطلاعات محرمانه ای نیز به دست می آورند، با تزریق سرمایه کلان در یک برهه زمانی، نمودار قیمت یک سهم را تحت تاثیر قرار داده و سود مورد نظر خود را از آن دریافت می کنند.

 

بازیگر سهم

پول هوشمند توسط بازیگر سهم وارد می شود. معمولا در اوایل ورود پول هوشمند به سهم، قیمت آن به عمد چند روز و حتی شاید چند هفته نگه داشته می شود تا به اندازه کافی خرید انجام شود و افرادی که در حال نوسان گرفتن هستند از سهم پیاده شوند(خارج شوند).

پول هوشمند

بطور مثال بعضا دیده می شود که روند بازار عوض می شود اما سهم شما همچنان صف فروش است و یا رینج های منفی در آن دیده می شود. در این وضعیت بازیگر در حال ناامید کردن شما و جمع آوری سهم در قیمت های منفی است.

توجه داشته باشید که هیچ قانونی برای زمان بندی ورود پول هوشمند به بازار متصور نیستیم و نمی توان از پیش نسبت به زمان بندی ورود آن، اظهار نظر کرد. اما تجربه نشان داده است که غالبا دو یا چند بار در سال شاهد ورود و خروج پول هوشمند به بازار بورس و تبعات آن هستیم.

به منظور سودآوری و مهم تر از آن عدم زیان بینی از جریان پول هوشمند، لازم است که زمان تزریق آن، چگونگی و … را دانسته و در قبال تزریق پول هوشمند، تصمیم گیری سنجیده داشته باشید.

 

ویدئوی آموزشی پول هوشمند

 

پول هوشمند چه زمانی وارد بازار بورس می شود؟

پول هوشمند در زمانی که قیمت سهامی به کف رسیده و در کمترین میزان خود به سر می برد، به بازار تزریق خواهد شد.

در واقع زمانی که آینده مثبت و افزایش قیمتی برای یک سهم متصور نیستیم و به نظر می رسد که همه چیز درباره آن، تیره و رو به منفی است، پول هوشمند وارد شده و در اوج نبود تقاضا برای خرید آن سهام، به خرید کلان می پردازد. به این شکل با افزایش معاملات و برگشتن ورق آن سهام، قیمت افزایش پیدا کرده و پول هوشمند در اوج قیمت خروج خواهد کرد.

پول هوشمند

همانطور که در عکس بالا مشاهده می کنید، بازیگر در فاصله بین دلسردی و افسردگی سهام شما را می خرد. زمانی که دیگر شما باور کرده اید که سهم حرکت مثبتی نخواهد داشت و حاضر هستین در اولین مثبت سهم را بفروشید و با ضرر از آن خارج شوید. پس زمان دلسردی سهامدار معمولا زمانی است که قیمت سهم به روند مثبت بر می گردد.

معمولا بازیگران دارای توانایی بازارخوانی بسیار بالایی هستند و با فرآیند تغییر احساسات سهامدار خرد آشنا هستند و در بهترین زمان اقدام به خرید سهام می کنند.

آموزش های ویژه

کتاب بورس

بعضا ما مشاهده می نماییم سهمی بر فرض مثال ۳۰% افت داشته و نفس های آخر خود را سپری میکند. در همین حین یک حقوقی، فروش های آبشاری خود را شروع می نماید. حال بایستی سوال کرد که آیا این فروش، نشانه بدی است؟

تجربیات یک بورسی

حقوقی ها چگونه شما را فریب می دهند؟ (دریافت سیگنال از خرید و فروش حقوقی)

این نوع فروش حقوقی مهم نیست!

بعضا ما مشاهده می نماییم سهمی بر فرض مثال ۳۰% افت داشته و نفس های آخر خود را سپری میکند. در همین حین یک حقوقی، فروش های آبشاری خود را شروع می نماید. حال بایستی سوال کرد که آیا این فروش، نشانه بدی است؟

جواب خیر می باشد. بطور مثال فروش حقوقی می تواند دستوری باشد و مثلا در انتهای مال برای تامین حقوق پرسنل درحال فروش است.

 

این نوع خرید حقوقی بسیار خطرناک است!

در بخش خرید نیز همه خریدهای حقوقی نشانه خوبی به شمار نمی رود. بطور مثال بعضی از اوقات کد های خاص حقیقی که در سود هستند، با هماهنگی تعدادی زیادی از سهم خود را به کد حقوقی می فروشند. بعد از این فروش قیمت سهم بشدت کاهش می یابد. در واقع این نوع خرید حقوقی نوعی فرصت خروج محسوب می شود.

 

فریب حقوقی ها را نخورید!

با ارائه مثال های بالا متوجه شدیم که لزوما هر خرید حقوقی نشانه خوب و هر فروش حقوقی نشانه بدی نیست. با دانستن نکاتی که در فایل زیر گفته ایم(همراه با مثال های واقعی و متعددی)، دیگر هرگز فریب حقوقی ها را نخورده و ضرر نخواهید کرد. نکاتی که در جایی گفته نمی شود.

 

در این فایل چه تجربیاتی نوشته شده ؟

 1. توضیحات کلی در مورد حقوقی های بورس
 2. حقوقی سهم شما خوب است یا بد؟ نحوه تشخیص با مثال
 3. حقوقی سهم شما چقدر قدرت دارد ؟ (ضعیف است یا قوی) با مثال
 4. دستکاری نسبت ها توسط حقوقی با ارائه مثال های متعدد
 5. چرا حقوقی ها بعد از سقوط سهم باز فروشنده هستند؟
 6. کدام نوع خرید حقوقی باعث افزایش قیمت سهم می شود؟ با مثال های واقعی و متعدد
 7. آموزش با مثال و ساده تحلیل حرفه ای با استفاده از نوع خرید و فروش حقیقی ها
 8. در چه مواقعی فروش حقوقی منجر به کاهش قیمت سهم نمی شود؟
 9. با کدام نوع خرید حقوقی ما هم باید بخریم ؟ با مثال واقعی
 10. با کدام نوع فروش حقوقی ما هم باید بفروشیم؟ با مثال واقعی
 11. بررسی چند سهم که بدترین و بهترین حقوقی ها را دارند

 

این فایل بر اساس تجربیات سه حقوقی مطرح بازار نوشته شده است !
 • تعداد صفحات : 60 صفحه همراه با عکس، نمودار، جدول و …
 • قیمت : 15,500 تومان

 

 • پشتیبانی در صورت هر گونه مشکل در تلگرام : @wiki55

بعد از مطالعه این فایل می توانید کلیه رفتارهای حقوقی را متوجه شوید. با دانستن این نکات تا حد زیادی از ضررهای شما در بورس کاسته خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *