پاسخ به سوالات متدوال (به همراه پاسخ) در مورد سهام عدالت + ویدیو

آیا امکان ثبت نام جدید سهام عدالت وجود دارد؟

باید به این سوال یک پاسخ “نه” قطعی بدهیم. در حال حاضر به هیچ وجه امکان ثبت نام سهام عدالت وجود ندارد و تنها افراد دارای سهام عدالت که پیشتر شماره شبای خود را اعلام نکرده و سود خود را دریافت نکرده اند، می توانند با وارد کردن شماره شبای خود در سامانه، این سود را دریافت کنند.

تخصیص سهام عدالت از سال 1384 آغاز گردید و تا پایان سال 1394 ادامه داشت. اما از آن زمان به بعد هیچ فرد جدیدی قادر به دریافت سهام عدالت نیست.

 

استعلام وضعیت سهام عدالت چطور انجام می شود؟

اگر شما دارای سهام عدالت هستید و می خواهید وضعیت سهام خود را مشاهده کنید، کافی است ه به سامانه www.samanese.ir وارد شده و با وارد کردن اطلاعات هویتی خود و تایید آن ها، وضعیت واریز سود و ارزش سهام خود را مشاهده نمایید.

 

 

برای چه کسانی سود سهام عدالت واریز شده است؟

این سوالی است که بسیاری از دارندگان سهام عدالت پرسیده و پاسخ ساده ای دارد. سود سهام عدالت برای آن دسته از دارندگان سهام واریز شده است که شماره شبای خود را در سامانه ثبت کرده باشند.

اما آن دسته ای نیز که شماره شبای خود را وارد نکرده و سود سهام را هنوز دریافت نکرده اند، نگرانی نداشته و بدانند که سود سهام آن ها محفوظ مانده است و به آن در سرمایه گذاری های بعدی، سود مضاعف تعلق خواهد گرفت.

 

سود سهام عدالت افراد فوت شده، چه خواهد شد؟

سود سهام عدالت افراد فوت شده، به وراث مستقیم آن ها که نامشان در گواهی انحصار وراثت باشد، خواهد رسید. برای این منظور و دریافت سود سهام عدالت متوفی، باید با داشتن مدارک کد ملی متوفی، تاریخ فوت، اصل کارت ملی، گواهی انحصار وراثت، شماره شبا بانکی وارث (که نامش در گواهی انحصار وراثت باشد) و کد پستی 10 رقمی وارث، به دفتر پیشخوان دولت مراجعه شود.

نکته: توجه داشته باشید که امکان انتقال سهام عدالت فرد فوت شده تنها به وارث قانونی او وجود داشته و به شخص دیگری میسر نخواهد بود.

 

 

در صورت تغییر اطلاعات هویتی سهامداران سهام عدالت، چه باید کرد؟

اگر اطلاعات شما به عنوان یکی از مالکان سهام عدالت در سامانه، مغایرت دارد، باید با شماره تماس 02183338، ارتباط برقرار کرده و موضوع را اعلام و پیگیری نمایید.

 

آیا طلاق بر مالکیت سهام عدالت تاثیری دارد؟

اتفاقات و رویدادهای خانوادگی پس از تخصیص اولیه سهام عدالت بر افراد، تاثیری بر مالکیت این سهام و یا اندازه آن نخواهد داشت. به خاطر داشته باشید که نه تنها طلاق، بلکه تغییر شرایط مالی افرادی که مالک سهام عدالت هستند، نیز تاثیری بر مالکیت آن ها نخواهد داشت.

به این معنی که اگر شما در زمان ثبت نام برای سهام عدالت تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی بوده و در آن زمان سهام عدالت را دریافت کرده اید، اکنون با تغییر مثبت شرایط مالی، از آن  بی بهره نخواهید شد.

 

 

آیا می توان برای فرزند جدید، سهام عدالت دریافت کرد؟

با اضافه شدن فرزند جدید به خانوارهایی که دارای سهام عدالت هستند، امکان دریافت سهام برای عضو تازه وجود ندارد و این احتمال می رود که در آینده تعیین تکلیفی نسبت به این موضوع صورت بگیرد.

 

 

سود سهام عدالت چه زمانی واریز می شود؟

سود سهام عدالت در زمانی که شرکت های سرمایه پذیر سود سالیانه خود را محاسبه و پرداخت نمایند، به حساب دارندگان این سهام، (از طریق شماره شبا) واریز خواهد شد. از آن جایی که مجمع پایان سال شرکت ها معمولا در تیر ماه برپا می شود، واریز سود سهام عدالت نیز باید حداکثر تا 8 ماه پس از برگزاری مجمع انجام پذیرد.

 

 

سود سهام عدالت 98 چقدر بود؟

سود سهام عدالت 98 که در پایان این سال واریز گشت، برای افراد معمول معادل 110 هزار تومان و برای افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی، 200 هزار تومان بود. لازم به ذکر است که این مبالغ در سال قبل به ترتیب 90 و 180 هزار تومان بود.

 

 

آیا خرید و فروش سهام عدالت ممکن است؟

در حال حاضر امکان خرید و فروش سهام عدالت وجود ندارد، اما همان طور که گفتیم به زودی این سهام در بازار بورس آزادسازی شده و از آن پس معاملات آن در فرابورس صورت می گیرد.

در صورتی که دارای سهام عدالت هستید و می خواهید مدیریت آن در بازار بورس را به عهده بگیرید، توصیه می کنیم که در فرصت پیش رو، مطالعات خود در خصوص معاملات بورسی را بالا ببرید. این فرصتی بسیار عالی است که دارایی خود در قالب سهام عدالت را بالا برده و از این مجال بهره لازم را ببرید. به یاد داشته باشید که عظیم ترین دارایی ها در بازار بورس، بدون داشتن سرمایه دانش و هوش معاملاتی، بی ارزش شده و کارایی خود را از دست خواهد داد.

اگر شما هم سوالی دارید که پاسخ داده نشده است، در بخش نظرات اعلام کنید تا به آن پاسخ دهیم.

 

 

تجربیات یک بورسی

حقوقی ها چگونه شما را فریب می دهند؟ (دریافت سیگنال از خرید و فروش حقوقی)

این نوع فروش حقوقی مهم نیست!

بعضا ما مشاهده می نماییم سهمی بر فرض مثال ۳۰% افت داشته و نفس های آخر خود را سپری میکند. در همین حین یک حقوقی، فروش های آبشاری خود را شروع می نماید. حال بایستی سوال کرد که آیا این فروش، نشانه بدی است؟

جواب خیر می باشد. بطور مثال فروش حقوقی می تواند دستوری باشد و مثلا در انتهای مال برای تامین حقوق پرسنل درحال فروش است.

 

این نوع خرید حقوقی بسیار خطرناک است!

در بخش خرید نیز همه خریدهای حقوقی نشانه خوبی به شمار نمی رود. بطور مثال بعضی از اوقات کد های خاص حقیقی که در سود هستند، با هماهنگی تعدادی زیادی از سهم خود را به کد حقوقی می فروشند. بعد از این فروش قیمت سهم بشدت کاهش می یابد. در واقع این نوع خرید حقوقی نوعی فرصت خروج محسوب می شود.

 

فریب حقوقی ها را نخورید!

با ارائه مثال های بالا متوجه شدیم که لزوما هر خرید حقوقی نشانه خوب و هر فروش حقوقی نشانه بدی نیست. با دانستن نکاتی که در فایل زیر گفته ایم(همراه با مثال های واقعی و متعددی)، دیگر هرگز فریب حقوقی ها را نخورده و ضرر نخواهید کرد. نکاتی که در جایی گفته نمی شود.

 

در این فایل چه تجربیاتی نوشته شده ؟

 1. توضیحات کلی در مورد حقوقی های بورس
 2. حقوقی سهم شما خوب است یا بد؟ نحوه تشخیص با مثال
 3. حقوقی سهم شما چقدر قدرت دارد ؟ (ضعیف است یا قوی) با مثال
 4. دستکاری نسبت ها توسط حقوقی با ارائه مثال های متعدد
 5. چرا حقوقی ها بعد از سقوط سهم باز فروشنده هستند؟
 6. کدام نوع خرید حقوقی باعث افزایش قیمت سهم می شود؟ با مثال های واقعی و متعدد
 7. آموزش با مثال و ساده تحلیل حرفه ای با استفاده از نوع خرید و فروش حقیقی ها
 8. در چه مواقعی فروش حقوقی منجر به کاهش قیمت سهم نمی شود؟
 9. با کدام نوع خرید حقوقی ما هم باید بخریم ؟ با مثال واقعی
 10. با کدام نوع فروش حقوقی ما هم باید بفروشیم؟ با مثال واقعی
 11. بررسی چند سهم که بدترین و بهترین حقوقی ها را دارند

 

این فایل بر اساس تجربیات سه حقوقی مطرح بازار نوشته شده است !
 • تعداد صفحات : 60 صفحه همراه با عکس، نمودار، جدول و …
 • قیمت : 15,500 تومان

 

 • پشتیبانی در صورت هر گونه مشکل در تلگرام : @wiki55

بعد از مطالعه این فایل می توانید کلیه رفتارهای حقوقی را متوجه شوید. با دانستن این نکات تا حد زیادی از ضررهای شما در بورس کاسته خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *