ورود و خروج پول هوشمند با ذکر مثال – نکات طلایی که باید بدانید

پول هوشمند در بورس یکی از نکاتی که است که معمولا باعث رشد بسیار و یا ریزش زیاد قیمت سهم می شود. به همین دلیل تشخیص ورود پول هوشمند و یا خروج پول هوشمند بسیار مهم و حیاتی است. در این مقاله علاوه بر توضیحات جامع در مورد پول هوشمند، با مثال هایی سعی در بیان نکات طلایی خواهیم داشت.

تجربیات یک بورسی

تجربه این مطلب :

سال 94 بود یه نفر بهم گفت در یه سهمی ورود پول هوشمند داشتیم. منم تا دلتون بخواد این سهم رو خریدم چون دیدم حجم معاملاتش زیاد شده. چشتون روز بد نبینه که از روز بعدی سهم شروع به افت شدید کرد. همین باعث شد برم تا انتهای بحث پول هوشمند را مطالعه کنم و در این مطلب خلاصه این مطالعات رو می خوام در اختیار شما بذارم.

ورود پول هوشمند به نماد

در کلامی ساده تر باید بگوییم که پول هوشمند زمانی وارد بازار بورس می شود که به هر علتی قیمت سهام به مقادیر پایین خود رسیده باشد. (یعنی بهترین زمان خرید). پول هوشمند در بهترین زمان خرید وارد بازار بورس شده و پس از ایجاد تحولات خود، در اوج خروج کرده و سود خود را به شکلی خالص کسب می کند.

ورود پول هوشمند

معمولا پول هوشمند توسط چند گروه و با هماهنگی هم وارد سهم می شود. در ابتدا خبرهای منفی از سهم جهت ترغیب سهامداران خرد به فروش و به اصطلاح خشک کردن سهم ایجاد می شود. در این مرحله خرید بازیگر سهم به حداکثر خود می رسد.

 

ورود پول هوشمند نشانه چیست؟

با ورود پول هوشمند و خریداری کردن سهام مورد نظر، جریان و خون تازه ای  در معاملات آن سهام به راه می افتد. به این شکل سهامداران خرده پا نیز برای خرید این سهم، به تکاپو می افتند و غالبا از وجود فشار پول هوشمند بی اطلاع هستند. توجه داشته باشید که در این حین قیمت سهام به دلیل افزایش تقاضا، بالا و بالاتر می رود.

اوضاع تا جایی ادامه پیدا می کند که قیمت سهام به مرحله بسیار خوب و نقطه سود قابل توجه می رسد؛ اکنون زمانی است که پول هوشمند زمان را برای خروج مناسب می یابد. در یک کلام ورود پول هوشمند نشانه خوبی برای سهم است و معمولا باعث افزایش قیمت شدید آن می شود.

 

ویدئو آموزشی پول هوشمند

 

از کجا بفهمیم پول هوشمند وارد سهم شده است +مثال

بطور کلی شناسایی ورود پول هوشمند به سهم کار آسانی نیست. معمولا فرد یا افرادی که قصد خرید یک سهم دارند آن را به شکل حرفه ای انجام می دهند و در نتیجه تشخیص آن سخت است.

با این حل معمولا در هنگام ورود پول هوشمند، حجم معاملات سهم افزایش می یابد و به اصطلاح سهم شامل حجم مشکوک می شود. حجم مشکوک را می توان اصلی ترین نشانه حجم مشکوک دانست. اما تشخیص ورود پول هوشمند با استفاده از حجم مشکوک زمانی پیچیده تر می شود که همین نشانه خروج پول هوشمند نیز می باشد.

ورود پول هوشمند

در این بخش نماد وجامی را مثال می زنیم. در تاریخ های 16 و 17 آذر 99 به یکباره حجم معاملات سهم افزایش می یابد. همانطور که مشاهده میکنید علاوه بر افزایش حجم معاملات، قیمت آخرین معامله نیز از قیمت پایانی بالاتر است.

معمولا در هنگام ورود پول هوشمند به سهم، علاوه بر موارد گفته شده نسبت های خریدار به فروشنده نیز قوی تر هستند. البته بهتر است نسبت های خرید و فروش حقیقی بیشتر مد نظر قرار بگیرد.

البته بستگی به میزان حرفه ای بودن بازیگر، در بسیار از مواقع برای عدم تشخیص ورود پول هوشمند، قیمت سهم را کاهش می دهند و سپس حجم بالایی از آن را خرید می کنند. بطور کلی تشخیص خروج پول هوشمند راحت تر از تشخیص ورود آن است.

 

چگونه خروج پول هوشمند را تشخیص دهیم + مثال

همچنان که در بخش بالایی گفتیم یکی از اصلی ترین نشانه های ورود و یا خروج پول هوشمند از سهم افزایش حجم معاملات آن است. با این حال معمولا زمانی که خروجی پول هوشمند از سهم اتقاق بیفتد، در همان روز علاوه بر افزایش حجم معاملات، قیمت سهم کاهش می یابد و قیمت آخرین معامله از قیمت پایانی کمتر می شود.

مثال

در اینجا سهم فسپا را بررسی خواهیم کرد و خواهیم دید که چگونه پول هوشمند از این سهم خارج می شود و سپس بعد از آن قیمت سهم نزدیک به 35 درصد کاهش می یابد. ابتدا از تب سابقه در سایت tsetmc حجم و تعداد معاملات سهم را در روزهای مختلف مطابق با شکل زیر مشاهده می کنیم.

خروج پول هوشمند

همانطور که در عکس بالا مشاهده می کنید، در تاریخ یک شهریور تا 10 شهریور 99 این سهم دارای حجم مشکوک بوده است. در تاریخ های یک، سه، پنج و 10 شهریور 99 علاوه بر افزایش حجم معاملات، قیمت سهم نیز در این چند روز کاهش می یابد و این مورد یکی از اصلی ترین نشانه های خروج پول هوشمند است. جالب است بدانید قیمت سهم بعد از این تاریخ و در کمتر از یک ماه به 3900 تومان کاهش یافت !

نکته دیگر بسیار مهم است (در همین سهم فسپا اتفاق افتاده است که نشان از حرفه ای بودن دارد) این است که بازیگر در ساعات ابتدایی معاملات سهم (ساعت 9 تا 10 صبح) اقدام به فروش کرده و قیمت سهم کاهش یافته است.

اما برای فریب سهامداران خرد، در لحظات آخر اقدام به درج صف خرید فیک (الکی) کرده است تا اینکه برای روز های بعد هم بتواند خریدار کافی برای سهم را جذاب کند. این مورد بصورت دقیق در تاریخ یک، پنج و ده شهریور دیده می شود. یکی از پیچیدگی های تشخیص خروج پول هوشمند همین مورد است!

بازیگر با این روش توانسته است اکثر فیلترهای ورود پول هوشمند را فریب داده و در آن روز در اکثر فیلتر ها، فسپا دارای ورود پول هوشمند بوده است! بنابراین در این وضعیت ها دقت کافی به نحوه خرید سهام خود داشته باشید.

خروج پول هوشمند

عکس بالا مربوط به معاملات روز 5 شهریور 99 نماد فسپا است که همانطور که بالاتر گفتیم دارای خروج پول هوشمند بوده است. یکی دیگر از نکاتی که در هنگام ورود و خروج پول هوشمند باید دقت کنیم، نسبت خریدار به فروشنده است. معمولا در هنگام خروج پول هوشمند نسبت فروشنده ها قوی تر خواهد بود.

همانطور که در عکس بالا مشاهده میکنید، تعداد 1466 فروشنده به 3501 خریدار سهم فروخته اند و این به معنای قدرت فروشنده ها بوده است. البته بهتر از است در نسبت های خرید و فروش بیشتر به حقیقی ها توجه کنیم تا حقوقی ها!

از دیگر نکاتی که در هنگام خروج پول هوشمند باید به آن دقت کرد آن است که معمولا خروج پول هوشمند پس از یک رشد شارپ و تند قیمت سهم اتقاق می افتد

 

ورود پول هوشمند و کد به کد حقوقی به حقیقی

یکی از حرفه ای ترین و شاید سخت ترین روش های ورود پول هوشمند به سهم کد به کد حقوقی به حقیقی است. به زبان ساده وقتی حقوقی سهم با هماهنگی قبلی اقدام به فروش سهم در قیمت های پایین به تعداد کد خاص (معمولا کد های حقیقی خودشان) میکند، کد به کد انجام شده است.

البته کد به کد نیز دارای پیچیدگی های مربوط به خود است و هم نشانه ورود پول هوشمند و هم خروج پول هوشمند است. اما بطور کلی کد به کد در کف قیمتی سهم (حمایت) معمولا نشانه ورود پول هوشمند و در سقف قیمتی (فروش حقیقی به حقوقی) نشاندهنده خروج پول هوشمند است.

تجربیات یک بورسی

حقوقی ها چگونه شما را فریب می دهند؟ (دریافت سیگنال از خرید و فروش حقوقی)

این نوع فروش حقوقی مهم نیست!

بعضا ما مشاهده می نماییم سهمی بر فرض مثال ۳۰% افت داشته و نفس های آخر خود را سپری میکند. در همین حین یک حقوقی، فروش های آبشاری خود را شروع می نماید. حال بایستی سوال کرد که آیا این فروش، نشانه بدی است؟

جواب خیر می باشد. بطور مثال فروش حقوقی می تواند دستوری باشد و مثلا در انتهای مال برای تامین حقوق پرسنل درحال فروش است.

 

این نوع خرید حقوقی بسیار خطرناک است!

در بخش خرید نیز همه خریدهای حقوقی نشانه خوبی به شمار نمی رود. بطور مثال بعضی از اوقات کد های خاص حقیقی که در سود هستند، با هماهنگی تعدادی زیادی از سهم خود را به کد حقوقی می فروشند. بعد از این فروش قیمت سهم بشدت کاهش می یابد. در واقع این نوع خرید حقوقی نوعی فرصت خروج محسوب می شود.

 

فریب حقوقی ها را نخورید!

با ارائه مثال های بالا متوجه شدیم که لزوما هر خرید حقوقی نشانه خوب و هر فروش حقوقی نشانه بدی نیست. با دانستن نکاتی که در فایل زیر گفته ایم(همراه با مثال های واقعی و متعددی)، دیگر هرگز فریب حقوقی ها را نخورده و ضرر نخواهید کرد. نکاتی که در جایی گفته نمی شود.

 

در این فایل چه تجربیاتی نوشته شده ؟

 1. توضیحات کلی در مورد حقوقی های بورس
 2. حقوقی سهم شما خوب است یا بد؟ نحوه تشخیص با مثال
 3. حقوقی سهم شما چقدر قدرت دارد ؟ (ضعیف است یا قوی) با مثال
 4. دستکاری نسبت ها توسط حقوقی با ارائه مثال های متعدد
 5. چرا حقوقی ها بعد از سقوط سهم باز فروشنده هستند؟
 6. کدام نوع خرید حقوقی باعث افزایش قیمت سهم می شود؟ با مثال های واقعی و متعدد
 7. آموزش با مثال و ساده تحلیل حرفه ای با استفاده از نوع خرید و فروش حقیقی ها
 8. در چه مواقعی فروش حقوقی منجر به کاهش قیمت سهم نمی شود؟
 9. با کدام نوع خرید حقوقی ما هم باید بخریم ؟ با مثال واقعی
 10. با کدام نوع فروش حقوقی ما هم باید بفروشیم؟ با مثال واقعی
 11. بررسی چند سهم که بدترین و بهترین حقوقی ها را دارند

 

این فایل بر اساس تجربیات سه حقوقی مطرح بازار نوشته شده است !
 • تعداد صفحات : 60 صفحه همراه با عکس، نمودار، جدول و …
 • قیمت : 15,500 تومان

 

 • پشتیبانی در صورت هر گونه مشکل در تلگرام : @wiki55

بعد از مطالعه این فایل می توانید کلیه رفتارهای حقوقی را متوجه شوید. با دانستن این نکات تا حد زیادی از ضررهای شما در بورس کاسته خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *