چگونه ورود پول هوشمند را تشخیص دهیم؟ (دو نشانه اصلی) + فیلم

پول هوشمند یکی از مفاهیمی است که حتما یک سهامدار باید با آن آشنا باشد. ورود پول هوشمند به سهم علائمی دارد که در این مطلب قصد داریم آن را بررسی کنیم. برای تشخیص زمان ورود پول هوشمند به سهم خاصی، موارد زیر را در نظر داشته باشید:

تجربیات یک بورسی

تجربه این مطلب :

اوایل سال 97 وضعیت بورس خیلی خوب شد. تو اون موقع بیشتر سهام کوچیک بازار خیلی مثبت بودن. از طریق یکی از دوستان با یه گروهی آشنا شده بودم که پول زیاد داشتند و بورس رو هم خوب می شناختن. یهویی تصمیم میگرفتن وارد یه سهم بشن و تا 200-300 درصد سود هم نمیگرفتن بیخیال نمی شدن.

هم نشینی با اونا در عرض 2 سال تجربیات زیادی رو بهم اضافه کرده که همه اونارو در این مطلب در اختیار شما قرار می دم.

بالا رفتن ناگهانی حجم معاملات

بالا رفتن حجم معاملات یکی از اولین نشانه های ورود پول هوشمند به سهم است. اما برای آن که متوجه تزریق پول هوشمند به سهامی خاص بشوید، باید حجم معاملات را در نظر داشته باشید. لازم به تذکر است که سهامداران باید نسبت به این موضوع دقت کافی را داشته باشند.

پول هوشمند سهم

چون با وارد شدن پول هوشمند و بالا رفتن مرحله ای قیمت سهام، در نهایت به نقطه ی سود نهایی رسیده و پول هوشمند مرحله ای خارج می گردد.

اگر شما جزء آن دسته از سهامدارانی باشید که خرید از این سهم را در مراحل آخر قبل از خروج پول هوشمند انجام داده باشید، متحمل ضرر خواهید شد. زیرا با خروج مرحله ای پول هوشمند از آن سهام، قیمت نیز به شکلی پلکانی ریزش خواهد کرد.

 

 

پول هوشمند و حجم مشکوک

برای اینکه سهمی رشد کند و پول در آن وارد شود، باید خرید شود! خرید زیاد باعث حجم مشکوک در سهم می شود. مثلا سهمی بطور میانگین روزانه یک میلیون برگه معامله می شود اما در چند روز پشت هم 15 میلیون روزانه معامله می شود.

حجم مشکوک سهم و پول هوشمند

حجم معاملات بالا و حجم مشکوک یکی از نشانه های ورود پول هوشمند به سهم است. مثلا در عکس بالا در سهم فسا دارای حجم مشکوک هستیم چرا که میانگین معاملات روزانه 9 میلیون بوده است اما بطور ناگهانی در یک روز بیش از 60 میلیون برگه سهم معمامله می شود.

 

ویدئو آموزشی پول هوشمند

 

برای درک بهتر زمان ورود و خروج پول هوشمند، به حجم معاملات در بازه های زمانی دقت داشته باشید. به این ترتیب شما قادر به رصد جهت گیری آن سهام و به طور کلی در یک صنعت خاص خواهید بود.

توجه داشته باشید که اگر در یک زمان رکود معاملات و نبود تقاضا در یک سهم، به یکباره با بالا رفتن حجم تقاضا و خرید آن روبرو شدید، به احتمال زیاد با ورود پول هوشمند به آن سهام روبرو هستید. همین طور زمانی که به پس از یک دوره رونق معاملات در یک سهام، با فروش حجیم آن مواجه گشتید، پول هوشمند در حال خروج است.

 

 

تعداد خریداران کم، حجم سفارش بالا + مثال

یکی دیگر از نشانه های ورود پول هوشمند به بازار یک سهام، تعداد خریداران کم در مقابل حجم سفارش بالا است. دقت داشته باشید که اگر به یک باره در مقابل تعداد خریدار محدود، حجم سفارش بالایی به بازار یک سهام وارد می شود، این پول هوشمند است که برای سودآوری بالا، تزریق شده است و در پشت آن کدهای سهامداری قوی، در حال خرید هستند.

از آن سو نیز وقتی تعداد فروشندگان پایین و حجم فروش بالا است، کدهای سهامداری درشت که همان صاحبان پول هوشمند هستند، در حال خروج می باشند.

مثال پول هوشمند

نسبت خریدار به فروشنده یکی از عوامل مهم در تشخیص ورود پول هوشمند به سهم است. مثلا در شکل بالا می بینید که در سهم شفارا  41 خریدار و 154 فروشنده وجود دارد یعنی اینکه قدرت خریدار 4 برابر قدرت فروشنده است.

یعنی اینکه سهم 4 فروشنده را یک خریدار خرید کرده است (پس خریدار قوی بوده است). البته توجه داشت که این مورد صرفا یکی از نشانه های ورود پول هوشمند است.

 

 

درک جهت گیری بازار

البته در نظر داشته باشید که پرداختن به حجم معاملات برای کشف ورود و خروج پول هوشمند، کافی نیست و نمی توانیم این موضوع را تنها به حجم معاملات محدود کنیم. برای تشخیص این موضوع باید درک و شناخت کافی به جریان بازار داشته و قادر به دنبال کردن اوضاع باشید.

پول هوشمند

شناخت صنایع مختلف و درک جهت گیری معاملات آن ها، به سهامداران کمک می کند تا به موقع نسبت به ورود پول و هوشمند و خروج آن، مطلع شوند. به این شکل می توانید در زمان مناسب همگام با ورود پول، در صف خریداران قرار گرفته و پیش از خروج کامل و ریزش قیمت سهام، به فروش میزان سهم خود، اقدام کنید.

 

 

آیا ورود پول هوشمند به سهم خوب است ؟

بطور کلی ورود پول هوشمند به یک سهم نشانه خوبی است. اما مهمترین چالش در تشخیص ورود یا خروج پول هوشمند است.

معمولا پس از ورود پول هوشمند به یک سهم شاهد افزایش قیمت آن سهم خواهیم بود چرا که پول هوشمند معمولا با تحلیل و آنالیز کافی سهمی را برای خرید انتخاب می کند. البته اگر ورود پول هوشمند از طریق حقیقی ها باشد می تواند بسیار قوی تر باشد.

 

 

خروج پول هوشمند در بورس چیست ؟

همچنان که بالاتر توضیح داده شد پول هوشمند دارای چرخه مشخصی است. معمولا پس از کسب سود مناسب پول هوشمند تصمیم به خروج از سهم میکند که معمولا پس از آن قیمت سهم افت می کند.

خروج پول هوشمند

به زبان ساده تر یعنی فرد یا افرادی که با هماهنگی یکدیگر و تحلیل سهمی را برای خرید انتخاب کرده بودند، اکنون پس از کسب سود می خواهند پول خود را از سهم خارج کنند.

بطور مثال در سهم بالا مشاهده می کنید در روزهایی که هایلایت شده اند، خروج پول هوشمند داشته ایم و بعد از آن قیمت سهم در روز های بعدی بشدت کاهش یافته است.

 

ورود پول هوشمند و کد به کد حقوقی به حقیقی + مثال

کد به کد یکی از مفاهیم نسبتا پیشرفته بورس به شمار می رود که انواع مختلفی دارد. در این بخش قصد داریم رابطه بین کد به کد و پول هوشمند را بیان کنیم. بطور کلی زمانیکه فروشنده با هماهنگی قبلی سهام را به خریداران ویژه ای بفروشد به آن کد به کد می گویند.

ورود پول هوشمند و کد به کد حقوقی به حقیقی سهم

مثلا در عکس بالا مشاهده میکنید، حقوقی با هماهنگی قبلی اقدام به فروش تعداد زیادی سهم کرده است که در سمت خریدار نیز از قبل آماده خرید هستند. بطور مثال مطابق با عکس بالا در سهم دالبر در یک روز حقوقی 10 میلیون سهم فروخته است اما همه این سهم توسط حقیقی ها خریداری شده است. در کل درصد فروش بالای 90 درصد حقوقی و در مقابل خرید حقیقی بالای 90 درصد می تواند نشانه کد به کد باشد.

یکی از روش های ورود پول هوشمند به یک سهم استفاده از کد به کد است. در این موقع حقوقی سهام را به کدهای حقیقی اختصاص می دهد و معمولا پس از آن روند صعود سهم شروع می شود. البته این اصلی همیشه درست از آب در نمی آید!

تجربیات یک بورسی

حقوقی ها چگونه شما را فریب می دهند؟ (دریافت سیگنال از خرید و فروش حقوقی)

این نوع فروش حقوقی مهم نیست!

بعضا ما مشاهده می نماییم سهمی بر فرض مثال ۳۰% افت داشته و نفس های آخر خود را سپری میکند. در همین حین یک حقوقی، فروش های آبشاری خود را شروع می نماید. حال بایستی سوال کرد که آیا این فروش، نشانه بدی است؟

جواب خیر می باشد. بطور مثال فروش حقوقی می تواند دستوری باشد و مثلا در انتهای مال برای تامین حقوق پرسنل درحال فروش است.

 

این نوع خرید حقوقی بسیار خطرناک است!

در بخش خرید نیز همه خریدهای حقوقی نشانه خوبی به شمار نمی رود. بطور مثال بعضی از اوقات کد های خاص حقیقی که در سود هستند، با هماهنگی تعدادی زیادی از سهم خود را به کد حقوقی می فروشند. بعد از این فروش قیمت سهم بشدت کاهش می یابد. در واقع این نوع خرید حقوقی نوعی فرصت خروج محسوب می شود.

 

فریب حقوقی ها را نخورید!

با ارائه مثال های بالا متوجه شدیم که لزوما هر خرید حقوقی نشانه خوب و هر فروش حقوقی نشانه بدی نیست. با دانستن نکاتی که در فایل زیر گفته ایم(همراه با مثال های واقعی و متعددی)، دیگر هرگز فریب حقوقی ها را نخورده و ضرر نخواهید کرد. نکاتی که در جایی گفته نمی شود.

 

در این فایل چه تجربیاتی نوشته شده ؟

 1. توضیحات کلی در مورد حقوقی های بورس
 2. حقوقی سهم شما خوب است یا بد؟ نحوه تشخیص با مثال
 3. حقوقی سهم شما چقدر قدرت دارد ؟ (ضعیف است یا قوی) با مثال
 4. دستکاری نسبت ها توسط حقوقی با ارائه مثال های متعدد
 5. چرا حقوقی ها بعد از سقوط سهم باز فروشنده هستند؟
 6. کدام نوع خرید حقوقی باعث افزایش قیمت سهم می شود؟ با مثال های واقعی و متعدد
 7. آموزش با مثال و ساده تحلیل حرفه ای با استفاده از نوع خرید و فروش حقیقی ها
 8. در چه مواقعی فروش حقوقی منجر به کاهش قیمت سهم نمی شود؟
 9. با کدام نوع خرید حقوقی ما هم باید بخریم ؟ با مثال واقعی
 10. با کدام نوع فروش حقوقی ما هم باید بفروشیم؟ با مثال واقعی
 11. بررسی چند سهم که بدترین و بهترین حقوقی ها را دارند

 

این فایل بر اساس تجربیات سه حقوقی مطرح بازار نوشته شده است !
 • تعداد صفحات : 60 صفحه همراه با عکس، نمودار، جدول و …
 • قیمت : 15,500 تومان

 

 • پشتیبانی در صورت هر گونه مشکل در تلگرام : @wiki55

بعد از مطالعه این فایل می توانید کلیه رفتارهای حقوقی را متوجه شوید. با دانستن این نکات تا حد زیادی از ضررهای شما در بورس کاسته خواهد شد.

 

 

2 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *