مزایای افزایش سرمایه از طریق صرف سهام چه مواردی هستند؟

افزایش سرمایه از طریق صرف سهام را به شکلی باید یکی از بهترین روش های افزایش سرمایه به ویژه از دید شرکت های بورسی بدانیم. مزایای افزایش سرمایه با صرف سهام را می توان در چندین مورد برشمرد که هر یک از آن ها به نوعی به سودآوری شرکت و گسترش زمینه فعالیت های آن منجر می شود. این موارد به شرح زیر هستند:

 

افزایش سرمایه از طریق صرف سهام

1. افزایش EPS شرکت بورسی

یکی از اصلی ترین نکات مثبت افزایش سرمایه از طریق صرف سهام این است که در این الگو، منابع مالی و ریالی تازه و چشمگیری به جریان شرکت وارد شده و این زمینه سودآوری را افزایش خواهد داد.

به همین ترتیب مقدار EPS شرکتی که از طریق صرف سهام، افزایش سرمایه داده بالا خواهد رفت. بالا رفتن EPS به رونق سهم، افزایش قیمت آن و پایین آمدن ریسک سرمایه گذاری بر این سهم منجر شده و در کل برای هر دو سوی معامله، مثبت خواهد بود.

 

 

2. به دست آوردن منابع مالی مطمئن

شرکتی که نیاز به منابع مالی جدید دارد، یا باید از بانک وام بگیرد یا اینکه از طریق افزایش سرمایه با صرف سهام، منابع مالی قابل توجهی بدون نیاز به بازپرداخت دست یابد. به این شکل مبلغ قابل توجهی به سرمایه در گردش شرکت اضافه شده و به وسیله آن می تواند فعالیت های خود را توسعه داده و پروژه های قبلی را تقویت کند.

عدم نیاز به بازگشت سرمایه (چون وام بانکی)، زمینه ساز رشد بیشتر شرکت شده و مشکلات ناشی از دریافت وام را به همراه نخواهد داشت. در حقیقت اگر شرکت به جای افزایش سرمایه از این طریق، یک وام بانکی کلان دریافت می کرد، مسائل مربوط به بازپرداخت ماهیانه یا مهلت سررسید کلی، مشکلات مضاعفی را به وجود می آورد که خود تا حدودی رشد حداکثری را با چالش مواجه خواهد ساخت. این مورد را شاید بتوان مهم ترین مزیت افزایش سرمایه از طریق صرف سهام نام برد.

 

تجربیات یک بورسی

حقوقی ها چگونه شما را فریب می دهند؟ (دریافت سیگنال از خرید و فروش حقوقی)

این نوع فروش حقوقی مهم نیست!

بعضا ما مشاهده می نماییم سهمی بر فرض مثال ۳۰% افت داشته و نفس های آخر خود را سپری میکند. در همین حین یک حقوقی، فروش های آبشاری خود را شروع می نماید. حال بایستی سوال کرد که آیا این فروش، نشانه بدی است؟

جواب خیر می باشد. بطور مثال فروش حقوقی می تواند دستوری باشد و مثلا در انتهای مال برای تامین حقوق پرسنل درحال فروش است.

 

این نوع خرید حقوقی بسیار خطرناک است!

در بخش خرید نیز همه خریدهای حقوقی نشانه خوبی به شمار نمی رود. بطور مثال بعضی از اوقات کد های خاص حقیقی که در سود هستند، با هماهنگی تعدادی زیادی از سهم خود را به کد حقوقی می فروشند. بعد از این فروش قیمت سهم بشدت کاهش می یابد. در واقع این نوع خرید حقوقی نوعی فرصت خروج محسوب می شود.

 

فریب حقوقی ها را نخورید!

با ارائه مثال های بالا متوجه شدیم که لزوما هر خرید حقوقی نشانه خوب و هر فروش حقوقی نشانه بدی نیست. با دانستن نکاتی که در فایل زیر گفته ایم(همراه با مثال های واقعی و متعددی)، دیگر هرگز فریب حقوقی ها را نخورده و ضرر نخواهید کرد. نکاتی که در جایی گفته نمی شود.

 

در این فایل چه تجربیاتی نوشته شده ؟

 1. توضیحات کلی در مورد حقوقی های بورس
 2. حقوقی سهم شما خوب است یا بد؟ نحوه تشخیص با مثال
 3. حقوقی سهم شما چقدر قدرت دارد ؟ (ضعیف است یا قوی) با مثال
 4. دستکاری نسبت ها توسط حقوقی با ارائه مثال های متعدد
 5. چرا حقوقی ها بعد از سقوط سهم باز فروشنده هستند؟
 6. کدام نوع خرید حقوقی باعث افزایش قیمت سهم می شود؟ با مثال های واقعی و متعدد
 7. آموزش با مثال و ساده تحلیل حرفه ای با استفاده از نوع خرید و فروش حقیقی ها
 8. در چه مواقعی فروش حقوقی منجر به کاهش قیمت سهم نمی شود؟
 9. با کدام نوع خرید حقوقی ما هم باید بخریم ؟ با مثال واقعی
 10. با کدام نوع فروش حقوقی ما هم باید بفروشیم؟ با مثال واقعی
 11. بررسی چند سهم که بدترین و بهترین حقوقی ها را دارند

 

این فایل بر اساس تجربیات سه حقوقی مطرح بازار نوشته شده است !
 • تعداد صفحات : 60 صفحه همراه با عکس، نمودار، جدول و …
 • قیمت : 15,500 تومان

 

 • پشتیبانی در صورت هر گونه مشکل در تلگرام : @wiki55

بعد از مطالعه این فایل می توانید کلیه رفتارهای حقوقی را متوجه شوید. با دانستن این نکات تا حد زیادی از ضررهای شما در بورس کاسته خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *