چهار گام ورود و خروج پول هوشمند با ذکر مثال واقعی و ویدئو

اگر بخواهیم رفتار پول هوشمند را به شکلی دقیق تر مورد بررسی قرار دهیم، باید گام های ورود و خروج آن به بازار را مطابق زیر تقسیم بندی کنیم. موضوع این مقاله از سایت آموزش بورس مراحل ورود و خروج پول هوشمند در یک سهم است.

تجربیات یک بورسی

تجربه این مطلب :

سال 94 بود، یه سهمی یهویی حجم معاملاتش بالا رفت و کلی خبر هم در موردش در سایت های مختلف می نوشتن. منم جو گیر شدم و رفتم سهم رو خریدم و فکر کردم ورود پول هوشمند داشته. نگو نه خروچ پول داشته و بعد اون شدیدا قیمت سهم کاهش یافت.

این تجربه شد تا رفتم و ته داستان ورود و خروج پول هوشمند رو در آوردم. همه این تجربیات و سوالات و روند ها رو در این مطلب در اختیار شما قرار میدم.

گام اول:خرید و جمع آوری (ورود پول هوشمند به سهم)

در گام اول سهامداران دانه درشت که قصد تزریق پول سنگین به بازار و کسب سودآوری بالا را دارند، شرکت های بورسی مختلف را رصد کرده و نماد بورسی مناسب برای تزریق پول را انتخاب می کنند.

مراحل ورود و خروج پول هوشمند در یک سهم

در این مرحله معمولا قیمت سهم کاهش پیدا می کند چرا که بازیگر قصد دارد در قیمت های پایینی سهم را بخرد. این کاهش قیمت می تواند به روش های مختلفی از جمله انتشار شایعات منفی در مورد سهم، دستکاری نسبت ها، اردرهای ترس و … صورت گیرد.

در اواخر این مرحله به اصطلاح سهم خشک می شود و دیگر فروشنده ای ندارد. با اینکه قیمت سهم کاهش پیدا کرده است اما کسی دیگر حاضر به فروش نیست. کاهش سهم شناور سهم یکی دیگر از اقدامات انجام شده در این مرحله است. بستگی به میزان سهم مورد نیاز و ثروت بازیگر این مرحله می تواند از چند روز تا چند ماه طول بکشد.

 

گام دوم: افزایش قیمت

اکنون پول هوشمند با خرید سهام مورد نظر خود وارد بازار شده و زمان جریان یافتن آن است. سهامدار عمده پشت این پول، فضا را به شکلی ترتیب می دهد که آن سهام ارزشمند جلوه کرده و تقاضا برای آن بالا می رود. این وضعیت می تواند با تشکیل صف خرید های فیک (الکی)، شایعات مثبت حول سهم، استفاده از کانال های تلگرامی و … باشد.

پول هوشمند

اگر شما از آن دسته سهامدارانی باشید که توجهی به این موضوع ندارد، با مشاهده بالا رفتن پیوسته قیمت یک سهام، به صف خریداران آن می پیوندید. اگر این پیوستن در مراحل آخر افزایش قیمت سهام باشد، در حقیقت خود را برای پذیرش زیان آماده کرده اید. در این مرحله معمولا شایعات بسیار مثبت در مورد سهم شنیده خواهد شد.

 

گام سوم: کاهش قیمت + مثال

با رسیدن قیمت سهام به اوج، سهامداران عمده صاحب پول هوشمند، شروع به خروج به شکلی کاملا خزنده خواهند کرد. این خروج اشکال مختلفی دارد و غالبا به این شکل نیست که به یکباره حجم زیادی از سهام خریداری شده، برای فروش گذاشته شود.

معمولا سهامداران عمده برای خروج دادن پول هوشمند خود در چندین فاز نسبت به فروش اقدام می کنند. در بسیاری موارد آن ها بخشی از سهام را در ساعات اولیه به فروش رسانده و حجم کمتری را در ساعات پایانی خریداری می کنند. به این ترتیب عدد فروش آن ها بزرگتر از حجم خرید بوده و مقداری از پول را به این ترتیب بدون وارد کردن شوک بزرگ، خارج کرده اند.

مثال

همانطور که در عکس زیر مشاهده می کنید، در اوایل شهریور سال 99 سهم مورد نظر خروج پول هوشمند داشته است. دو مولفه اصلی خروج پول هوشمند عبارتند از افزایش ناگهانی حجم معاملات و کاهش قیمت سهم. هر دو مورد را می توان در عکس زیر مشاهده کرد. همانطور که کاملا مشخص است پس از خروج پول هوشمند، قیمت سهم بشدت کاهش یافته است.

خروج پول هوشمند

 

ویدئو آموزشی پول هوشمند

 

گام چهارم: توزیع و فروش (خروج پول هوشمند از سهم)

گام چهارم که پول هوشمند باقی مانده حجم خود را نیز با عرضه در حجم بالا، به فروش می رساند. اکنون سهامدار عمده اهمیتی به ریزش قیمت ها نداده و با عرضه به یکباره سهام در اختیار خود، موجب افت شدید قیمت می شود. این درست همان زمانی است که سهامداران خرد ناآگاه از این ماجرا، متحمل ضرر زیادی خواهند شد.

در نمودار زیر چهار مرحله ورود و خروج پول هوشمند بطور کامل به تصویر کشیده شده است. همانطور که مشاهده می فرمایید در مرحله دوم حداکثر قیمت سهم بدست آمده است.

پول هوشمند

در این گام معمولا اخبار فیک و دروغین در مورد سهم (مثل افزایش سرمایه، افتتاح خط جدید و …) به گوش می رسد. همچنین در این مرحله امکان دارد بصورت فیک یک تا دو روز حتی سهم مثبت شود تا اینکه سرمایه گذاران جدید اقدام به خرید نمایند. بعضا مشاهده می شود که صف خرید های چند میلیونی در عرض چند ثانیه از بین می روند.

 

چگونه پول هوشمند را تشخیص دهیم ؟ + مثال

بطور کلی تشخیص ورود و خروج پول هوشمند امری پیچیده است. چرا که معمولا پول هوشمند توسط افراد حرفه ای مدیریت می شود و این افراد معمولا بدون رد پا گذاشتن کارهای خود را انجام می دهند. اما بر اساس تجربه در زمان ورود پول هوشمند معمولا سه اتقاق زیر باید بیفتد :

 

مثال

همانطور که در عکس بالا مشاهده می کنید، در تاریخ های هایلایت شده ورود پول هوشمند به سهم اتفاق افتاده است. هر سه شرط بالا را می توان به وضوح مشاهده کرد. پس از تاریخ های یاد شده، قیمت سهم نیز بصورت کاملا صعودی و بدون توجه به وضعیت کلی بازار و شاخص کل افزایش یافته است.

ورود پول هوشمند

البته یک روش دیگر که بسیار حرفه ای است نیز وجود دارد. در این زمان وقتی بازیگر سهم قصد دارد در قیمت های پایین سهم را بخرد، در چندین روز متوالی با تشکیل صف فروش های فیک و الکی اقدام به کاهش قیمت و نا امید کردن سهامدار خرد می کند.

 

ورود پول هوشمند خوب است یا بد ؟

معمولا ورود پول هوشمند به سهم باعث افزایش قیمت آن می شود. همچنین خروج پول هوشمند باعث کاهش قیمتی آن خواهد شد.

تجربیات یک بورسی

حقوقی ها چگونه شما را فریب می دهند؟ (دریافت سیگنال از خرید و فروش حقوقی)

این نوع فروش حقوقی مهم نیست!

بعضا ما مشاهده می نماییم سهمی بر فرض مثال ۳۰% افت داشته و نفس های آخر خود را سپری میکند. در همین حین یک حقوقی، فروش های آبشاری خود را شروع می نماید. حال بایستی سوال کرد که آیا این فروش، نشانه بدی است؟

جواب خیر می باشد. بطور مثال فروش حقوقی می تواند دستوری باشد و مثلا در انتهای مال برای تامین حقوق پرسنل درحال فروش است.

 

این نوع خرید حقوقی بسیار خطرناک است!

در بخش خرید نیز همه خریدهای حقوقی نشانه خوبی به شمار نمی رود. بطور مثال بعضی از اوقات کد های خاص حقیقی که در سود هستند، با هماهنگی تعدادی زیادی از سهم خود را به کد حقوقی می فروشند. بعد از این فروش قیمت سهم بشدت کاهش می یابد. در واقع این نوع خرید حقوقی نوعی فرصت خروج محسوب می شود.

 

فریب حقوقی ها را نخورید!

با ارائه مثال های بالا متوجه شدیم که لزوما هر خرید حقوقی نشانه خوب و هر فروش حقوقی نشانه بدی نیست. با دانستن نکاتی که در فایل زیر گفته ایم(همراه با مثال های واقعی و متعددی)، دیگر هرگز فریب حقوقی ها را نخورده و ضرر نخواهید کرد. نکاتی که در جایی گفته نمی شود.

 

در این فایل چه تجربیاتی نوشته شده ؟

 1. توضیحات کلی در مورد حقوقی های بورس
 2. حقوقی سهم شما خوب است یا بد؟ نحوه تشخیص با مثال
 3. حقوقی سهم شما چقدر قدرت دارد ؟ (ضعیف است یا قوی) با مثال
 4. دستکاری نسبت ها توسط حقوقی با ارائه مثال های متعدد
 5. چرا حقوقی ها بعد از سقوط سهم باز فروشنده هستند؟
 6. کدام نوع خرید حقوقی باعث افزایش قیمت سهم می شود؟ با مثال های واقعی و متعدد
 7. آموزش با مثال و ساده تحلیل حرفه ای با استفاده از نوع خرید و فروش حقیقی ها
 8. در چه مواقعی فروش حقوقی منجر به کاهش قیمت سهم نمی شود؟
 9. با کدام نوع خرید حقوقی ما هم باید بخریم ؟ با مثال واقعی
 10. با کدام نوع فروش حقوقی ما هم باید بفروشیم؟ با مثال واقعی
 11. بررسی چند سهم که بدترین و بهترین حقوقی ها را دارند

 

این فایل بر اساس تجربیات سه حقوقی مطرح بازار نوشته شده است !
 • تعداد صفحات : 60 صفحه همراه با عکس، نمودار، جدول و …
 • قیمت : 15,500 تومان

 

 • پشتیبانی در صورت هر گونه مشکل در تلگرام : @wiki55

بعد از مطالعه این فایل می توانید کلیه رفتارهای حقوقی را متوجه شوید. با دانستن این نکات تا حد زیادی از ضررهای شما در بورس کاسته خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *