روش انتخاب مدیریت مستقیم سهام عدالت (توضیحات کامل و مرحله به مرحله) + ویدیو

برای آن دسته از مردمی که قصد دارند سهام عدالت خود را به صورت مستقیم مدیریت کنند، پس از ورود این سهام به بازار بورس، میزان سهام عدالت ایشان به نام خود آن ها خواهد بود. پس از آن که فردی تصمیم خود مبنی بر مدیریت شخصی سهام را اعلام کرد، یک کد بورسی به وی تعلق خواهد گرفت و مدیریت سهام در دستان وی گذاشته می شود. در این مقاله از سایت آموزش قصد داریم روش مدیریت مستقیم سهام عدالت را توضیح دهیم.

 

مدیریت مستقیم سهام عدالت

 

برای مدیریت مستقیم سهام، تنها کافی است که افراد به سامانه سهام عدالت به آدرس www.samanese.ir مراجعه نمایند و در این مرحله نیازی به مراجعه حضوری وجود ندارد. لازم است که هر فرد با کد ملی خود وارد سامانه سهام عدالت گشته و ادامه مالکیت سهام خود را در اینجا اعلام نماید.

 

روش انتخاب مدیریت مستقیم سهام عدالت

 1. برای انتخاب مدیریت مستقیم سهام عدالت خود، لازم است که به سامانه سهام عدالت وارد شوید.
 2. پس از آن تیک پذیرش قوانین را زده و وارد صفحه ای می شوید که باید در آن کد ملی خود را ثبت نموده و به صفحه بعدی بروید.
 3. در این صفحه نام و نام خانوادگی خود را انتخاب کرده و پس از آن نوبت به انتخاب نام پدر و سال تولد و در نهایت شماره شناسنامه می رسد.
 4. در صفحه بعدی و پس از وارد کردن این اطلاعات، کلیه اطلاعات هویتی شما آورده شده و اگر مغایرتی ندارند، تیک تائید را بزنید.
 5. از این صفحه به صفحه دیگری می روید که چند باکس در آن وجود دارد.
 6. باکس چهارم مربوط به انتخاب طرح آزادسازی و مدیریت مستقیم سهام را بزنید. (به یاد داشته باشید که مطابق آن چه بالا گفتیم، این انتخاب تنها یک بار میسر خواهد بود.)
 7. در صورتی که از انجام این کار مطمئن هستید، تیک ثبت را زده و روی کلید ادامه کلیک کنید.
 8. اکنون باید یک کد 6 رقمی به منزله کد تائید برای شماره تلفن همراه شما فرستاده شود.
 9. پس از دریافت این کد، به دقت 6 رقم را در کادر مربوطه وارد کرده و کلید ثبت نهایی را بزنید. (اکنون مدیریت مستقیم سهام به شما اختصاص یافته و پس از تعیین تکلیف نهایی و عرضه سهام عدالت در بازار بورس، می توانید با کد بورسی خود، مدیریت آن را انجام دهید.)

 

 

مدیریت غیرمستقیم سهام عدالت در بازار بورس

اما اگر عده ای مایل به مدیریت مستقیم سهام عدالت خود نباشند، میزان سهم آن ها از طریق شرکت های سرمایه گذاری استانی مدیریت خواهد شد. به این ترتیب مردم قادر به خرید سهام ارائه شده توسط شرکت های سرمایه گذاری استانی خواهند بود. در این الگو شرایط به نسبت پیشتری به لحاظ معاملات فعلی برقرار است و خرید و فروش سهم های جای گرفته در قالب شرکت های سرمایه گذاری انسانی، به موازات هم انجام می شود.

در نظر داشته باشید که پس از تخصیص اختیار سهام خود به شرکت های سرمایه گذاری استانی، اختیار معامله بر سهام خود را از دست خواهید داد. از آن پس سهام شما در دو بخش 70 درصدی نزد صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله و 30 درصدی صندوق های سرمایه گذاری پروژه استانی، اداره می شود.

اگر دانش بورسی نداشته و یا به هر علتی قادر به مدیریت سهام خود در بازار بورس نیستید، توصیه می شود که از روش دوم یعنی واگذاری اختیار سهام به شرکت های سرمایه گذاری استانی استفاده کرده و سالیانه سود سهام خود را دریافت نمایید.

لازم به ذکر است که هر سهام عدالت، به 50 میلیون سهم تقسیم خواهد شد و این سهم ها در قالب سبد سهام، به متقاضیان داده خواهد شد.

 

 

ویدیو آموزشی سهام عدالت 

 

 

تجربیات یک بورسی

حقوقی ها چگونه شما را فریب می دهند؟ (دریافت سیگنال از خرید و فروش حقوقی)

این نوع فروش حقوقی مهم نیست!

بعضا ما مشاهده می نماییم سهمی بر فرض مثال ۳۰% افت داشته و نفس های آخر خود را سپری میکند. در همین حین یک حقوقی، فروش های آبشاری خود را شروع می نماید. حال بایستی سوال کرد که آیا این فروش، نشانه بدی است؟

جواب خیر می باشد. بطور مثال فروش حقوقی می تواند دستوری باشد و مثلا در انتهای مال برای تامین حقوق پرسنل درحال فروش است.

 

این نوع خرید حقوقی بسیار خطرناک است!

در بخش خرید نیز همه خریدهای حقوقی نشانه خوبی به شمار نمی رود. بطور مثال بعضی از اوقات کد های خاص حقیقی که در سود هستند، با هماهنگی تعدادی زیادی از سهم خود را به کد حقوقی می فروشند. بعد از این فروش قیمت سهم بشدت کاهش می یابد. در واقع این نوع خرید حقوقی نوعی فرصت خروج محسوب می شود.

 

فریب حقوقی ها را نخورید!

با ارائه مثال های بالا متوجه شدیم که لزوما هر خرید حقوقی نشانه خوب و هر فروش حقوقی نشانه بدی نیست. با دانستن نکاتی که در فایل زیر گفته ایم(همراه با مثال های واقعی و متعددی)، دیگر هرگز فریب حقوقی ها را نخورده و ضرر نخواهید کرد. نکاتی که در جایی گفته نمی شود.

 

در این فایل چه تجربیاتی نوشته شده ؟

 1. توضیحات کلی در مورد حقوقی های بورس
 2. حقوقی سهم شما خوب است یا بد؟ نحوه تشخیص با مثال
 3. حقوقی سهم شما چقدر قدرت دارد ؟ (ضعیف است یا قوی) با مثال
 4. دستکاری نسبت ها توسط حقوقی با ارائه مثال های متعدد
 5. چرا حقوقی ها بعد از سقوط سهم باز فروشنده هستند؟
 6. کدام نوع خرید حقوقی باعث افزایش قیمت سهم می شود؟ با مثال های واقعی و متعدد
 7. آموزش با مثال و ساده تحلیل حرفه ای با استفاده از نوع خرید و فروش حقیقی ها
 8. در چه مواقعی فروش حقوقی منجر به کاهش قیمت سهم نمی شود؟
 9. با کدام نوع خرید حقوقی ما هم باید بخریم ؟ با مثال واقعی
 10. با کدام نوع فروش حقوقی ما هم باید بفروشیم؟ با مثال واقعی
 11. بررسی چند سهم که بدترین و بهترین حقوقی ها را دارند

 

این فایل بر اساس تجربیات سه حقوقی مطرح بازار نوشته شده است !
 • تعداد صفحات : 60 صفحه همراه با عکس، نمودار، جدول و …
 • قیمت : 15,500 تومان

 

 • پشتیبانی در صورت هر گونه مشکل در تلگرام : @wiki55

بعد از مطالعه این فایل می توانید کلیه رفتارهای حقوقی را متوجه شوید. با دانستن این نکات تا حد زیادی از ضررهای شما در بورس کاسته خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *