مجمع عمومی موسس چیست و چه اهدافی دارد؟

مجمع عمومی موسس یکی از مجمع های بورسی است که در آن سهامداران اصلی و همین طور موسسان شرکت حضور دارند. این افراد دقیقا همان عده ای هستند که در فرآیند تاسیس شرکت حاضر بوده و در واقع اصلی ترین اعضای آن را به خود اختصاص می دهند.

در مجمع عمومی موسس بازرسان شرکت انتخاب شده و همین طور اساس نامه و روزنامه رسمی و دیگر مدیران بالا رتبه تعیین می گردند. به علاوه در صورتی که نیاز به اصلاح اساس نامه شرکت باشد، در مجمع عمومی موسس این اتفاق خواهد افتاد.

برای احراز پذیره نویسی کلیه سهام شرکت مزبور و همین طور تادیه مبالغ مربوط به آن نیز در مجمع عمومی موسس تصمیم گیری و رای به اجرا صورت خواهد پذیرفت.

مجمع عمومی موسس

همان طور که می دانید شرکت های سهامی عام نیاز به یک روزنامه پرتیراژ هدف دارند که اخبار خاص، دعوتنامه ها، اطلاعیه ها و غیره را در آن به نشر برسانند، این روزنامه در این مجمع انتخاب و تعیین می شود و اعضای اصلی شرکت آن را از میان روزنامه های کثیرالانتشار، انتخاب می کنند.

لازم به ذکر است که موسسان و اعضای اصلی شرکت بورسی، باید تا 5 روز پیش از روز برگزاری مجمع عمومی موسس، گزارش خود را جهت مراجعه پذیره نویسان سهام ارائه کرده باشند. (این مدت حداقل 5 روز قبل از زمان برگزاری مجمع، اعلام شده است و نباید نزدیک تر از این زمان باشد.)

حد نصاب تشکیل نشست مجمع عمومی مؤسس

همان طور که گفتیم در این مجمع بورسی، سهامداران و موسسانی که در جریان تاسیس شرکت حاضر بوده اند، باید حضور پیدا کنند. طبق ماده 75 در این مجمع تعدادی از پذیره نویسانی که حداقل نیمی از سرمایه شرکت بورسی را در تعهد خود آورده اند، باید حاضر باشند. اما در صورتی که حد نصاب فراهم نشود، بار دیگر دعوت جهت برگزاری مجمع انجام می شود. توجه داشته باشید که طبق قانون تنها دو بار دعوت مجدد موسسین امکان پذیر خواهد بود. البته لازمه این است که حداقل 20 روز پیش از انعقاد آن مجمع آگهی دعوت با قید دستور جلسه قبل و نتیجه آن در روزنامه مخصوص شرکت بورسی (که پیشتر انتخاب شده است) انتشار یابد.

مجمع عمومی موسس

در حقیقت می توان گفت که تنها در صورتی که حداقل دارندگان یک سوم سرمایه کل شرکت در مجمع حاضر باشند، این مجمع رسمیت خواهد داشت. به علاوه هر تصمیمی که در این مجمع تصویب می شود، باید رای حداقل دو سوم از افراد حاضر را به دست بیاورد.

تجربیات یک بورسی

حقوقی ها چگونه شما را فریب می دهند؟ (دریافت سیگنال از خرید و فروش حقوقی)

این نوع فروش حقوقی مهم نیست!

بعضا ما مشاهده می نماییم سهمی بر فرض مثال ۳۰% افت داشته و نفس های آخر خود را سپری میکند. در همین حین یک حقوقی، فروش های آبشاری خود را شروع می نماید. حال بایستی سوال کرد که آیا این فروش، نشانه بدی است؟

جواب خیر می باشد. بطور مثال فروش حقوقی می تواند دستوری باشد و مثلا در انتهای مال برای تامین حقوق پرسنل درحال فروش است.

 

این نوع خرید حقوقی بسیار خطرناک است!

در بخش خرید نیز همه خریدهای حقوقی نشانه خوبی به شمار نمی رود. بطور مثال بعضی از اوقات کد های خاص حقیقی که در سود هستند، با هماهنگی تعدادی زیادی از سهم خود را به کد حقوقی می فروشند. بعد از این فروش قیمت سهم بشدت کاهش می یابد. در واقع این نوع خرید حقوقی نوعی فرصت خروج محسوب می شود.

 

فریب حقوقی ها را نخورید!

با ارائه مثال های بالا متوجه شدیم که لزوما هر خرید حقوقی نشانه خوب و هر فروش حقوقی نشانه بدی نیست. با دانستن نکاتی که در فایل زیر گفته ایم(همراه با مثال های واقعی و متعددی)، دیگر هرگز فریب حقوقی ها را نخورده و ضرر نخواهید کرد. نکاتی که در جایی گفته نمی شود.

 

در این فایل چه تجربیاتی نوشته شده ؟

 1. توضیحات کلی در مورد حقوقی های بورس
 2. حقوقی سهم شما خوب است یا بد؟ نحوه تشخیص با مثال
 3. حقوقی سهم شما چقدر قدرت دارد ؟ (ضعیف است یا قوی) با مثال
 4. دستکاری نسبت ها توسط حقوقی با ارائه مثال های متعدد
 5. چرا حقوقی ها بعد از سقوط سهم باز فروشنده هستند؟
 6. کدام نوع خرید حقوقی باعث افزایش قیمت سهم می شود؟ با مثال های واقعی و متعدد
 7. آموزش با مثال و ساده تحلیل حرفه ای با استفاده از نوع خرید و فروش حقیقی ها
 8. در چه مواقعی فروش حقوقی منجر به کاهش قیمت سهم نمی شود؟
 9. با کدام نوع خرید حقوقی ما هم باید بخریم ؟ با مثال واقعی
 10. با کدام نوع فروش حقوقی ما هم باید بفروشیم؟ با مثال واقعی
 11. بررسی چند سهم که بدترین و بهترین حقوقی ها را دارند

 

این فایل بر اساس تجربیات سه حقوقی مطرح بازار نوشته شده است !
 • تعداد صفحات : 60 صفحه همراه با عکس، نمودار، جدول و …
 • قیمت : 15,500 تومان

 

 • پشتیبانی در صورت هر گونه مشکل در تلگرام : @wiki55

بعد از مطالعه این فایل می توانید کلیه رفتارهای حقوقی را متوجه شوید. با دانستن این نکات تا حد زیادی از ضررهای شما در بورس کاسته خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *