مجمع عمومی عادی و مجمع عمومی فوق العاده چه تفاوتی هایی با هم دارند؟

در مطالب قبلی سایت آموزش بورس به موضوعاتی همچون مجمع بورسی و دریافت سود مجمع اشاره کردیم. در این مطلب قصد داریم تفاوت مجمع عمومی عادی و مجمع عمومی فوق العاده را با هم بررسی کنیم.

 

 

مجمع عمومی عادی

در هر سال باید حداقل یک مجمع عمومی عادی برای هر یک از نمادهای بورسی برگزار شود، به این معنی که امکان برگزاری بیش از یک مجمع عادی در سال وجود دارد، اما به هیچ وجه نباید حداقل یک بار برگزار شدن در سال آن لغو گردد. این مجمع با این هدف برگزار می گردد که کلیه وضعیت و صورت فعالیت شرکت به اطلاع تمامی سهامداران و صاحبان امضاء آن برسد.

مجمع عمومی عادی

معمولا زمان و روز برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه از قبل در اساسنامه شرکت ها تعیین می گردد تا همه اعضا و سهامداران نسبت به زمان آن پیش آگاهی داشته باشند.

سعی می شود که این روز با تعطیلات سال تداخل نداشته باشید، اما در صورت رخداد این اتفاق، راه حلی پیش رو خواهد بود. یک قانون کلی نیز وجود دارد که اگر این روز از پیش تعیین شده با تعطیل رسمی مصادف شود، مجمع فردای آن روز برگزار خواهد شد.

 

 

مجمع عمومی فوق العاده

از نام این مجمع مشخص است که در چه زمان هایی تشکیل می شود. مجمع عمومی فوق العاده؛ در زمانی برگزار می شود که موضوع فوق العاده ای در شرکت و امورات مربوط به آن پیش آید و نیاز باشد که کلیه اعضا برای بررسی و اتخاذ تصمیم نهایی در مجمع حضور پیدا کنند.

 

 

مجمع عمومی خاص

مجمع عمومی خاص زمانی برگزار می شود که قرار باشد در حقوق نوعی از سهام آن سازمان تغییراتی صورت بگیرد. البته این تغییر تنها در صورتی مصوب و قطعی می گردد که مالکان آن سهام، طی جلسه ای آن را تصویب نمایند.

حضور دارندگان سهام در این جلسه مجمع عمومی خاص نیز قواعدی دارد که حتما باید رعایت شود، در غیر این صورت مصوبه ای شکل نخواهد گرفت. طبق قانون لازم است که حداقل نیمی از مالکان سهام در جلسه مجمع خاص شرکت حضور داشته باشند.

در صورتی که در جلسه اول مجمع این تعداد حضور پیدا نکنند، جلسه دوم حضور یک سوم مالکان سهام برگزار می شود و باید اکثریت آراء دو سوم اخذ شود.

 

تجربیات یک بورسی

حقوقی ها چگونه شما را فریب می دهند؟ (دریافت سیگنال از خرید و فروش حقوقی)

این نوع فروش حقوقی مهم نیست!

بعضا ما مشاهده می نماییم سهمی بر فرض مثال ۳۰% افت داشته و نفس های آخر خود را سپری میکند. در همین حین یک حقوقی، فروش های آبشاری خود را شروع می نماید. حال بایستی سوال کرد که آیا این فروش، نشانه بدی است؟

جواب خیر می باشد. بطور مثال فروش حقوقی می تواند دستوری باشد و مثلا در انتهای مال برای تامین حقوق پرسنل درحال فروش است.

 

این نوع خرید حقوقی بسیار خطرناک است!

در بخش خرید نیز همه خریدهای حقوقی نشانه خوبی به شمار نمی رود. بطور مثال بعضی از اوقات کد های خاص حقیقی که در سود هستند، با هماهنگی تعدادی زیادی از سهم خود را به کد حقوقی می فروشند. بعد از این فروش قیمت سهم بشدت کاهش می یابد. در واقع این نوع خرید حقوقی نوعی فرصت خروج محسوب می شود.

 

فریب حقوقی ها را نخورید!

با ارائه مثال های بالا متوجه شدیم که لزوما هر خرید حقوقی نشانه خوب و هر فروش حقوقی نشانه بدی نیست. با دانستن نکاتی که در فایل زیر گفته ایم(همراه با مثال های واقعی و متعددی)، دیگر هرگز فریب حقوقی ها را نخورده و ضرر نخواهید کرد. نکاتی که در جایی گفته نمی شود.

 

در این فایل چه تجربیاتی نوشته شده ؟

 1. توضیحات کلی در مورد حقوقی های بورس
 2. حقوقی سهم شما خوب است یا بد؟ نحوه تشخیص با مثال
 3. حقوقی سهم شما چقدر قدرت دارد ؟ (ضعیف است یا قوی) با مثال
 4. دستکاری نسبت ها توسط حقوقی با ارائه مثال های متعدد
 5. چرا حقوقی ها بعد از سقوط سهم باز فروشنده هستند؟
 6. کدام نوع خرید حقوقی باعث افزایش قیمت سهم می شود؟ با مثال های واقعی و متعدد
 7. آموزش با مثال و ساده تحلیل حرفه ای با استفاده از نوع خرید و فروش حقیقی ها
 8. در چه مواقعی فروش حقوقی منجر به کاهش قیمت سهم نمی شود؟
 9. با کدام نوع خرید حقوقی ما هم باید بخریم ؟ با مثال واقعی
 10. با کدام نوع فروش حقوقی ما هم باید بفروشیم؟ با مثال واقعی
 11. بررسی چند سهم که بدترین و بهترین حقوقی ها را دارند

 

این فایل بر اساس تجربیات سه حقوقی مطرح بازار نوشته شده است !
 • تعداد صفحات : 60 صفحه همراه با عکس، نمودار، جدول و …
 • قیمت : 15,500 تومان

 

 • پشتیبانی در صورت هر گونه مشکل در تلگرام : @wiki55

بعد از مطالعه این فایل می توانید کلیه رفتارهای حقوقی را متوجه شوید. با دانستن این نکات تا حد زیادی از ضررهای شما در بورس کاسته خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *