مجمع عمومی عادی سالیانه چیست؟

همان طور که می دانید شرکت های بورسی و سهامی عام در سال مالی خود، مجامعی را برگزار می کنند که از نظر سهامداران نیز دارای اهمیت خاص خود خواهند بود. یکی از این مجامع که هر ساله توسط شرکت های سهامی عام برگزار شده و زمان برگزاری و نتایج آن نیز برای سهامداران حائز اهمیت است، مجمع عمومی عادی سالیانه می باشد.

مجمع عمومی عادی سالیانه

مجمع عمومی عادی سالیانه

مجمع عمومی عادی سالیانه قوانین خاص خود را دارد و با لحاظ کردن این قوانین برگزاری آن رسمیت خواهد داشت. به طور نمونه یکی از قوانین مربوط به این مجمع، این است که باید با حضور حداقل نیمی از سهامداران شرکت برگزار شود. در غیر این صورت مجمع رسمیت نخواهد داشت.

هدف از برگزاری این مجمع عادی، رسیدگی به صورت های مالی شرکت مزبور و همین طور بررسی گزارش مدیران و بازرسان شرکت است. به علاوه در این محمع میزان سود نقدی تقسیمی میان سهامداران مورد بررسی و تعیین قرار گرفته و با رای اکثریت به تصویب خواهد رسید.

لازم به ذکر است که مطابق نامگذاری این مجمع، برگزاری آن تنها یک بار در سال است و قانون تجارت ایران در این خصوص می گوید که این مجمع باید حداکثر 4 ماه پس از پایان سال مالی برگزار شود. با این حساب هر یک از شرکت های حاضر در بازار بورس و به طور کلی شرکت های سهامی عام، در هر سال یک بار برگزاری این مجمع را داشته و پس از برگزاری آن، تکلیف پرداخت سود نقدی تقسیمی به سهامداران مشخص می شود.

 

 

اگر چه زمان پایان سال مالی هر شرکت و به واقع محل قرارگیری بازه آن در تاریخ سالیانه شمسی چیزی از پیش تعیین شده و قطعی نیست و هر شرکت می تواند سال مالی خود را مطابق با سیاست های داخلی اش تنظیم کند، اما به طور رایج سال مالی بیشتر شرکت ها، همان پایان اسفند ماه بوده و از این جهت مجمع ها حداکثر در خرداد ماه یا تیر ماه برگزار می شوند.

 

تجربیات یک بورسی

حقوقی ها چگونه شما را فریب می دهند؟ (دریافت سیگنال از خرید و فروش حقوقی)

این نوع فروش حقوقی مهم نیست!

بعضا ما مشاهده می نماییم سهمی بر فرض مثال ۳۰% افت داشته و نفس های آخر خود را سپری میکند. در همین حین یک حقوقی، فروش های آبشاری خود را شروع می نماید. حال بایستی سوال کرد که آیا این فروش، نشانه بدی است؟

جواب خیر می باشد. بطور مثال فروش حقوقی می تواند دستوری باشد و مثلا در انتهای مال برای تامین حقوق پرسنل درحال فروش است.

 

این نوع خرید حقوقی بسیار خطرناک است!

در بخش خرید نیز همه خریدهای حقوقی نشانه خوبی به شمار نمی رود. بطور مثال بعضی از اوقات کد های خاص حقیقی که در سود هستند، با هماهنگی تعدادی زیادی از سهم خود را به کد حقوقی می فروشند. بعد از این فروش قیمت سهم بشدت کاهش می یابد. در واقع این نوع خرید حقوقی نوعی فرصت خروج محسوب می شود.

 

فریب حقوقی ها را نخورید!

با ارائه مثال های بالا متوجه شدیم که لزوما هر خرید حقوقی نشانه خوب و هر فروش حقوقی نشانه بدی نیست. با دانستن نکاتی که در فایل زیر گفته ایم(همراه با مثال های واقعی و متعددی)، دیگر هرگز فریب حقوقی ها را نخورده و ضرر نخواهید کرد. نکاتی که در جایی گفته نمی شود.

 

در این فایل چه تجربیاتی نوشته شده ؟

 1. توضیحات کلی در مورد حقوقی های بورس
 2. حقوقی سهم شما خوب است یا بد؟ نحوه تشخیص با مثال
 3. حقوقی سهم شما چقدر قدرت دارد ؟ (ضعیف است یا قوی) با مثال
 4. دستکاری نسبت ها توسط حقوقی با ارائه مثال های متعدد
 5. چرا حقوقی ها بعد از سقوط سهم باز فروشنده هستند؟
 6. کدام نوع خرید حقوقی باعث افزایش قیمت سهم می شود؟ با مثال های واقعی و متعدد
 7. آموزش با مثال و ساده تحلیل حرفه ای با استفاده از نوع خرید و فروش حقیقی ها
 8. در چه مواقعی فروش حقوقی منجر به کاهش قیمت سهم نمی شود؟
 9. با کدام نوع خرید حقوقی ما هم باید بخریم ؟ با مثال واقعی
 10. با کدام نوع فروش حقوقی ما هم باید بفروشیم؟ با مثال واقعی
 11. بررسی چند سهم که بدترین و بهترین حقوقی ها را دارند

 

این فایل بر اساس تجربیات سه حقوقی مطرح بازار نوشته شده است !
 • تعداد صفحات : 60 صفحه همراه با عکس، نمودار، جدول و …
 • قیمت : 15,500 تومان

 

 • پشتیبانی در صورت هر گونه مشکل در تلگرام : @wiki55

بعد از مطالعه این فایل می توانید کلیه رفتارهای حقوقی را متوجه شوید. با دانستن این نکات تا حد زیادی از ضررهای شما در بورس کاسته خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *