چه نکاتی در مورد مجمع عمومی بورسی باید بدانیم؟

مجمع عمومی شرکت ها جلسه ای است که با حضور شخصیت های صاحب امتیاز شرکت، تشکیل می گردد. در این جلسه کلیه شرکای شرکت و به طور کلی اعضایی که هویت آن سازمان یا نام تجاری را تشکیل می دهند، حضور خواهند داشت.

 

مجمع عمومی

مجامع عمومی، محلی برای بررسی وضعیت کلی شرکت در زمان پشت سر گذاشته شده، پیش بینی های لازم آینده و اتخاذ تصمیم گیری های مهم است که در آینده شرکت تاثیرگذار خواهند بود. به همین شکل در صورتی که نیاز به تصمیم گیری های جدید در خصوص شرکت باشد، این تصمیمات در مجامع عمومی انجام خواهد پذیرفت.

مجمع عمومی بورس

با نظر به توصیفات فوق، باید مجامع عمومی هر شرکت را محل اتفاقات مهم و تصمیم گیری های بنیادین آن شرکت بدانیم که در تعیین سرنوشت شرکت، به طور مستقیم موثر خواهد بود.

مجامع عمومی شرکت ها در چهار مدل گروه بندی می شوند که در زیر به آن ها اشاره کرده ایم:

 • مجمع عمومی موسس
 • مجمع عمومی عادی
 • مجمع عمومی فوق العاده
 • مجمع عمومی خاص

در ادامه نگاهی به توضیح هر یک از مجامع فوق و وضعیت تشکیل و موضوع آن ها می پردازیم.

 

 

مجمع عمومی موسس

مجمع عمومی موسس تنها یک مرتبه برگزار می گردد. در حقیقت همان طور که می توان از عنوان این مجمع حدس زد، برگزاری و تشکیل آن، پیش از ثبت شرکت سهامی عام  رخ می دهد. در این مجمع تمامی اعضای موسس شرکت یا سازمان و همین طور پذیره نویسان آن حضور به هم می رسانند.

در مجمع عمومی موسس، باید جمع افرادی که حداقل نیمی از سرمایه شرکت را تامین نموده اند، حاضر باشند. اما اگر این عده در جلسه مجمع موسس حاضر نشوند، چه اتفاقی می افتد؟

در صورتی که این عده که ضامن حداقل نیمی از سرمایه اولیه شرکت هستند، در جلسه مجمع موسس حاضر نشوند، کار به برگزاری مجمع دوم در جلسه ای دیگر می کشد. در این جلسه لازم است که حداقل یک سوم از مالکان سرمایه در جلسه حاضر باشند.

 

 

لازم به ذکر است که امکان برگزاری این مجمع برای بار سوم در صورت نرسیدن اعضای ذکر شده به جلسه دوم نیز وجود دارد. اما اگر در مجمع سوم نیز افراد لازم حاضر نشوند، به طور کلی شرکت یا سازمان تشکیل نخواهد گشت و موضوع آن منتفی اعلام می گردد.

به هر ترتیب با برگزاری این مجمع، تصمیمات مهم شرکت اتخاذ خواهد شد، البته برای اتخاذ هر تصمیم گیری یا وضع قوانین داخلی، باید حداقل دو سوم آرای حاضرین در جلسه به نفع آن داده شود.

تذکر: توجه داشته باشید که این مجمع عمومی موسس تنها برای شرکت های سهامی عام تشکیل شده و شرکت های سهامی خاص نیازی به تشکیل این مجمع ندارند. از این روی این مجمع تنها برای نمادهای بورسی سهامی عام، معنا دارد و باید دنبال گردد.

 

تجربیات یک بورسی

حقوقی ها چگونه شما را فریب می دهند؟ (دریافت سیگنال از خرید و فروش حقوقی)

این نوع فروش حقوقی مهم نیست!

بعضا ما مشاهده می نماییم سهمی بر فرض مثال ۳۰% افت داشته و نفس های آخر خود را سپری میکند. در همین حین یک حقوقی، فروش های آبشاری خود را شروع می نماید. حال بایستی سوال کرد که آیا این فروش، نشانه بدی است؟

جواب خیر می باشد. بطور مثال فروش حقوقی می تواند دستوری باشد و مثلا در انتهای مال برای تامین حقوق پرسنل درحال فروش است.

 

این نوع خرید حقوقی بسیار خطرناک است!

در بخش خرید نیز همه خریدهای حقوقی نشانه خوبی به شمار نمی رود. بطور مثال بعضی از اوقات کد های خاص حقیقی که در سود هستند، با هماهنگی تعدادی زیادی از سهم خود را به کد حقوقی می فروشند. بعد از این فروش قیمت سهم بشدت کاهش می یابد. در واقع این نوع خرید حقوقی نوعی فرصت خروج محسوب می شود.

 

فریب حقوقی ها را نخورید!

با ارائه مثال های بالا متوجه شدیم که لزوما هر خرید حقوقی نشانه خوب و هر فروش حقوقی نشانه بدی نیست. با دانستن نکاتی که در فایل زیر گفته ایم(همراه با مثال های واقعی و متعددی)، دیگر هرگز فریب حقوقی ها را نخورده و ضرر نخواهید کرد. نکاتی که در جایی گفته نمی شود.

 

در این فایل چه تجربیاتی نوشته شده ؟

 1. توضیحات کلی در مورد حقوقی های بورس
 2. حقوقی سهم شما خوب است یا بد؟ نحوه تشخیص با مثال
 3. حقوقی سهم شما چقدر قدرت دارد ؟ (ضعیف است یا قوی) با مثال
 4. دستکاری نسبت ها توسط حقوقی با ارائه مثال های متعدد
 5. چرا حقوقی ها بعد از سقوط سهم باز فروشنده هستند؟
 6. کدام نوع خرید حقوقی باعث افزایش قیمت سهم می شود؟ با مثال های واقعی و متعدد
 7. آموزش با مثال و ساده تحلیل حرفه ای با استفاده از نوع خرید و فروش حقیقی ها
 8. در چه مواقعی فروش حقوقی منجر به کاهش قیمت سهم نمی شود؟
 9. با کدام نوع خرید حقوقی ما هم باید بخریم ؟ با مثال واقعی
 10. با کدام نوع فروش حقوقی ما هم باید بفروشیم؟ با مثال واقعی
 11. بررسی چند سهم که بدترین و بهترین حقوقی ها را دارند

 

این فایل بر اساس تجربیات سه حقوقی مطرح بازار نوشته شده است !
 • تعداد صفحات : 60 صفحه همراه با عکس، نمودار، جدول و …
 • قیمت : 15,500 تومان

 

 • پشتیبانی در صورت هر گونه مشکل در تلگرام : @wiki55

بعد از مطالعه این فایل می توانید کلیه رفتارهای حقوقی را متوجه شوید. با دانستن این نکات تا حد زیادی از ضررهای شما در بورس کاسته خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *