مجمع شرکت های بورسی چیست و چه نوع مجامعی داریم؟

یکی از موضوعاتی که در بازار بورس، بسیار درباره آن خواهید شنید، برگزاری مجمع شرکت های بورسی است. شاید این موضوع در وهله اول اهمیت زیادی نداشته باشد، اما با توجه به اتفاقاتی که پس از برگزاری مجامع بورسی رقم خورده و تغییرات قیمتی که با خود غالبا همراه دارد، لازم است که سهامداران انواع مجامع بورسی را شناخته و در ضمن نسبت به زمان برگزاری آن ها دقت کافی داشته باشند.

 

مجمع شرکت های بورسی

وضعیت نماد پیش از برگزاری مجمع شرکت های سهامی عام و پس از آن، اهمیت دارد و سهامدارانی که می خواهند هشیارانه نسبت به خرید سهم های مختلف و نیز فروش آن ها، اقدام کنند، باید دقت کافی به این مورد داشته باشند.

مجمع در واقع به گردهمایی اعضای هیئت مدیره و سهامداران شرکت سهامی عام گفته می شود که طی آن تصمیم گیری های مهم در خصوص فعالیت های شرکت، تصمیم گیری های مالی، تغییر وضعیت ها و … صورت می گیرد.

مجمع شرکت های بورسی

مجمع عمومی موسس، مجمع عمومی خاص، مجمع عمومی عادی سالیانه و مجمع عمومی فوق العاده از انواع مجامع شرکت های بورسی به حساب می آیند که هر یک شرایط خود را داشته و تصمیم گیری های لازم در آن ها شکل می گیرد.

سهامداران می توانند از طریق وب سایت کدال به آدرس Codal.ir از زمان برگزاری مجامع شرکت های حاضر در بازار سرمایه آگاهی یابند. به این ترتیب سهامداران می توانند بر مبنای شرکت و حضور پیدا کردن در مجمع شرکت های بورسی یا عدم حضور موضع خود را انتخاب نمایند.

لازم به ذکر است که مطابق قانون هر یک از شرکت های حاضر در بازار بورس، باید تاریخ، زمان، محل تشکیل مجمع و دستور جلسه را حداقل تا 10 روز پیش از زمان برگزاری مجمع اعلام نمایند. این موارد باید در وب سایت کدال، وب سایت اینترنتی شرکت و نیز روزنامه رسمی آن، منتشر شود.

تجربیات یک بورسی

حقوقی ها چگونه شما را فریب می دهند؟ (دریافت سیگنال از خرید و فروش حقوقی)

این نوع فروش حقوقی مهم نیست!

بعضا ما مشاهده می نماییم سهمی بر فرض مثال ۳۰% افت داشته و نفس های آخر خود را سپری میکند. در همین حین یک حقوقی، فروش های آبشاری خود را شروع می نماید. حال بایستی سوال کرد که آیا این فروش، نشانه بدی است؟

جواب خیر می باشد. بطور مثال فروش حقوقی می تواند دستوری باشد و مثلا در انتهای مال برای تامین حقوق پرسنل درحال فروش است.

 

این نوع خرید حقوقی بسیار خطرناک است!

در بخش خرید نیز همه خریدهای حقوقی نشانه خوبی به شمار نمی رود. بطور مثال بعضی از اوقات کد های خاص حقیقی که در سود هستند، با هماهنگی تعدادی زیادی از سهم خود را به کد حقوقی می فروشند. بعد از این فروش قیمت سهم بشدت کاهش می یابد. در واقع این نوع خرید حقوقی نوعی فرصت خروج محسوب می شود.

 

فریب حقوقی ها را نخورید!

با ارائه مثال های بالا متوجه شدیم که لزوما هر خرید حقوقی نشانه خوب و هر فروش حقوقی نشانه بدی نیست. با دانستن نکاتی که در فایل زیر گفته ایم(همراه با مثال های واقعی و متعددی)، دیگر هرگز فریب حقوقی ها را نخورده و ضرر نخواهید کرد. نکاتی که در جایی گفته نمی شود.

 

در این فایل چه تجربیاتی نوشته شده ؟

 1. توضیحات کلی در مورد حقوقی های بورس
 2. حقوقی سهم شما خوب است یا بد؟ نحوه تشخیص با مثال
 3. حقوقی سهم شما چقدر قدرت دارد ؟ (ضعیف است یا قوی) با مثال
 4. دستکاری نسبت ها توسط حقوقی با ارائه مثال های متعدد
 5. چرا حقوقی ها بعد از سقوط سهم باز فروشنده هستند؟
 6. کدام نوع خرید حقوقی باعث افزایش قیمت سهم می شود؟ با مثال های واقعی و متعدد
 7. آموزش با مثال و ساده تحلیل حرفه ای با استفاده از نوع خرید و فروش حقیقی ها
 8. در چه مواقعی فروش حقوقی منجر به کاهش قیمت سهم نمی شود؟
 9. با کدام نوع خرید حقوقی ما هم باید بخریم ؟ با مثال واقعی
 10. با کدام نوع فروش حقوقی ما هم باید بفروشیم؟ با مثال واقعی
 11. بررسی چند سهم که بدترین و بهترین حقوقی ها را دارند

 

این فایل بر اساس تجربیات سه حقوقی مطرح بازار نوشته شده است !
 • تعداد صفحات : 60 صفحه همراه با عکس، نمودار، جدول و …
 • قیمت : 15,500 تومان

 

 • پشتیبانی در صورت هر گونه مشکل در تلگرام : @wiki55

بعد از مطالعه این فایل می توانید کلیه رفتارهای حقوقی را متوجه شوید. با دانستن این نکات تا حد زیادی از ضررهای شما در بورس کاسته خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *