چگونه با استفاده از روش مارتینگل در بورس کمتر ضرر کنیم + ویدئو

روش مارتینگل روشی در معاملات بورس است که به سهامدار فرصت می دهد تا خطای خود در خرید سهم و زیان دهی آن را کاهش دهد. در این روش به جای آن که سهامدار با نشستن به انتظار بازگشت قیمت سهم خود به نقطه نخست یا سود و خارج شدن از آن، با خریدهای پله ای میزان ضرر خود را کاهش می دهد.

سهامداران و کارشناسان بازار بورس، این روش را به عنوان تکنیکی جهت کاهش زیان دهی به کار برده و به نوعی میزان ضرر خود را پس از خرید سهمی که با افت قیمت همراه بوده، کاهش می دهند.

تجربیات یک بورسی

تجربه این مطلب :

سال 94 تا 96 روند کلی بازار سرمایه منفی بود. یعنی کمتر سهمی پیدا میشد که مثبت باشه. اومدم سهم حپترو در 600 تومان خریدم، بعد قیمت سهم تا 290 تومان کاهش پیدا کرد و من از ترس ضرر بیشتر زود فروختم. همون سهم سال 98 تا قیمت 3 هزار تومان رفت بالا.

بعد این ضرر نسبتا سنگین، رفتم مفصل در مورد خرید پله ای و مارتینگل مطالعه کردم و بعد اون با این روش خرید و فروش می کنم و تا حدی زیادی مانع ضررم می شه. این اتفاق در اوایل سال 99 هم برای خیلی ها اتفاق افتاد. اما من با دانشی که بدست آورده بودم دیگه ضرر نکردم و کلی هم سود بدست آوردم.

بخشی از تجربیات رو رایگان در زیر قرار دادم و بقیه رو هم با هزینه بسیار ناچیز برایتان بیان کرده ام. با مطالعه این فایل مطمئنا همانند یک حرفه ای در بورس خرید و فروش خواهید کرد.

معاملات بدون استفاده از خرید پله ای به روش مارتینگل

در این شرایط سهامدار که پس از خرید یک سهم، افت قیمت آن به طور مثال به اندازه 10 درصد را مشاهده می کند، دستپاچه شده و برای جلوگیری از ضرر بیشتر، فورا سهام را به فروش می رساند. در این حالت وی نه تنها سود نکرده، بلکه در کوتاه مدت با ضرر نیز مواجه شده است.روش خرید مارتینگل در بورس

البته این روش که به عنوان رعایت حد ضرر است بسیار مفید است و یکی از استراتژی های خوب در معاملات سهم در نظر گرفته می شود. اما اگر سهم بعد از 10 درصد ریزش تغییر مسیر دهد و به سمت مثبت برود عملا شما خیلی عجولانه ده درصد ضرر کرده اید. برای جلوگیری از این موارد معمولا از روش خرید پله ای یا مارتینگل استفاده می شود که در ادامه این استراتژی را توضیح خواهیم داد.

 

خرید پله ای به روش مارتینگل + مثال واقعی

برای به کار بردن روش مارتینگل، بهتر است ابتدا 3 بازه خرید زمانی در نظر بگیرید. سپس سرمایه ای که برای خرید یک سهم در نظر گرفته اید را به 4 قسمت با توان های 2 تقسیم کنید. به این ترتیب: 1، 2، 4 و 8. با این حساب در مرحله خرید اول و در صورت کاهش قیمت سهام، بازه ضرر خود را به 3 بخش تصیم  کرده و با رسیدن به هر پله از آن ضرر، خرید بعدی را انجام خواهید داد.

روش مارتینگل یا کاهش میانگین خرید در سهام چیست

البته دقت داشته باشید که همین تکنیک مارتینگل یا کاهش میانگین خرید، همیشه هم به اندازه کافی اطمینان بخش نیست. به طور مثال ممکن است پیش بینی ها آن قدرها مثبت جلو نرفته و سهام خریداری شده، همچنان در مسیر زیان دهی قرار بگیرد. به این شکل سهامداری که باز در مراحل بعدی از این سهم خریداری کرده است، مبلغ ضرر بزرگ تری را متحمل خواهد شد.

با این حساب به نظر می رسد که برای استفاده از تکنیک خرید پله ای نیز باید کاملا بر تحلیل های تکنیکال متکی باشید و به هیچ وجه بدون داشتن تحلیل درست، وارد این شکل از خرید در بازار بورس نشوید. به یاد داشته باشید که علی رغم ظاهر کم ریسک این روش، اتفاقا می تواند بسیار نیز زیان بخش باشد.

مثال

بطور مثال قصد داریم با استفاده از روش مارتینگل و خرید پله ای، سهم شستا را خرید کنیم. این مدل برای بازارهای نزولی بشدت مفید بوده و مانع ضرر می شود.

کل سرمایه ما برای خرید شستا بطور مثال 30 میلیون تومان است و قصد داریم در 4 پله این سهم را خریداری کنیم. قیمت سهم نیز در شش تومان است. در مرحله اول خرید مبلغ 2 میلیون تومان خرید میکنیم. اگر در روز های بعد قیمت کاهش یافت در مرحله دوم 4 میلیون تومان خرید می کنیم. پس از کاهش مثلا 10 تا 20 درصدی مجددا 8 میلیون دیگر خرید می کنیم. باز اگر قیمت سهم کاهش یافت ما 16 میلیون تومان خرید می کنیم. اعداد خرید در زیر نوشته شده است :

با استفاده از روش مارتینگل و خرید پله ای :

 • کل سرمایه : 30 میلیون توان
 • خرید پله اول : 2 میلیون در قیمت 6 هزار تومان (444 سهم)
 • خرید پله دوم : 4 میلیون در قیمت 5/400 تومان (741 سهم)
 • خرید پله سوم : 8 میلیون تومان در قیمت 4/800 تومان (1667 سهم)
 • خرید پله چهارم و آخر : 16 میلیون تومان در قیمت 3/600 تومان (4444 سهم)

 

 • میانگین خرید با استفاده از روش مارتینگل: 4/175 تومان و تعداد سهم : 7185
 • میانیگن خرید بدون استفاده از مارتینگل : 6/000 تومان و تعداد سهم : 5000

همانطور که مشاهده کردین اگر در یک گام خریداری میکردیم هم اکنون نزدیک به 40 درصد در ضرر بودیم، اما با استفاده از روش خرید پله ای مارتیگل فقط 10 درصد در ضرر هستیم و تعداد سهام نیز بیشتر است. دقت کنید در هر دو نوع خرید سرمایه ما 30 میلیون تومان بود.

در کل هر وقت خواستی سهمی رو بخرین بهتره در چند مرحله اون رو بخرین. اینطوری شاید اگه سهم مثبت بشه سود کمی کنید، اما اگر منفی بشه ضرر هم نخواهید کرد. بازار بورس همیشه فرصت بهتون میده برای پولدار شدن عجله نکنید.

 

ویدیو آموزشی

 

 

مارتینگل به زبان ساده + مثال

با استفاده از تکنیک مارتینگل، سهامدار که با افت قیمت سهام خود مواجه شده است، به جای فروش سهم، دوباره معادل میزان قبلی خرید با قیمت جدید از آن سهم انجام می دهد.

به این ترتیب مبلغ میانگین خرید وی کاهش پیدا کرده و ضمن آن که ضرر کمتری کرده است، در صورت بالا رفتن قیمت آن سهام، سود افزون تری نصیب وی خواهد گشت.

مثال

در این بخش قصد داریم با استفاده از روش مارتینگ یک سهم را خریداری کنیم. فرض کنید شما 15 میلیون تومان پول دارید و قصد داریم یک سهم را خریداری کنید. در این بخش ما خرید خود را به 4 قسمت تقسیم می کنیم:

 

تجربیات یک بورسی

خرید و فروش به سبک حرفه ای ها در بورس

حرفه ای در بورس چگونه خرید و فروش میکنند

بهترین دانش در بازار بورس بر اساس تجربه و مشاهده به دست می آید. در این فایل نکات طلایی که معمولا در کمتر کلاس و آموزشی دیده می شود برای شما بیان شده است. بعد از مطالعه این فایل تحولی بزرگ در نحوه خرید و فروش شما در بورس ایجاد خواهد شد.

 

با این نوع خرید در 95 مواقع ضرر نکنید

مهمترین بخش در بورس، خرید بهینه است. در این فایل ما روش هایی با مثال های متعدد و کابردی به شما معرفی می کنیم که در 95 در مواقع مانع ضرر شما خواهد شد. این نوع خرید برای هر میزان سرمایه عملکرد خوبی دارد. این مدل هم برای بازار های صعودی است هم برای بازار های نزولی

 

فروش پله ای در بورس

در سال 99 سهم شستا رو در قیمت 1500 تومان خریدم. این سهم تا 6 هزار تومان رفت بالا و همه میگفتن تا 12 هزار تومان هم میره و من هم جوگیر شدم و سهم رو نفروختم. قیمت سهم در هر بازگشایی 20 درصد کم میشد و آخرش مجبور شدم با سود ناچیز در قیمت 2 هزار تومان به فروش برسونم.

همین شد که مطالعات دقیقی در مورد فروش پله ای انجام داد که نتیجش فایل زیر شد. در این فایل بهترین روش های فروش در بازار صعودی و نزولی آموزش داده شده است.

 

در این فایل چه تجربیاتی نوشته شده ؟

 1. با این روش خرید پله ای هرگز ضرر نمی کنید + مثال واقعی
 2. بهترین روش کاهش میانگین چیست ؟
 3. مناسبت ترین استراتژی مارتینگل برای بورس ایرانی چیست + مثال واقعی و کاربردی
 4. نکات طلایی در مورد خرید پله ای
 5. معرفی سه روش خرید پله ای در بازار صعودی
 6. اگر قیمت سهم بعد از خرید کاهش یافت چیکار کنیم؟
 7. مثال های متعدد و کاربردی و واقعی برای درک موضوع
 8. فروش پله ای در بورس چگونه است ؟
 9. و …

 

این فایل بر اساس تجربیات و معاملات صدها معامله گر بازار نوشته شده است !
 • تعداد صفحات : 60 صفحه همراه با عکس، نمودار، جدول و …
 • قیمت : 17,500 تومان

 

 • پشتیبانی در صورت هر گونه مشکل در تلگرام : @wiki55

بعد از مطالعه این فایل خرید و فروش هایتان بسیار حرفه ای خواهد بود.

تجربیات یک بورسی

حقوقی ها چگونه شما را فریب می دهند؟ (دریافت سیگنال از خرید و فروش حقوقی)

این نوع فروش حقوقی مهم نیست!

بعضا ما مشاهده می نماییم سهمی بر فرض مثال ۳۰% افت داشته و نفس های آخر خود را سپری میکند. در همین حین یک حقوقی، فروش های آبشاری خود را شروع می نماید. حال بایستی سوال کرد که آیا این فروش، نشانه بدی است؟

جواب خیر می باشد. بطور مثال فروش حقوقی می تواند دستوری باشد و مثلا در انتهای مال برای تامین حقوق پرسنل درحال فروش است.

 

این نوع خرید حقوقی بسیار خطرناک است!

در بخش خرید نیز همه خریدهای حقوقی نشانه خوبی به شمار نمی رود. بطور مثال بعضی از اوقات کد های خاص حقیقی که در سود هستند، با هماهنگی تعدادی زیادی از سهم خود را به کد حقوقی می فروشند. بعد از این فروش قیمت سهم بشدت کاهش می یابد. در واقع این نوع خرید حقوقی نوعی فرصت خروج محسوب می شود.

 

فریب حقوقی ها را نخورید!

با ارائه مثال های بالا متوجه شدیم که لزوما هر خرید حقوقی نشانه خوب و هر فروش حقوقی نشانه بدی نیست. با دانستن نکاتی که در فایل زیر گفته ایم(همراه با مثال های واقعی و متعددی)، دیگر هرگز فریب حقوقی ها را نخورده و ضرر نخواهید کرد. نکاتی که در جایی گفته نمی شود.

 

در این فایل چه تجربیاتی نوشته شده ؟

 1. توضیحات کلی در مورد حقوقی های بورس
 2. حقوقی سهم شما خوب است یا بد؟ نحوه تشخیص با مثال
 3. حقوقی سهم شما چقدر قدرت دارد ؟ (ضعیف است یا قوی) با مثال
 4. دستکاری نسبت ها توسط حقوقی با ارائه مثال های متعدد
 5. چرا حقوقی ها بعد از سقوط سهم باز فروشنده هستند؟
 6. کدام نوع خرید حقوقی باعث افزایش قیمت سهم می شود؟ با مثال های واقعی و متعدد
 7. آموزش با مثال و ساده تحلیل حرفه ای با استفاده از نوع خرید و فروش حقیقی ها
 8. در چه مواقعی فروش حقوقی منجر به کاهش قیمت سهم نمی شود؟
 9. با کدام نوع خرید حقوقی ما هم باید بخریم ؟ با مثال واقعی
 10. با کدام نوع فروش حقوقی ما هم باید بفروشیم؟ با مثال واقعی
 11. بررسی چند سهم که بدترین و بهترین حقوقی ها را دارند

 

این فایل بر اساس تجربیات سه حقوقی مطرح بازار نوشته شده است !
 • تعداد صفحات : 60 صفحه همراه با عکس، نمودار، جدول و …
 • قیمت : 15,500 تومان

 

 • پشتیبانی در صورت هر گونه مشکل در تلگرام : @wiki55

بعد از مطالعه این فایل می توانید کلیه رفتارهای حقوقی را متوجه شوید. با دانستن این نکات تا حد زیادی از ضررهای شما در بورس کاسته خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *