فروش سهام بعد از برگزاری مجمع خوب است یا بد؟

مطابق روال همیشگی، پس از برگزاری مجمع، نماد شرکت بورسی باز شده و کلیه سهامدارانی که در زمان برگزاری مجمع در شمار سهامداران آن نماد بورسی قرار داشتند، در تصمیمات حاصل از آن شریک خواهند بود. به این شکل اگر شما در زمان برگزاری مجمع عمومی سالیانه، در شمار سهامداران قرار داشته باشید، در سود تقسیمی پس از آن شریک بوده و از آن بسته به میزان سهام خود، سهم خواهید داشت.

به این شکل فروش سهام بعد از برگزاری مجمع می تواند همان سود آوری را برایتان به همراه داشته باشد و کلیه سهامداران مالک سهام در زمان برگزاری مجمع از سود تقسیمی (در صورت پرداخت)، متنفع خواهند شد.

اما این بدین معنا نیست که حتما فروش سهام پس از برگزاری مجمع مناسب است و باید پس از برگزار شدن این جلسه، نسبت به فروش سهام اقدام کرد. بلکه همچنان نیاز به تحلیل بازار بوده و باید با توجه به تصمیمات اتخاذ شده در مجمع و دنبال کردن وضعیت رشد مثبت یا منفی آن، نسبت به فروش سهام یا نگهداری آن اقدام نمایید.

اما موضوع مهمی که اکثر سهامداران تازه کار نسبت به آن سوال دارند، این است که آیا با فروش سهام پس از برگزاری مجمع، سود نقدی آن را از دست می دهیم؟

در پاسخ به این پرسش باید گفت که برای دریافت سود نقدی تقسیمی شرکت بورسی، تنها کافی است که در زمان برگزاری مجمع در شمار سهامداران آن قرار داشته باشید. به این شکل حتی اگر در نخستین ساعت بازگشایی نماد بورسی، نسبت به فروش آن اقدام کنید، باز به دلیل آن که در زمان برگزاری مجمع در شمار سهامداران قرار داشتید، این سود تقسیمی به شما تعلق خواهد گرفت.

نکته: قانون تجارت می گوید که هر یک از شرکت های سهامی عام، باید حداکثر تا 8 ماه پس از برگزاری مجمع عادی سالیانه و در صورت تصویب پرداخت سود نقدی، نسبت به پرداخت آن به سهامداران خود اقدام کنند. البته شرکت های بورسی عملکرد متفاوتی در این زمینه دارند. برخی از آن ها بسیار زود نسبت به پرداخت این سود تقسیمی اقدام کرده و برخی دیگر زمانی بیشتر برای آن قائل خواهند بود.

تجربیات یک بورسی

حقوقی ها چگونه شما را فریب می دهند؟ (دریافت سیگنال از خرید و فروش حقوقی)

این نوع فروش حقوقی مهم نیست!

بعضا ما مشاهده می نماییم سهمی بر فرض مثال ۳۰% افت داشته و نفس های آخر خود را سپری میکند. در همین حین یک حقوقی، فروش های آبشاری خود را شروع می نماید. حال بایستی سوال کرد که آیا این فروش، نشانه بدی است؟

جواب خیر می باشد. بطور مثال فروش حقوقی می تواند دستوری باشد و مثلا در انتهای مال برای تامین حقوق پرسنل درحال فروش است.

 

این نوع خرید حقوقی بسیار خطرناک است!

در بخش خرید نیز همه خریدهای حقوقی نشانه خوبی به شمار نمی رود. بطور مثال بعضی از اوقات کد های خاص حقیقی که در سود هستند، با هماهنگی تعدادی زیادی از سهم خود را به کد حقوقی می فروشند. بعد از این فروش قیمت سهم بشدت کاهش می یابد. در واقع این نوع خرید حقوقی نوعی فرصت خروج محسوب می شود.

 

فریب حقوقی ها را نخورید!

با ارائه مثال های بالا متوجه شدیم که لزوما هر خرید حقوقی نشانه خوب و هر فروش حقوقی نشانه بدی نیست. با دانستن نکاتی که در فایل زیر گفته ایم(همراه با مثال های واقعی و متعددی)، دیگر هرگز فریب حقوقی ها را نخورده و ضرر نخواهید کرد. نکاتی که در جایی گفته نمی شود.

 

در این فایل چه تجربیاتی نوشته شده ؟

 1. توضیحات کلی در مورد حقوقی های بورس
 2. حقوقی سهم شما خوب است یا بد؟ نحوه تشخیص با مثال
 3. حقوقی سهم شما چقدر قدرت دارد ؟ (ضعیف است یا قوی) با مثال
 4. دستکاری نسبت ها توسط حقوقی با ارائه مثال های متعدد
 5. چرا حقوقی ها بعد از سقوط سهم باز فروشنده هستند؟
 6. کدام نوع خرید حقوقی باعث افزایش قیمت سهم می شود؟ با مثال های واقعی و متعدد
 7. آموزش با مثال و ساده تحلیل حرفه ای با استفاده از نوع خرید و فروش حقیقی ها
 8. در چه مواقعی فروش حقوقی منجر به کاهش قیمت سهم نمی شود؟
 9. با کدام نوع خرید حقوقی ما هم باید بخریم ؟ با مثال واقعی
 10. با کدام نوع فروش حقوقی ما هم باید بفروشیم؟ با مثال واقعی
 11. بررسی چند سهم که بدترین و بهترین حقوقی ها را دارند

 

این فایل بر اساس تجربیات سه حقوقی مطرح بازار نوشته شده است !
 • تعداد صفحات : 60 صفحه همراه با عکس، نمودار، جدول و …
 • قیمت : 15,500 تومان

 

 • پشتیبانی در صورت هر گونه مشکل در تلگرام : @wiki55

بعد از مطالعه این فایل می توانید کلیه رفتارهای حقوقی را متوجه شوید. با دانستن این نکات تا حد زیادی از ضررهای شما در بورس کاسته خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *