علت رشد قیمت سهام عرضه اولیه ؛ چرا عرضه اولی ها رشد قیمت دارند؟

همان طور که در بازار سرمایه شنیده اید، سهم های عرضه اولیه از بازار خوبی برخوردار هستند و سهامداران ریز و درشت برای اطلاع از زمان عرضه این سهم ها و خرید آن ها، بسیار مشتاق هستند. علت رشد قیمت سهام عرضه اولیه و تکرار این ماجرا در سهم های نمادهای بورسی تازه وارد مختلف، باعث شده است که سرمایه گذاری روی این سهم ها، به یکی از اشکال تضمین شده سودآوری در بازار بورس تبدیل شود.

اما ببینیم به چه علتی در اکثر مواقع با رشد قیمت سهام عرضه اولیه روبرو هستیم.

علت رشد قیمت سهام عرضه اولیه

از آن جایی که سهم های عرضه اولیه برای نخستین بار به بورس عرضه می شوند، باید آن ها را در میزان قیمت حد پایین ببینیم که به احتمال زیاد با پیچ و تاب خوردن در بازار بورس و متاثر شدن از معاملات و همین طور فعالیت های شرکت، افزایش نرخ را تجربه خواهند کرد.

از سویی دیگر میزان تقاضا برای این سهم ها بالا بوده و معمولا تا چندین روز پس از عرضه، همچنان صف خرید را تجربه می کنند. بنابراین بیشتر مواقع می بینیم که پس از وارد شدن سهام عرضه اولیه به بازار بورس، چندین روز پیاپی با رشد قیمتی آن روبرو هستیم.

علت رشد قیمت سهام عرضه اولیه

علت رشد قیمت سهام عرضه اولیه در این چند روز نخستین، ناشی از هجوم خریداران و سرمایه گذاران و نیز کف بودن قیمت ورودی آن است که تحت تاثیر این رفتارهای معاملاتی یا سیاست های سرمایه گذاری نخستین شرکت، باید تعریف شود.

با این حساب اگر به درستی رشد قیمت سهام عرضه اولیه را رصد و تحلیل نمایید، می توانید پس از یک دوره رشد قابل توجه، نسبت به فروش آن اقدام کرده و با سود مطمئن از چنین سهمی خارج گردید تا پول و سرمایه شما بازگشت کوتاه مدت داشته باشد.

البته نوع دیگر سرمایه گذاری بر سهم های عرضه اولیه، سرمایه گذاری میان مدت و یا دراز مدت است که بر پایه تحلیل های قوی تر و دوره انتظار طولانی تر انجام می پذیرد.

تجربیات یک بورسی

حقوقی ها چگونه شما را فریب می دهند؟ (دریافت سیگنال از خرید و فروش حقوقی)

این نوع فروش حقوقی مهم نیست!

بعضا ما مشاهده می نماییم سهمی بر فرض مثال ۳۰% افت داشته و نفس های آخر خود را سپری میکند. در همین حین یک حقوقی، فروش های آبشاری خود را شروع می نماید. حال بایستی سوال کرد که آیا این فروش، نشانه بدی است؟

جواب خیر می باشد. بطور مثال فروش حقوقی می تواند دستوری باشد و مثلا در انتهای مال برای تامین حقوق پرسنل درحال فروش است.

 

این نوع خرید حقوقی بسیار خطرناک است!

در بخش خرید نیز همه خریدهای حقوقی نشانه خوبی به شمار نمی رود. بطور مثال بعضی از اوقات کد های خاص حقیقی که در سود هستند، با هماهنگی تعدادی زیادی از سهم خود را به کد حقوقی می فروشند. بعد از این فروش قیمت سهم بشدت کاهش می یابد. در واقع این نوع خرید حقوقی نوعی فرصت خروج محسوب می شود.

 

فریب حقوقی ها را نخورید!

با ارائه مثال های بالا متوجه شدیم که لزوما هر خرید حقوقی نشانه خوب و هر فروش حقوقی نشانه بدی نیست. با دانستن نکاتی که در فایل زیر گفته ایم(همراه با مثال های واقعی و متعددی)، دیگر هرگز فریب حقوقی ها را نخورده و ضرر نخواهید کرد. نکاتی که در جایی گفته نمی شود.

 

در این فایل چه تجربیاتی نوشته شده ؟

 1. توضیحات کلی در مورد حقوقی های بورس
 2. حقوقی سهم شما خوب است یا بد؟ نحوه تشخیص با مثال
 3. حقوقی سهم شما چقدر قدرت دارد ؟ (ضعیف است یا قوی) با مثال
 4. دستکاری نسبت ها توسط حقوقی با ارائه مثال های متعدد
 5. چرا حقوقی ها بعد از سقوط سهم باز فروشنده هستند؟
 6. کدام نوع خرید حقوقی باعث افزایش قیمت سهم می شود؟ با مثال های واقعی و متعدد
 7. آموزش با مثال و ساده تحلیل حرفه ای با استفاده از نوع خرید و فروش حقیقی ها
 8. در چه مواقعی فروش حقوقی منجر به کاهش قیمت سهم نمی شود؟
 9. با کدام نوع خرید حقوقی ما هم باید بخریم ؟ با مثال واقعی
 10. با کدام نوع فروش حقوقی ما هم باید بفروشیم؟ با مثال واقعی
 11. بررسی چند سهم که بدترین و بهترین حقوقی ها را دارند

 

این فایل بر اساس تجربیات سه حقوقی مطرح بازار نوشته شده است !
 • تعداد صفحات : 60 صفحه همراه با عکس، نمودار، جدول و …
 • قیمت : 15,500 تومان

 

 • پشتیبانی در صورت هر گونه مشکل در تلگرام : @wiki55

بعد از مطالعه این فایل می توانید کلیه رفتارهای حقوقی را متوجه شوید. با دانستن این نکات تا حد زیادی از ضررهای شما در بورس کاسته خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *