چرا باید پول خود را به صندوق سرمایه گذاری واگذار کنیم؟ + ویدیو

سرمایه گذاری در صندوق سرمایه گذاری، دارای برترین ها و نکات مثبتی است که این شکل از سرمایه گذاری را برای خیل عظیمی از افراد مناسب می سازد. در زیر به مهم ترین مزایای این شکل از سرمایه گذاری غیرمستقیم می پردازیم:

 

 

مدیریت و ساماندهی حرفه ای سرمایه

با سرمایه گذاری در یکی از صندوق های سرمایه گذاری، سرمایه یا دارایی اولیه خود را به شکلی کاملا حرفه ای ساماندهی و مدیریت می کنید. جالب آن است که شما احتمالا خود هیچ مهارت سرمایه گذاری و یا شناخت نسبت به بازار سرمایه ندارید، اما با این انتخاب کنترل و مدیریت متبحرانه ای روی سرمایه خود ایجاد خواهید کرد.

انواع صندوق های سرمایه گذاری

این درست به مانند آن است که برای نقاشی یک دیوار، خود سررشته ای از نقاشی ندارید، اما با خبر کردن یک استادکار نقاشی، در نهایت رنگ دیواری حرفه ای به دست می آورید! با سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری نیز سرمایه خود را به صندوقی وارد می کنید که مسئول آن، به جای تک تک اعضا تحلیل ها و بررسی های دائمی بازار را انجام داده و بهترین خریدها و فروش ها را انجام خواهد داد.

 

 

 

کاهش ریسک بر سرمایه

یکی از مشکلاتی که دائما با سرمایه گذاری در بازارهای بورسی وجود دارد، ریسک ناشی از زیان دهی احتمالی است. به واقع همیشه گفته ایم که برای ورود به این بازار، ابتدا باید در خود جستجو کنید که آیا به اندازه کافی ریسک پذیر هستید یا نه؟

حتی تعریفی از یک فرد ریسک پذیر ارائه کردیم تا با آن مقیاس، خود را بسنجید که آیا کاندید مناسبی برای ورود به بازارهای بورسی هستید یا خیر؟ نتیجه گرفتیم که اگر به اندازه کافی ریسک پذیر نیستید، بهتر است از بازارهای بورس عبور کرده و به سرمایه گذاری در بانک روی بیاورید.

اما اینک باید یک پاورقی در این قسمت باز کرده و بگوییم که برای آن هایی که ریسک پذیری به مراتب کمتری دارند، سرمایه گذاری در صندوق ها، گزینه ای مناسب خواهد بود. از آن جایی که صندوق های سرمایه گذاری متشکل از گونه های مختلف سهام، اوراق بهدار، اوراق مشارکت، سپرده بانکی و غیره هستند؛

همپوشانی آن ها با هم به شدت ریسک را کاهش می دهد. به علاوه مدیران صندوق ها افرادی حرفه ای و متبحر در حوزه سرمایه گذاری هستند و غالبا بهترین تصمیم های خرید و فروش و سرمایه گذاری را در زمان درست آن اتخاذ می کنند.

 

 

قابلیت نقد شدن سریع

قابلیت نقد شوندگی سریع را به طور کلی یکی از مزایای سرمایه گذاری در بازار بورس خوانده بودیم، این قابلیت در صندوق های سرمایه گذاری نیز وجود دارد.

در این صندوق ها چیزی به نام “ضامن نقد شوندگی” وجود دارد و به واسطه آن؛ هر زمان که مایل باشید تمام یا بخشی از سرمایه ورودی شما نقد خواهد شد و از این بابت هیچ گونه نگرانی وجود ندارد.

 

نظارت بر صندوق ها

جالب است بدانید که این صندوق های سرمایه گذاری نیز به شکلی تحت تابعیت سازمان بورس هستند و نظارت کلی روی آن ها وجود دارد.

سازمان بورس و اوراق بهادار نظارت دوره ای روی این صندوق ها داشته و همین طور سازمان های متولی و حسابرس نیز بازرسی های ویژه خود روی فعالیت و عملکرد صندوق ها را انجام خواهند داد. از این جهت شکل فعالیت اقتصادی صندوق های سرمایه گذاری کاملا شفاف بوده و اطمینان بالایی نسبت به آن ها وجود دارد.

 

مشارکت در سرمایه گذاری های بزرگ با سرمایه اندک

این بدیهی است که شما با داشتن سرمایه ای محدود و اندک، قادر به سرمایه گذاری های بزرگ نیستید؛ اما صندوق ها این امکان را به شما می دهند که با سرمایه کوچک خود در یک سرمایه گذاری بزرگ شریک شده و سود بهتری به دست آورید.

 

ویدیو آموزشی

 

 

 

تجربیات یک بورسی

حقوقی ها چگونه شما را فریب می دهند؟ (دریافت سیگنال از خرید و فروش حقوقی)

این نوع فروش حقوقی مهم نیست!

بعضا ما مشاهده می نماییم سهمی بر فرض مثال ۳۰% افت داشته و نفس های آخر خود را سپری میکند. در همین حین یک حقوقی، فروش های آبشاری خود را شروع می نماید. حال بایستی سوال کرد که آیا این فروش، نشانه بدی است؟

جواب خیر می باشد. بطور مثال فروش حقوقی می تواند دستوری باشد و مثلا در انتهای مال برای تامین حقوق پرسنل درحال فروش است.

 

این نوع خرید حقوقی بسیار خطرناک است!

در بخش خرید نیز همه خریدهای حقوقی نشانه خوبی به شمار نمی رود. بطور مثال بعضی از اوقات کد های خاص حقیقی که در سود هستند، با هماهنگی تعدادی زیادی از سهم خود را به کد حقوقی می فروشند. بعد از این فروش قیمت سهم بشدت کاهش می یابد. در واقع این نوع خرید حقوقی نوعی فرصت خروج محسوب می شود.

 

فریب حقوقی ها را نخورید!

با ارائه مثال های بالا متوجه شدیم که لزوما هر خرید حقوقی نشانه خوب و هر فروش حقوقی نشانه بدی نیست. با دانستن نکاتی که در فایل زیر گفته ایم(همراه با مثال های واقعی و متعددی)، دیگر هرگز فریب حقوقی ها را نخورده و ضرر نخواهید کرد. نکاتی که در جایی گفته نمی شود.

 

در این فایل چه تجربیاتی نوشته شده ؟

 1. توضیحات کلی در مورد حقوقی های بورس
 2. حقوقی سهم شما خوب است یا بد؟ نحوه تشخیص با مثال
 3. حقوقی سهم شما چقدر قدرت دارد ؟ (ضعیف است یا قوی) با مثال
 4. دستکاری نسبت ها توسط حقوقی با ارائه مثال های متعدد
 5. چرا حقوقی ها بعد از سقوط سهم باز فروشنده هستند؟
 6. کدام نوع خرید حقوقی باعث افزایش قیمت سهم می شود؟ با مثال های واقعی و متعدد
 7. آموزش با مثال و ساده تحلیل حرفه ای با استفاده از نوع خرید و فروش حقیقی ها
 8. در چه مواقعی فروش حقوقی منجر به کاهش قیمت سهم نمی شود؟
 9. با کدام نوع خرید حقوقی ما هم باید بخریم ؟ با مثال واقعی
 10. با کدام نوع فروش حقوقی ما هم باید بفروشیم؟ با مثال واقعی
 11. بررسی چند سهم که بدترین و بهترین حقوقی ها را دارند

 

این فایل بر اساس تجربیات سه حقوقی مطرح بازار نوشته شده است !
 • تعداد صفحات : 60 صفحه همراه با عکس، نمودار، جدول و …
 • قیمت : 15,500 تومان

 

 • پشتیبانی در صورت هر گونه مشکل در تلگرام : @wiki55

بعد از مطالعه این فایل می توانید کلیه رفتارهای حقوقی را متوجه شوید. با دانستن این نکات تا حد زیادی از ضررهای شما در بورس کاسته خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *