هر آنچه باید در مورد صندوق سرمایه گذاری در بورس بدانیم! + ویدیو

همان طور که می دانید برای سرمایه گذاری در بازار سرمایه با دو روش سرمایه گذاری مستقیم و غیرمستقیم روبرو هستید. در شکل سرمایه گذاری مستقیم، شخص به صورت مستقیم به بازار بورس و اوراق بهادار ورود پیدا کرده و شخصا به انتخاب هدف سرمایه گذاری خود در این بازار که می تواند انتخاب نماد بورسی یا شرکت ارائه دهنده سهم های مختلف باشد، می پردازد. یکی از روش های سرمایه گذاری غیر مستقیم، صندوق سرمایه گذاری است. در این مطلب در مورد کلیات صندوق های سرمایه گذاری صحبت خواهد شد.

 

 

صندوق سرمایه گذاری چیست؟

صندوق سرمایه گذاری

 

اما در شکل دیگر سرمایه گذاری، یعنی سرمایه گذاری غیرمستقیم؛ با صندوق های سرمایه گذاری و شرکت های سبدگردان روبرو هستیم. در این فرم از سرمایه گذاری، شخص خود را از انتخاب و تصمیم گیری های سرمایه گذاری رها کرده و این مسئولیت را بر گردن صندوق یا سبدگردان می اندازد.

صندوق به واقع مجموعه ای از سهم ها، اوراق بهادار و غیره است که شما می توانید به عنوان یک سرمایه گذار، سرمایه خود را در هر اندازه ای که باشد به آن وارد کرده و در سود و زیان حاصل از آن شریک شوید. بدیهی است که در رأس این صندوق ها افرادی کاربلد و دارای مهارت اقتصادی و دانش بازار سرمایه قرار دارند و شناخت خوبی نسبت به چیدمان صندوق داشته و غالبا این نوع از سرمایه گذاری را با سودآوری همراه خواهند ساخت.

سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری برای آن دسته از افرادی که دارای زمان کافی برای تحلیلی بازار نبوده و یا دانش و اطلاعات کافی نسبت به این موضوع ندارند، فرصتی بسیار عالی به شمار می رود. با انتخاب صندوق های سرمایه گذاری، ضمن آن که ریسک روی سرمایه خود را به میزان قابل توجهی کاهش داده اید، به سودی بزرگتر از سود بانکی دست خواهید یافت.

 

وب سایت های مستقیم صندوق های سرمایه گذاری

اما هر یک از صندوق های سرمایه گذاری، خود دارای یک وب سایت مستقیم هستند. در این وب سایت ها می توانید کلیه اطلاعات هویتی و مالی و عملکردی دوره ای و تاریخچه ای مربوط به آن صندوق را مشاهده کنید.

قیمت صدور (قیمت خرید هر واحد از صندوق)، قیمت ابطال (قیمت فروش هر واحد از صندوق)، اساسنامه صندوق، صورت های مالی و غیره همگی در این وب سایت ها آورده شده است.

 

چگونه در صندوق های سرمایه گذاری، سرمایه گذاری کنیم؟

برای سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری، لازم است که به یکی از نمایندگی یا شعبه های آن صندوق مراجعه نمایید. با ارائه مدارک شناسایی و یک حساب بانکی از خود و نیز تکمیل فرم های ثبت نام، به عضویت آن صندوق درخواهید آمد و می توانید مبلغ سرمایه مورد نیاز را به حساب صندوق واریز کرده و از آن پس سود دوره ای خود را دریافت نمایید.

 

 

معیارهای انتخاب یک صندوق سرمایه گذاری خوب

معیارهای انتخاب یک صندوق های سرمایه گذاری خوب را باید در موارد زیر خلاصه کنیم:

 • عملکرد صندوق سرمایه گذاری در سال های گذشته
 • بازدهی صندوق
 • مدیر صندوق
 • عمر صندوق
 • ضامن نقد شوندگی صندوق
 • دوره پرداخت سود صندوق اعم از ماهیانه یا فصلی

با در نظر گرفتن توضیحات فوق، اگر خود را برای وارد شدن به بازار هیجان انگیز و پرریسک خرید و فروش سهام، به اندازه کافی ریسک پذیر ندیده و یا وقت کافی برای آنالیز بازار ندارید، می توانید به یکی از صندوق های سرمایه گذاری فوق، بنابر نیازها و دیدگاه خود وارد شوید.

 

ویدیو آموزشی صندوق ها

 

 

تجربیات یک بورسی

حقوقی ها چگونه شما را فریب می دهند؟ (دریافت سیگنال از خرید و فروش حقوقی)

این نوع فروش حقوقی مهم نیست!

بعضا ما مشاهده می نماییم سهمی بر فرض مثال ۳۰% افت داشته و نفس های آخر خود را سپری میکند. در همین حین یک حقوقی، فروش های آبشاری خود را شروع می نماید. حال بایستی سوال کرد که آیا این فروش، نشانه بدی است؟

جواب خیر می باشد. بطور مثال فروش حقوقی می تواند دستوری باشد و مثلا در انتهای مال برای تامین حقوق پرسنل درحال فروش است.

 

این نوع خرید حقوقی بسیار خطرناک است!

در بخش خرید نیز همه خریدهای حقوقی نشانه خوبی به شمار نمی رود. بطور مثال بعضی از اوقات کد های خاص حقیقی که در سود هستند، با هماهنگی تعدادی زیادی از سهم خود را به کد حقوقی می فروشند. بعد از این فروش قیمت سهم بشدت کاهش می یابد. در واقع این نوع خرید حقوقی نوعی فرصت خروج محسوب می شود.

 

فریب حقوقی ها را نخورید!

با ارائه مثال های بالا متوجه شدیم که لزوما هر خرید حقوقی نشانه خوب و هر فروش حقوقی نشانه بدی نیست. با دانستن نکاتی که در فایل زیر گفته ایم(همراه با مثال های واقعی و متعددی)، دیگر هرگز فریب حقوقی ها را نخورده و ضرر نخواهید کرد. نکاتی که در جایی گفته نمی شود.

 

در این فایل چه تجربیاتی نوشته شده ؟

 1. توضیحات کلی در مورد حقوقی های بورس
 2. حقوقی سهم شما خوب است یا بد؟ نحوه تشخیص با مثال
 3. حقوقی سهم شما چقدر قدرت دارد ؟ (ضعیف است یا قوی) با مثال
 4. دستکاری نسبت ها توسط حقوقی با ارائه مثال های متعدد
 5. چرا حقوقی ها بعد از سقوط سهم باز فروشنده هستند؟
 6. کدام نوع خرید حقوقی باعث افزایش قیمت سهم می شود؟ با مثال های واقعی و متعدد
 7. آموزش با مثال و ساده تحلیل حرفه ای با استفاده از نوع خرید و فروش حقیقی ها
 8. در چه مواقعی فروش حقوقی منجر به کاهش قیمت سهم نمی شود؟
 9. با کدام نوع خرید حقوقی ما هم باید بخریم ؟ با مثال واقعی
 10. با کدام نوع فروش حقوقی ما هم باید بفروشیم؟ با مثال واقعی
 11. بررسی چند سهم که بدترین و بهترین حقوقی ها را دارند

 

این فایل بر اساس تجربیات سه حقوقی مطرح بازار نوشته شده است !
 • تعداد صفحات : 60 صفحه همراه با عکس، نمودار، جدول و …
 • قیمت : 15,500 تومان

 

 • پشتیبانی در صورت هر گونه مشکل در تلگرام : @wiki55

بعد از مطالعه این فایل می توانید کلیه رفتارهای حقوقی را متوجه شوید. با دانستن این نکات تا حد زیادی از ضررهای شما در بورس کاسته خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *