آیا صندوق سرمایه‌گذاری مشترک برای سرمایه گذاری مناسب است؟

صندوق سرمایه‌گذاری مشترک(Mutual Funds)، یکی از روش‌های ورود به دنیای سرمایه‌گذاری است. اگر دوست داشته باشید با سرمایه‌ای که در دست دارید، سبدی تشکیل بدهید و در آن اوراق قرضه، سهام، دارایی‌های مختلف و… را داشته باشید، راه‌کاری مناسب پیش روی‌تان قرار دارد و آن سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک است که به شما اجازه می‌دهند با اعتماد کردن به مدیر صندوق که فردی باتجربه است به نتایج مطلوبی دست پیدا کنید. اجازه بدهید تا در ادامه بیشتر و بهتر درباره این صندوق‌ها برای‌تان بگوییم:

صندوق سرمایه گذاری مشترک

 

صندوق سرمایه‌گذاری مشترک

در صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک از سرمایه‌گذاران وجوهی دریافت می‌شود تا در زمینه‌های مختلف با آن وجوه، سرمایه‌گذاری شود. هر سرمایه‌گذار هم بنا به نسبت سهم خود در مجموعه از سود یا ضررهای احتمالی سهم می‌برد.

نیروهای متخصصی، مدیریت این صندوق‌ها را در دست دارند و بهتر از افراد عادی می‌دانند که باید در چه زمینه‌ای سرمایه‌گذاری کنند. در نتیجه اگر دوست دارید که در زمینه‌های مختلفی مانند خرید اوراق بهادار، سهام و… فعالیت کنید اما از دانش کافی برخوردار نیستید یا به هر دلیلی، تاب و توان مواجه شدن با نوسانات بازارهای سرمایه‌گذاری به طور مستقیم را ندارید باید به سراغ صندوق سرمایه‌گذاری مشترک بروید.

 

در حقیقت، ورود به این صندوق‌ها به معنی این است که می‌توانید بدون ریسک و هیچ‌گونه تخصصی در زمینه‌های مختلف سرمایه‌گذاری به دنیای اقتصاد وارد شوید و از سپرده‌گذاری در بانک‌ها به عنوان سرمایه‌گذاری گامی فراتر بردارید. اگر بنا باشد که به تنهایی وارد بازارهای سرمایه‌گذاری مختلف شوید باید تخصص و دانش زیادی داشته باشید.

از قدیم گفته‌اند که برای موفقیت در سرمایه‌گذاری یا مغزتان باید به شدت خوب کار کند یا سرمایه‌ای بسیار کلان داشته باشید. اگر هیچ‌یک از این دو برای‌تان وجود ندارد هم نباید ناامید شوید. ورود به حیطه‌ای از سرمایه‌گذاری مانند صندوق سرمایه‌گذاری مشترک به شما این اجازه را می‌دهد که بدون نیاز به چیدن سبد سرمایه‌گذاری(پورتفوی)‌ که کاری دشوار است به کسانی اعتماد کنید که این کار را به خوبی می‌دانند.

 

شکل و شیوه سرمایه‌گذاری در صندوق سرمایه‌گذاری مشترک

با سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری، گواهی سرمایه‌گذاری دریافت خواهید کرد. تعداد گواهی‌های سرمایه‌گذاری نشان‌گر میزان مالکیت هر فرد در صندوق است. واحدهای سرمایه‌گذاری دو نوع هستند:‌ عادی و ممتاز.

واحدهای ممتاز صندوق در زمان‌های تاسیس صندوق از سوی موسسین خریداری می‌شوند و غیرقابل ابطال و غیرقابل انتقال به غیر هستند. صاحبان این واحدها در مجامع صندوق دارای حق رأی هستند. اما واحدهای عادی در زمان پذیره‌نویسی و فعالیت صندوق صادر می‌شوند. این واحدها قابل‌ابطال هستند و دارندگان‌شان دارای حق رأی نیستند.

 

انواع صندوق سرمایه‌گذاری مشترک

صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک برای ورود به دنیای اقتصاد و سرمایه‌گذاری، گزینه‌های بسیار مطلوبی هستند. یکی از دلایل این محبوبیت، وجود تنوع در آنهاست. در یک تقسیم‌بندی می‌توان انواع صندوق سرمایه‌گذاری را به این صورت شناخت:

 

صندوق سرمایه گذاری مشترک

صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت: در این نوع صندوق‌ها، بخش اعظمی از سرمایه‌گذاری در اوراق با درآمد ثابت یا سپرده‌های بانکی به کار گرفته می‌شود و درصد اندکی هم در بازار سهام استفاده می‌شود.

 

صندوق سرمایه‌گذاری در سهام: این صندوق‌ها هم همان‌طور که از نام‌شان مشخص است بیشترین بخش سرمایه‌گذاری را به بازار سهام اختصاص می‌دهند و بخش اندکی از سرمایه را وارد سرمایه‌گذاری در زمینه دارایی‌های ثابت می‌کنند.

 

صندوق سرمایه‌گذاری مختلط: این نوع صندوق‌ها متوسط دو صندوق بالا هستند. حداقل ۴۰ و حداکثر ۶۰ درصد آنها در بازار سهام و باقی در بازار دارایی‌های ثابت سرمایه‌گذاری می‌شود.

 

صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس(EFT): این صندوق‌ها مانند سهام در بازار بورس معامله می‌شوند.

تجربیات یک بورسی

حقوقی ها چگونه شما را فریب می دهند؟ (دریافت سیگنال از خرید و فروش حقوقی)

این نوع فروش حقوقی مهم نیست!

بعضا ما مشاهده می نماییم سهمی بر فرض مثال ۳۰% افت داشته و نفس های آخر خود را سپری میکند. در همین حین یک حقوقی، فروش های آبشاری خود را شروع می نماید. حال بایستی سوال کرد که آیا این فروش، نشانه بدی است؟

جواب خیر می باشد. بطور مثال فروش حقوقی می تواند دستوری باشد و مثلا در انتهای مال برای تامین حقوق پرسنل درحال فروش است.

 

این نوع خرید حقوقی بسیار خطرناک است!

در بخش خرید نیز همه خریدهای حقوقی نشانه خوبی به شمار نمی رود. بطور مثال بعضی از اوقات کد های خاص حقیقی که در سود هستند، با هماهنگی تعدادی زیادی از سهم خود را به کد حقوقی می فروشند. بعد از این فروش قیمت سهم بشدت کاهش می یابد. در واقع این نوع خرید حقوقی نوعی فرصت خروج محسوب می شود.

 

فریب حقوقی ها را نخورید!

با ارائه مثال های بالا متوجه شدیم که لزوما هر خرید حقوقی نشانه خوب و هر فروش حقوقی نشانه بدی نیست. با دانستن نکاتی که در فایل زیر گفته ایم(همراه با مثال های واقعی و متعددی)، دیگر هرگز فریب حقوقی ها را نخورده و ضرر نخواهید کرد. نکاتی که در جایی گفته نمی شود.

 

در این فایل چه تجربیاتی نوشته شده ؟

 1. توضیحات کلی در مورد حقوقی های بورس
 2. حقوقی سهم شما خوب است یا بد؟ نحوه تشخیص با مثال
 3. حقوقی سهم شما چقدر قدرت دارد ؟ (ضعیف است یا قوی) با مثال
 4. دستکاری نسبت ها توسط حقوقی با ارائه مثال های متعدد
 5. چرا حقوقی ها بعد از سقوط سهم باز فروشنده هستند؟
 6. کدام نوع خرید حقوقی باعث افزایش قیمت سهم می شود؟ با مثال های واقعی و متعدد
 7. آموزش با مثال و ساده تحلیل حرفه ای با استفاده از نوع خرید و فروش حقیقی ها
 8. در چه مواقعی فروش حقوقی منجر به کاهش قیمت سهم نمی شود؟
 9. با کدام نوع خرید حقوقی ما هم باید بخریم ؟ با مثال واقعی
 10. با کدام نوع فروش حقوقی ما هم باید بفروشیم؟ با مثال واقعی
 11. بررسی چند سهم که بدترین و بهترین حقوقی ها را دارند

 

این فایل بر اساس تجربیات سه حقوقی مطرح بازار نوشته شده است !
 • تعداد صفحات : 60 صفحه همراه با عکس، نمودار، جدول و …
 • قیمت : 15,500 تومان

 

 • پشتیبانی در صورت هر گونه مشکل در تلگرام : @wiki55

بعد از مطالعه این فایل می توانید کلیه رفتارهای حقوقی را متوجه شوید. با دانستن این نکات تا حد زیادی از ضررهای شما در بورس کاسته خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *