از چه روش می توان سود در بورس کسب کرد؟ + ویدیو

سرمایه گذاری در بورس روش های محتلفی دارد. در این مقاله از سایت آموزش بورس قصد داریم روش های سود در بورس را با هم بررسی کنیم. پس از دریافت کد بورسی، به بازار بورس وارد شده اید و به عنوان یک سهامدار تازه کار، قصد انجام معاملات و کسب سود را دارید. از چه طریقی می توانید به سودآوری در بازار بورس دست یابید؟

سود در بورس

بدیهی است که هر یک از سرمایه گذارانی که به بازار سرمایه و بورس وارد می شوند، هدف ابتدایی سودآوری را دارند و سرمایه خود را به این جهت وارد بازارهای بورس می کنند. اما چیزی که باید به آن توجه داشته روش های کسب سود در بورس است که با توجه به شکل سرمایه گذاری، می تواند متفاوت باشد.

به واقع شما برای سودآوری در بازار سرمایه، روش های مختلفی را پیش روی خود خواهید داشت که البته ضریب اطمینان سودآوری آن ها نیز با هم تا حدودی متفاوت است. در اینجا می خواهیم مدل های سودآوری و روش های کسب سود در بورس را مرور کنیم. با ما همراه باشید.

 

 

سود در بورس به زبان ساده

به دو روش می توان از سرمایه گذاری در بورس کسب سود کرد. اولی اینکه سهام بخرید و قیمتش بره بالا و بفروشید. دومیش اینکه یه سهم بنیادی که سود خوبی تقسیم میکنه رو بخرید و منتظر برگزاری مجمع بشید تا سود تقسیم کنه.

 

 

سود در بورس از طریق دریافت سود نقدی

روش دیگر کسب سود در بازار بورس، تقسیم سود نقدی خواهد بود. همان طور که پیشتر نیز ذکر کردیم، برخی از شرکت های سهامی عام حاضر در بورس، در پایان سال مالی خود، به تقسیم سود نقدی میان سهامداران می پردازند. این روش از سودآوری مناسب آن دسته از سهامدارانی است که به سرمایه گذاری بلند مدت می اندیشند.

سود نقدی، همان سودی است که شرکت های بورسی پس از یک سال مالی، میان سهامداران خود تقسیم می کنند. این عدد و درصد آن را نمی توان پیش بینی کرد و به عوامل مختلفی بستگی خواهد داشت.

 

 

سود در بورس با خرید و فروش سهام

شرکت ها و نمادهای بورسی مختلف حاضر در بازار سرمایه، در وضعیت های مختلف به سر می برند. برخی از آن ها در مسیر رشد قرار داشته و پیش بینی می شود که با توجه به فعالیت های اقتصادی و مسیر خود، در آینده نزدیک و دور، به رشد قابل توجهی برسند.

بدیهی است که خرید سهام این شرکت ها، با سودآوری در بازه زمانی پیش رو (کوتاه مدت یا بلند مدت)، همراه خواهد بود. اما در نظر داشته باشید که این روش های کسب سود در بورس را نمی توان به هیچ وجه قطعی، تضمینی و 100 درصد دانست.

اگر چه می توان از پیش با توجه به مدل اقتصادی، فعالیت ها و میزان تقاضا و عرضه، سودآوری یک شرکت سهامی عام را تا حدودی پیش بینی کرد، اما اتفاقات زیادی (داخلی یا بیرونی)، ممکن است این معادلات را برهم ریخته و به نتیجه معکوس و زیان دهی شرکت منجر شود.

برای رسیدن به چنین موردی لازم است که شرکت ها و سهام های دارای پتانسیل رشد را به موقع شناسایی کنید.

این به عوامل متعددی بستگی دارد، به طور مثال شرکت هایی که به تازگی افزایش سرمایه داده یا وارد سرمایه گذاری های موفقی شده اند، سهام قابل رشد دارند و خرید سهام این شرکت ها، برای سهامداران سودآور خواهد بود.

اضافه شدن بخش های جدید و فعالیت های تازه در ساختار قبلی شرکت های سهامی عام، نوید بخش رو به رشد بودن سهام آن ها بوده و می توانید با اطمینان خاطر قابل توجهی، سهام این شرکت ها را خریداری نمایید.

 

 

سود معاملاتی نیز همان سودی است که طبق معاملات شما در بازار بورس و از طریق خرید و فروش های سنجیده و به موقع به دست می آورید. به این شکل که شما سهام A را با قیمت 2100 تومان (برای هر سهم)، به تعداد 1000 سهم خریداری کرده و چندی بعد قیمت آن به 3200 تومان صعود پیدا می کند. اکنون به میزان چیزی نزدیک به 1 میلیون و 100 هزار تومان سود کرده اید. (گفتیم کمی کمتر، چون باید درصد کارمزد کارگزاری را از این عدد کم کنید.)

 

ویدیو آموزش روش های کسب سود در بورس

 

 

 

سود مرکب

در مبحث کسب سود از طریق افزایش قیمت سهام، باید به ماهیت سود مرکب توجه داشته باشید. شرایطی را در نظر بگیرید که شما سرمایه خود را در بانک سپرده گذاری کرده اید، در این حالت هر ماه یا هر سال مبلغی سود به آن تعلق می گیرد و این تنها اصل سرمایه است که سودآور بوده و مبلغ دریافتی سود در ماه های مختلف، یکسان خواهد بود.

سود یا بهره مرکب در حقیقت سودآوری به شکلی است که مرتب سرمایه اولیه شما در آن بزرگ شده و مبلغ سودآوری نیز به همان اندازه رشد می یابد.

تجربیات یک بورسی

حقوقی ها چگونه شما را فریب می دهند؟ (دریافت سیگنال از خرید و فروش حقوقی)

این نوع فروش حقوقی مهم نیست!

بعضا ما مشاهده می نماییم سهمی بر فرض مثال ۳۰% افت داشته و نفس های آخر خود را سپری میکند. در همین حین یک حقوقی، فروش های آبشاری خود را شروع می نماید. حال بایستی سوال کرد که آیا این فروش، نشانه بدی است؟

جواب خیر می باشد. بطور مثال فروش حقوقی می تواند دستوری باشد و مثلا در انتهای مال برای تامین حقوق پرسنل درحال فروش است.

 

این نوع خرید حقوقی بسیار خطرناک است!

در بخش خرید نیز همه خریدهای حقوقی نشانه خوبی به شمار نمی رود. بطور مثال بعضی از اوقات کد های خاص حقیقی که در سود هستند، با هماهنگی تعدادی زیادی از سهم خود را به کد حقوقی می فروشند. بعد از این فروش قیمت سهم بشدت کاهش می یابد. در واقع این نوع خرید حقوقی نوعی فرصت خروج محسوب می شود.

 

فریب حقوقی ها را نخورید!

با ارائه مثال های بالا متوجه شدیم که لزوما هر خرید حقوقی نشانه خوب و هر فروش حقوقی نشانه بدی نیست. با دانستن نکاتی که در فایل زیر گفته ایم(همراه با مثال های واقعی و متعددی)، دیگر هرگز فریب حقوقی ها را نخورده و ضرر نخواهید کرد. نکاتی که در جایی گفته نمی شود.

 

در این فایل چه تجربیاتی نوشته شده ؟

 1. توضیحات کلی در مورد حقوقی های بورس
 2. حقوقی سهم شما خوب است یا بد؟ نحوه تشخیص با مثال
 3. حقوقی سهم شما چقدر قدرت دارد ؟ (ضعیف است یا قوی) با مثال
 4. دستکاری نسبت ها توسط حقوقی با ارائه مثال های متعدد
 5. چرا حقوقی ها بعد از سقوط سهم باز فروشنده هستند؟
 6. کدام نوع خرید حقوقی باعث افزایش قیمت سهم می شود؟ با مثال های واقعی و متعدد
 7. آموزش با مثال و ساده تحلیل حرفه ای با استفاده از نوع خرید و فروش حقیقی ها
 8. در چه مواقعی فروش حقوقی منجر به کاهش قیمت سهم نمی شود؟
 9. با کدام نوع خرید حقوقی ما هم باید بخریم ؟ با مثال واقعی
 10. با کدام نوع فروش حقوقی ما هم باید بفروشیم؟ با مثال واقعی
 11. بررسی چند سهم که بدترین و بهترین حقوقی ها را دارند

 

این فایل بر اساس تجربیات سه حقوقی مطرح بازار نوشته شده است !
 • تعداد صفحات : 60 صفحه همراه با عکس، نمودار، جدول و …
 • قیمت : 15,500 تومان

 

 • پشتیبانی در صورت هر گونه مشکل در تلگرام : @wiki55

بعد از مطالعه این فایل می توانید کلیه رفتارهای حقوقی را متوجه شوید. با دانستن این نکات تا حد زیادی از ضررهای شما در بورس کاسته خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *