آیا سودآوری در بورس منوط به خرید سهام شرکت های بزرگ است؟

برخی از سهامداران تازه کار بر این تصور هستند که سودآوری در بورس لزوما نزد شرکت های بورسی اسم و رسم دار است. در حالی که بسیاری اوقات شرکت های کمرنگ تر و دارای حاشیه کمتر، سودهای قابل توجهی نصیب سهامداران خود کرده و هرگز نمی توان مطابق با شایعات و حاشیه سازی ها، یک شرکت بورسی را برتر از دیگری دانست. چیزی که باید موجب برتری یک شرکت بورسی نسبت به شرکتی دیگر شود، تحلیل های تکنیکال و مطالعات است.

برای سودآوری در بورس باید:

خرید سهم های خود را از صنایع مختلف انجام دهید

اگر می خواهید در نوسانات بازار، همیشه سهامداری کرده و برآورد سود مناسبی داشته باشید، لازم است که پرتفوی سهام خود را از چند صنعت مختلف بچینید. در این صورت به طور مثال سهامی از بانکی ها، سهامی از پتروشیمی، سهامی از خودرویی ها و … خریداری کرده و در پرتفوی خواهید داشت. به این ترتیب اگر صنایع خودرویی رو به نزول قیمتی باشند، رونق در صنعت دیگر چون بانکی ها، موجب توازن در پرتفوی سهام شما خواهد شد.

از سایت های بورسی استفاده کنید

سایت های بورسی یعنی tsetmc.com و codal.ir بهترین منابع برای رصد کردن بازار بورس و اتخاذ تصمیمات در خرید و فروش سهم های مختلف است. با مطالعه داده های ارائه شده در این وب سایت ها می توانید خریدی بهینه داشته و به موقع نسبت به معاملات خرید و فروش در بازار سرمایه دست بزنید.

از تحلیل تکنیکال بهره مند شوید

در صروتی که می خواهید معاملات شما در بازار سرمایه هدفمند و هشیارانه باشد، باید حتما از تحلیل تکنیکال استفاده کنید. این تحلیل مبتنی بر قیمت سهام، میزان معاملات آن، حجم معاملات، تغییرات و غیره خواهد بود. این تحلیل به شما کمک می کند تا پیش بینی کوتاه مدت و دراز مدت در خصوص تغییرات قیمت یک سهام داشته باشید و تصمیم گیری بهتری در خصوص خرید یا عدم خرید آن نمایید.

تحلیل بنیادی را از دست ندهید

تحلیل بنیادی مربوط به مطالعه شرایط اقتصادی، وضعیت شرکت ارائه دهنده سهام و به طور کلی صنعت مادر آن است. این تحلیل وضعیت سهام و شرایط آینده آن را نشان خواهد داد. به این صورت می توان به ارزش ذاتی هر سهام دست یافت و در زمانی که قیمت فعلی آن کمتر از ارزش اصلی است، برای خرید اقدام کرد.

همین طور بخوانید: دو عامل سن و تحصیلات چه تاثیری در موفقیت در بورس دارند؟ + ویدیو

تجربیات یک بورسی

حقوقی ها چگونه شما را فریب می دهند؟ (دریافت سیگنال از خرید و فروش حقوقی)

این نوع فروش حقوقی مهم نیست!

بعضا ما مشاهده می نماییم سهمی بر فرض مثال ۳۰% افت داشته و نفس های آخر خود را سپری میکند. در همین حین یک حقوقی، فروش های آبشاری خود را شروع می نماید. حال بایستی سوال کرد که آیا این فروش، نشانه بدی است؟

جواب خیر می باشد. بطور مثال فروش حقوقی می تواند دستوری باشد و مثلا در انتهای مال برای تامین حقوق پرسنل درحال فروش است.

 

این نوع خرید حقوقی بسیار خطرناک است!

در بخش خرید نیز همه خریدهای حقوقی نشانه خوبی به شمار نمی رود. بطور مثال بعضی از اوقات کد های خاص حقیقی که در سود هستند، با هماهنگی تعدادی زیادی از سهم خود را به کد حقوقی می فروشند. بعد از این فروش قیمت سهم بشدت کاهش می یابد. در واقع این نوع خرید حقوقی نوعی فرصت خروج محسوب می شود.

 

فریب حقوقی ها را نخورید!

با ارائه مثال های بالا متوجه شدیم که لزوما هر خرید حقوقی نشانه خوب و هر فروش حقوقی نشانه بدی نیست. با دانستن نکاتی که در فایل زیر گفته ایم(همراه با مثال های واقعی و متعددی)، دیگر هرگز فریب حقوقی ها را نخورده و ضرر نخواهید کرد. نکاتی که در جایی گفته نمی شود.

 

در این فایل چه تجربیاتی نوشته شده ؟

 1. توضیحات کلی در مورد حقوقی های بورس
 2. حقوقی سهم شما خوب است یا بد؟ نحوه تشخیص با مثال
 3. حقوقی سهم شما چقدر قدرت دارد ؟ (ضعیف است یا قوی) با مثال
 4. دستکاری نسبت ها توسط حقوقی با ارائه مثال های متعدد
 5. چرا حقوقی ها بعد از سقوط سهم باز فروشنده هستند؟
 6. کدام نوع خرید حقوقی باعث افزایش قیمت سهم می شود؟ با مثال های واقعی و متعدد
 7. آموزش با مثال و ساده تحلیل حرفه ای با استفاده از نوع خرید و فروش حقیقی ها
 8. در چه مواقعی فروش حقوقی منجر به کاهش قیمت سهم نمی شود؟
 9. با کدام نوع خرید حقوقی ما هم باید بخریم ؟ با مثال واقعی
 10. با کدام نوع فروش حقوقی ما هم باید بفروشیم؟ با مثال واقعی
 11. بررسی چند سهم که بدترین و بهترین حقوقی ها را دارند

 

این فایل بر اساس تجربیات سه حقوقی مطرح بازار نوشته شده است !
 • تعداد صفحات : 60 صفحه همراه با عکس، نمودار، جدول و …
 • قیمت : 15,500 تومان

 

 • پشتیبانی در صورت هر گونه مشکل در تلگرام : @wiki55

بعد از مطالعه این فایل می توانید کلیه رفتارهای حقوقی را متوجه شوید. با دانستن این نکات تا حد زیادی از ضررهای شما در بورس کاسته خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *