سهام چیست؟ (سهم در بورس چیست)

با شناخت ماهیت سهام و انواع آن در بازار بورس، سرمایه گذاری به شکلی هدفمندتر صورت می پذیرد. به این ترتیب سهامدار می داند که با چه سهم هایی در مقابل خود روبرو است و برای سرمایه گذاری موفق تر عمل خواهد کرد. در ادامه با ما همراه باشید تا به ماهیت سهام، انواع سهام در بورس و … بپردازیم.

 

سهام چیست؟

سهام به صورت ورقه ای ارزشمند دیده می شود که بخشی از مالکیت یک شرکت را به دارنده خود، می دهد. شرکت هایی که وارد بازار بورس شده و اوراق سهام خود را منتشر می کنند، به این شکل سهامدارانی را به جمع خود راه داده و در عوض، به سرمایه ای مطمئن و بدون مشکلات وام گرفتن، برای گسترش فعالیت های اقتصادی خود دست می یابند.

این یک بازی با مزایای دو طرفه برای شرکت و سهامداران جدید است. شرکتی که وارد بورس شده از طریق فروش سهام خود، به منبع سرمایه ای عالی دست یافته است و سهامداران تازه نیز فرصت پیدا کرده اند تا در سودآوری این شرکت سهیم باشند.

 

 

چرا بازار بورس جذاب است؟      

در گام اول ببینیم که به طور کلی چرا بازار بورس جذاب است و چرا خرید و فروش سهام در این بازار سرمایه گذاران را جذب می کند؟

 • در بازار بورس، نقدشوندگی بالایی وجود دارد.

همان طور که می دانید نقدشوندگی بالا در بازار بورس، غالبا ظرف چند ثانیه اتفاق می افتد. به این معنا که شما در حال حاضر سهامی را خریداری کرده و اغلب اوقات شانس آن را دارید که حتی چند ثانیه بعد نسبت به فروش آن و بازگرداندن پول خود اقدام کنید. البته گاهی اوقات با ممنوع شدن سهم ها و یا تشکیل صف های فروش، این موضوع با چالش موقتی روبرو می شود.

 • در بازار بورس، معاملات در حاشیه امن قرار می گیرند.

با توجه به نظارت های مستقیم و سنگین سازمان بورس و سایر نهادهای موازی، معاملات در این بازار کاملا امن بوده و امکان کلاهبرداری های مالی، به صفر نزدیک می شود.

 • در بازار بورس، شفافیت اطلاعاتی وجود دارد.

با توجه به الزامی که برای شرکت های بورسی در جهت قرار دادن اطلاعات خود در وب سایت هایی چون tsetmc وجود دارد، شفافیت اطلاعاتی کامل برقرار بوده و سهامداران می توانند شرکت های هدف خود را به خوبی رصد نماید.

 • در بازار بورس، امکان ورود با سرمایه محدود وجود دارد.

در این بازار شما می توانید به اندازه بودجه و سرمایه خود وارد سرمایه گذاری شده و به حد توان سهامدار شرکت های مورد نظر گردید. این فرصتی است که در هیچ بازار دیگری وجود نداشته و هرگز نمی توان با داشتن مبالغ محدود، این طور وارد سرمایه گذاری های حرفه ای شد.

 • و … .

 

تجربیات یک بورسی

حقوقی ها چگونه شما را فریب می دهند؟ (دریافت سیگنال از خرید و فروش حقوقی)

این نوع فروش حقوقی مهم نیست!

بعضا ما مشاهده می نماییم سهمی بر فرض مثال ۳۰% افت داشته و نفس های آخر خود را سپری میکند. در همین حین یک حقوقی، فروش های آبشاری خود را شروع می نماید. حال بایستی سوال کرد که آیا این فروش، نشانه بدی است؟

جواب خیر می باشد. بطور مثال فروش حقوقی می تواند دستوری باشد و مثلا در انتهای مال برای تامین حقوق پرسنل درحال فروش است.

 

این نوع خرید حقوقی بسیار خطرناک است!

در بخش خرید نیز همه خریدهای حقوقی نشانه خوبی به شمار نمی رود. بطور مثال بعضی از اوقات کد های خاص حقیقی که در سود هستند، با هماهنگی تعدادی زیادی از سهم خود را به کد حقوقی می فروشند. بعد از این فروش قیمت سهم بشدت کاهش می یابد. در واقع این نوع خرید حقوقی نوعی فرصت خروج محسوب می شود.

 

فریب حقوقی ها را نخورید!

با ارائه مثال های بالا متوجه شدیم که لزوما هر خرید حقوقی نشانه خوب و هر فروش حقوقی نشانه بدی نیست. با دانستن نکاتی که در فایل زیر گفته ایم(همراه با مثال های واقعی و متعددی)، دیگر هرگز فریب حقوقی ها را نخورده و ضرر نخواهید کرد. نکاتی که در جایی گفته نمی شود.

 

در این فایل چه تجربیاتی نوشته شده ؟

 1. توضیحات کلی در مورد حقوقی های بورس
 2. حقوقی سهم شما خوب است یا بد؟ نحوه تشخیص با مثال
 3. حقوقی سهم شما چقدر قدرت دارد ؟ (ضعیف است یا قوی) با مثال
 4. دستکاری نسبت ها توسط حقوقی با ارائه مثال های متعدد
 5. چرا حقوقی ها بعد از سقوط سهم باز فروشنده هستند؟
 6. کدام نوع خرید حقوقی باعث افزایش قیمت سهم می شود؟ با مثال های واقعی و متعدد
 7. آموزش با مثال و ساده تحلیل حرفه ای با استفاده از نوع خرید و فروش حقیقی ها
 8. در چه مواقعی فروش حقوقی منجر به کاهش قیمت سهم نمی شود؟
 9. با کدام نوع خرید حقوقی ما هم باید بخریم ؟ با مثال واقعی
 10. با کدام نوع فروش حقوقی ما هم باید بفروشیم؟ با مثال واقعی
 11. بررسی چند سهم که بدترین و بهترین حقوقی ها را دارند

 

این فایل بر اساس تجربیات سه حقوقی مطرح بازار نوشته شده است !
 • تعداد صفحات : 60 صفحه همراه با عکس، نمودار، جدول و …
 • قیمت : 15,500 تومان

 

 • پشتیبانی در صورت هر گونه مشکل در تلگرام : @wiki55

بعد از مطالعه این فایل می توانید کلیه رفتارهای حقوقی را متوجه شوید. با دانستن این نکات تا حد زیادی از ضررهای شما در بورس کاسته خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *