معیارهای انتخاب سهام مناسب برای سرمایه گذاری کدامند؟

اگر تصمیم گرفته اید که بخشی از سرمایه خود یا تمام آن را در بازار بورس وارد کرده و به حفظ ارزش پول و در عین حال درآمدزایی و سودآوری از طریق آن بپردازید، باید معیارهای انتخاب سهام مناسب برای سرمایه گذاری را به خوبی بشناسید. به واقع در صورتی که انتخاب سهام شما به درستی انجام بپذیرد، در نهایت سودآوری قابل توجه و قابل اطمینانی از آن خرید سهام خواهید داشت، در غیر این صورت ریسک زیان دهی بالایی را تجربه کرده و در نهایت حتی از اصل سرمایه خود نیز عقب تر خواهید رفت.

معیارهای انتخاب سهام مناسب برای سرمایه گذاری

اما ببینیم، معیارهای انتخاب سهام مناسب برای سرمایه گذاری چه مواردی هستند؟

سهم های بنیادی انتخاب کنید

پیش از هر چیزی باید بیاموزید که به درستی بازار را شناسایی کرده و سهم های بنیادی انتخاب و خریداری کنید. برای این منظور باید شرکت های بورسی قدرتمند و بزرگ که در شاخص کل بازار بورس اثرگذار هستند را شناسایی کنید. پس از آن به بررسی اوضاع اقتصادی کشور و اثرگذاری آن در این نمادهای بورسی بپردازید.

وضعیت صنایع مختلف، به ویژه صنعتی و حوزه های وابسته به آن که به نماد بورسی مورد نظر شما، مرتبط باشند، اهمیت زیادی دارد. به طور نمونه اگر یک نماد بورسی در حوزه خودرو را تحلیل می کنید، باید وضعیت صنعت خودرو در کشور، رو به رشد یا افول بودن آن، چشم انداز، اوضاع مالی و … را به خوبی بررسی نمایید. این می تواند مشخص کننده وضعیت رو به جلو آن نماد بورسی باشد و یک سرنخ عالی برای خرید یا عدم خرید این سهم به شما خواهد داد.

معیارهای انتخاب سهام مناسب برای سرمایه گذاری

به همین ترتیب، لازم است که وضعیت رقبای این نماد بورسی و شرکت سهامی عام را به خوبی بسنجید. مدیریت آن چطور عملکردی دارد و چه برنامه ها و چشم اندازهایی برای این شرکت تعریف شده است؟ آیا محصول یا خدمات جدیدی در راه است و چه اندازه تقاضا برای آن در بازار وجود خواهد داشت؟

شما چه نکات دیگری را برای سرمایه گذاری هوشمند و خرید سهام موفق در بازار بورس می شناسید که در بالا به آن ها اشاره نشده باشد؟

تجربیات یک بورسی

حقوقی ها چگونه شما را فریب می دهند؟ (دریافت سیگنال از خرید و فروش حقوقی)

این نوع فروش حقوقی مهم نیست!

بعضا ما مشاهده می نماییم سهمی بر فرض مثال ۳۰% افت داشته و نفس های آخر خود را سپری میکند. در همین حین یک حقوقی، فروش های آبشاری خود را شروع می نماید. حال بایستی سوال کرد که آیا این فروش، نشانه بدی است؟

جواب خیر می باشد. بطور مثال فروش حقوقی می تواند دستوری باشد و مثلا در انتهای مال برای تامین حقوق پرسنل درحال فروش است.

 

این نوع خرید حقوقی بسیار خطرناک است!

در بخش خرید نیز همه خریدهای حقوقی نشانه خوبی به شمار نمی رود. بطور مثال بعضی از اوقات کد های خاص حقیقی که در سود هستند، با هماهنگی تعدادی زیادی از سهم خود را به کد حقوقی می فروشند. بعد از این فروش قیمت سهم بشدت کاهش می یابد. در واقع این نوع خرید حقوقی نوعی فرصت خروج محسوب می شود.

 

فریب حقوقی ها را نخورید!

با ارائه مثال های بالا متوجه شدیم که لزوما هر خرید حقوقی نشانه خوب و هر فروش حقوقی نشانه بدی نیست. با دانستن نکاتی که در فایل زیر گفته ایم(همراه با مثال های واقعی و متعددی)، دیگر هرگز فریب حقوقی ها را نخورده و ضرر نخواهید کرد. نکاتی که در جایی گفته نمی شود.

 

در این فایل چه تجربیاتی نوشته شده ؟

 1. توضیحات کلی در مورد حقوقی های بورس
 2. حقوقی سهم شما خوب است یا بد؟ نحوه تشخیص با مثال
 3. حقوقی سهم شما چقدر قدرت دارد ؟ (ضعیف است یا قوی) با مثال
 4. دستکاری نسبت ها توسط حقوقی با ارائه مثال های متعدد
 5. چرا حقوقی ها بعد از سقوط سهم باز فروشنده هستند؟
 6. کدام نوع خرید حقوقی باعث افزایش قیمت سهم می شود؟ با مثال های واقعی و متعدد
 7. آموزش با مثال و ساده تحلیل حرفه ای با استفاده از نوع خرید و فروش حقیقی ها
 8. در چه مواقعی فروش حقوقی منجر به کاهش قیمت سهم نمی شود؟
 9. با کدام نوع خرید حقوقی ما هم باید بخریم ؟ با مثال واقعی
 10. با کدام نوع فروش حقوقی ما هم باید بفروشیم؟ با مثال واقعی
 11. بررسی چند سهم که بدترین و بهترین حقوقی ها را دارند

 

این فایل بر اساس تجربیات سه حقوقی مطرح بازار نوشته شده است !
 • تعداد صفحات : 60 صفحه همراه با عکس، نمودار، جدول و …
 • قیمت : 15,500 تومان

 

 • پشتیبانی در صورت هر گونه مشکل در تلگرام : @wiki55

بعد از مطالعه این فایل می توانید کلیه رفتارهای حقوقی را متوجه شوید. با دانستن این نکات تا حد زیادی از ضررهای شما در بورس کاسته خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *