رعایت این 16 نکته ای از شما یک سهامدار موفق می سازد

برای آن که سرمایه گذاری شما در بازار بورس با موفقیت همراه باشد، لازم است که به نکات و اصولی در چهارچوب بازار سرمایه توجه داشته باشید. رعایت این نکات شما را به یک سهامدار موفق تبدیل خواهد کرد.

 

 1. خود را شناخته و میزان ریسک پذیری خود را بالا ببرید

اگر تصمیم به سرمایه گذاری در بازار بورس دارید، لازم است که روحیه ریسک پذیری خود را شناخته و آن را حتما به اندازه لازم بالا ببرید. به علاوه لازم است که میزان ریسک پذیری خود را اندازه گیری کنید.

آیا شما به اندازه ای ریسک پذیر هستید یا شرایط اقتصادی تان این اجازه را می دهد که روی سرمایه اصلی ضرر نمایید؟ آیا از این سرمایه، انتظار درآمد قطعی داشته و زندگی شما به این درآمد وابستگی دارد؟

 

 1. حتما یک کارگزاری معتبر را انتخاب نمایید

همان طور که می دانید برای فعالیت در بازار بورس، باید یک کارگزاری برای خود انتخاب کرده و در آن کد بورسی را دریافت کنید. لازم است که کارگزاری معتبر و دارای سابقه مناسب را انتخاب نمایید.

 

 1. حتما دوره های آموزشی را طی کنید

برای موفقیت در بازار بورس و داشتن سرمایه گذاری طلایی، لازم است که دوره های آموزشی بورس را از هر طریقی که برایتان میسر است، طی نمایید. این دوره ها می تواند با دریافت فایل های آموزشی، دنبال کردن وب سایت های معتبر و یا حتی شرکت در کلاس های حضوری باشد.

 

 

 1. به اندازه کافی سرمایه وارد بازار بورس کنید

شاید شما سرمایه زیادی در اختیار داشته باشید، اما به خاطر بسپارید که هنوز به اندازه کافی سرمایه و آمادگی ذهنی برای مدیریت درست سرمایه خود در بازار بورس را ندارید و بهتر است با اعداد کوچکتر سرمایه گذاری در بازار را آغاز نمایید.

 

 1. دید بلندمدت نسبت به بازار بورس داشته باشید

اگر می خواهید در نهایت پیروز این میدان باشید، لازم است که دید خود در بازار سرمایه را بلند مدت نمایید. افرادی که به بازار بورس وارد شده و به دنبال کسب سودهای لحظه ای هستند، غالبا با ضعیف شدن سرمایه خود و یاس از سرمایه گذاری از این بازار خداحافظی می کنند.

سودآوری صحیح در بازار بورس، نیازمند سرمایه گذاری بلند مدت است و باید به اندازه کافی در این حوزه مطالعه داشته باشید.

 

 1. به سراغ صنایع گوناگون بروید

یکی دیگر از معیار های سهامدار موفق تنوع سبد سهام است. برای موفقیت در سرمایه گذاری خود، حتما به سراغ صنایع گوناگون بروید.

صنایع بسیار متنوعی در بازار بورس جای دارند و به حتم شما قادر به خرید سهم از تمامی این صنایع نخواهید بود. اما این فرصت برایتان وجود دارد که صنایع برتر را انتخاب کرده و سبد سهامی خود را از میان آن ها برگزینید.

 

 1. اهداف خود در بازار بورس را بشناسید

لازم است که شما اهداف خود در بازار بورس را شناخته و مطابق با این اهداف پیش بروید. از سرمایه گذاری در بازار بورس، چه آورده ای انتظار دارید؟ آیا می خواهید سرمایه شما در دراز مدت به رقمی بزرگتر تبدیل شود؟ آیا به دنبال سودهای لحظه ای و خروج زودهنگام از این بازار هستید؟ آیا هدف دیگری پس از خروج سرمایه از بازار سرمایه را دنبال می کنید؟ به هر ترتیب هدف اصلی شما، خط و مشی سرمایه گذاری تان را مشخص خواهد کرد.

 

 1. اصلی ترین هدف خود حین معاملات در بازار بورس را حفظ سرمایه قرار دهید

این یکی از طلایی ترین کلیدهای موفقیت در بازار بورس است: هدف شما حین معاملات باید به جای سودآوری قطعی و به هر قیمتی، حفظ اصل سرمایه باشد. این چه چیزی با خود همراه خواهد داشت؟

به این ترتیب از رفتارهای هیجان زده و خریدهای اشتباه شما به حد زیادی جلوگیری خواهد شد. با جلوگیری از خریدهای هیجانی و رفتارهای معاملاتی اشتباه، زیان دهی کمتر شده و خود به خود سود بیشتری به دست خواهید آورد.

دقت داشته باشید که حفظ سرمایه به معنای آن نیست که سرمایه خود در بازار بورس را راکد نگه داشته و هیچ خرید و فروشی انجام ندهید. بلکه لازم است که معاملات خود را با دقت بیشتری همراه ساخته و در عین حال ریسک پذیری خود را حفظ کنید. از یاد نبرید که جهش برای به دست آوردن سود، نیاز به پذیرش ریسک آن نیز دارد.

 

 1. یک معامله گر متعصب نباشید

تعصب داشتن روی سهم های مختلف، اشتباهی است که حتی بزرگترین سرمایه گذاران نیز مرتکب می شوند. هرگز نباید روی سهم هایی خاص تعصب بیهود داشته باشید.

گاهی اوقات لازم است که از تصمیمات خود بازگشته و حتی با ضرر، سهمی را به فروش برسانید. پافشاری بدون منطق و تحلیل برای نگه داشتن سهمی که زیان ده شده است، گاهی اوقات جز ضررهای بزرگ تر، چیزی به همراه نخواهد داشت. یک سهامدار موفق هرگز یک سهامدار متعصب نیست!

 

 1. در مورد شرکت هایی که سهام آن ها را خریداری می کنید، اطلاعات کامل به دست آورید

اگر قصد خرید سهام A از یک شرکت بورسی را دارید، لازم است که حتما در خصوص آن شرکت، پیشینه آن و برنامه های کوتاه مدت و دراز مدتی که دارد، اطلاعات کسب کنید.

نمادهای بورسی یا همان شرکت های سهامی عام، نباید تنها یک نام برای شما باشند، بلکه لازم است که اطلاعات کاملی نسبت به این شرکت ها به دست بیاورید تا بتوانید بر اساس آن اطلاعات نسبت به خرید و فروش سهام به موقع، تصمیم گیری کنید.

 

 

 1. معاملات خود در بازار بورس را با حد سود و حد ضرر همراه سازید

اگر می خواهید معامله گری قوی بوده و در خرید و فروش های خود موفق ظاهر شوید، لازم است که حتما در معاملات خود حد سود و حد ضرر تعریف کرده و به آن ها عمل کنید.

 

 1. حتما برای سرمایه گذاری خود یک فرمول و استراتژی تعیین نمایید

اگر می خواهید سرمایه گذاری شما در بازار بورس، یک سرمایه گذاری موفق باشد، لازم است که حتما استراتژی سرمایه گذاری داشته باشید.

 

13. بازه ریسک خود را تعیین کنید

با توجه به مقدار سهام خریداری شده از یک نماد بورسی، قیمت آن و شرایط دیگر، حد ریسک خود را روی آن سهام تعیین کنید.

 

 

14. حد ضرر خود را مشخص کنید

اشتباه نکنید، این حد ضرر یک درصد قطعی و از پیش تعیین شده برای تمام معاملات نیست. بلکه لازم است که شما در هر خرید سهام، برای همان سهام خاص، حد ضرر را مشخص کنید.

این به قیمت ورودی، تعداد سهم خریداری شده، صنعت آن و غیره بستگی خواهد داشت.

 

15.ورود مرحله ای سرمایه در بازار بورس

اگر می خواهید در بازار بورس به سرمایه گذاری موفقی دست یابید، نباید تمام سرمایه خود را به یکباره در آن وارد کنید. بهتر است به صورت مرحله و درصدی از سرمایه خود در معاملات استفاده کرده و در صورت رسیدن به سود، درصد دیگری به آن بیفزایید.

این فرمول طلایی است که معامله گران بزرگ از آن استفاده می کنند. البته لازم است که با هر ورود و تزریق سرمایه دوباره، حد ضرر تعریف شده خود را نیز متناسب با حجم سرمایه، تغییر دهید.

 

16.در شرایط متضرر شدن، ریسک خود را تعدیل کنید

در صورتی که حین سرمایه گذاری دچار زیان شده اید، لازم است که ریسک های خود را تعدیل سازید. به این شکل که عددی از سرمایه خود را نادیده گرفته و در واقع زیان خود را بیش از اندازه واقعی (معمولا دو برابر آن)، لحاظ کنید. به این ترتیب ریسک شما کاهش یافته و احتمال زیان دهی دوباره نیز کمتر می شود.

 

تجربیات یک بورسی

حقوقی ها چگونه شما را فریب می دهند؟ (دریافت سیگنال از خرید و فروش حقوقی)

این نوع فروش حقوقی مهم نیست!

بعضا ما مشاهده می نماییم سهمی بر فرض مثال ۳۰% افت داشته و نفس های آخر خود را سپری میکند. در همین حین یک حقوقی، فروش های آبشاری خود را شروع می نماید. حال بایستی سوال کرد که آیا این فروش، نشانه بدی است؟

جواب خیر می باشد. بطور مثال فروش حقوقی می تواند دستوری باشد و مثلا در انتهای مال برای تامین حقوق پرسنل درحال فروش است.

 

این نوع خرید حقوقی بسیار خطرناک است!

در بخش خرید نیز همه خریدهای حقوقی نشانه خوبی به شمار نمی رود. بطور مثال بعضی از اوقات کد های خاص حقیقی که در سود هستند، با هماهنگی تعدادی زیادی از سهم خود را به کد حقوقی می فروشند. بعد از این فروش قیمت سهم بشدت کاهش می یابد. در واقع این نوع خرید حقوقی نوعی فرصت خروج محسوب می شود.

 

فریب حقوقی ها را نخورید!

با ارائه مثال های بالا متوجه شدیم که لزوما هر خرید حقوقی نشانه خوب و هر فروش حقوقی نشانه بدی نیست. با دانستن نکاتی که در فایل زیر گفته ایم(همراه با مثال های واقعی و متعددی)، دیگر هرگز فریب حقوقی ها را نخورده و ضرر نخواهید کرد. نکاتی که در جایی گفته نمی شود.

 

در این فایل چه تجربیاتی نوشته شده ؟

 1. توضیحات کلی در مورد حقوقی های بورس
 2. حقوقی سهم شما خوب است یا بد؟ نحوه تشخیص با مثال
 3. حقوقی سهم شما چقدر قدرت دارد ؟ (ضعیف است یا قوی) با مثال
 4. دستکاری نسبت ها توسط حقوقی با ارائه مثال های متعدد
 5. چرا حقوقی ها بعد از سقوط سهم باز فروشنده هستند؟
 6. کدام نوع خرید حقوقی باعث افزایش قیمت سهم می شود؟ با مثال های واقعی و متعدد
 7. آموزش با مثال و ساده تحلیل حرفه ای با استفاده از نوع خرید و فروش حقیقی ها
 8. در چه مواقعی فروش حقوقی منجر به کاهش قیمت سهم نمی شود؟
 9. با کدام نوع خرید حقوقی ما هم باید بخریم ؟ با مثال واقعی
 10. با کدام نوع فروش حقوقی ما هم باید بفروشیم؟ با مثال واقعی
 11. بررسی چند سهم که بدترین و بهترین حقوقی ها را دارند

 

این فایل بر اساس تجربیات سه حقوقی مطرح بازار نوشته شده است !
 • تعداد صفحات : 60 صفحه همراه با عکس، نمودار، جدول و …
 • قیمت : 15,500 تومان

 

 • پشتیبانی در صورت هر گونه مشکل در تلگرام : @wiki55

بعد از مطالعه این فایل می توانید کلیه رفتارهای حقوقی را متوجه شوید. با دانستن این نکات تا حد زیادی از ضررهای شما در بورس کاسته خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *