روش صحیح سرمایه گذاری کوتاه مدت در بورس چیست + ویدئو

اگر سرمایه گذاری کوتاه مدت را به جای سرمایه گذاری بلند مدت در بورس انتخاب کرده اید، لازم است که طبق اصول و چهارچوب های زیر پیش بروید:

 

از تحلیل تکنیکال در معاملات خود بهره ببرید

تحلیل های تکنیکال همیشه در معاملات بازار بورس، حائز اهمیت هستند و در معاملات کوتاه مدت یا میان مدت، بارها پررنگ تر ظاهر می شوند. در صورتی که قصد خرید سهام و نگهداری کوتاه مدت آن را دارید، به هیچ وجه بدون به کار بردن تحلیل تکنیکال، دست به این اقدام نزنید.

 

حد ضرر و حد سود برای معاملات خود تعریف کنید

زمانی که می خواهید در بازه زمانی کمتر از یک ماه، سهم های خریداری شده خود را مجدد معامله کرده و به فروش برسانید، لازم است که حتما از پیش یک حد ضرر و حد سود برای خود تعریف کرده باشید. این حد ضرر که معمولا چیزی نزدیک به 10 درصد است، باعث می شود که زیان دهی بیش از آن را در بازه زمانی کوتاه مورد نظر خود متحمل نشوید.

همین طور حد سود تعریف شده در سرمایه گذاری کوتاه مدت، موجب می شود تا با رسیدن به سطح مشخصی از سود، سهام را به فروش رسانده و ریسک بیشتری نکنید. چه بسا ممکن است تا رسیدن به زمان جلوتر، قیمت سهام عقب نشینی کرده و از سود به دست آمده، محروم شوید.

 

تجزیه و تحلیل شخصی بر سهم های مختلف داشته باشید

در هیچ یک از مدل های معاملات بازار بورس، نباید به توصیه و نصیحت صرف شخصی تکیه کرده و یا دنباله رو شبکه های اجتماعی و کانال های بورسی باشید. اگر چه افرادی دارای تحلیل و تکنیک های درست این اطلاعات را به اشتراک بگذارند، اما باز شکل سرمایه گذاری شما، بازه زمانی آن و مقدار سرمایه ای که در اختیار دارید، شرایط را متفاوت خواهد کرد.

همین طور به خاطر داشته باشید که هیچ کس در این بازار قادر به پیش گویی یا پیش بینی قطعی نیست و حتما باید خود، تحلیل ها و مطالعات لازم را در خصوص سهم های مورد نظر، داشته باشید.

 

اصول سرمایه گذاری کوتاه مدت در بورس – از معاملات هیجانی پرهیز نمایید

انجام معاملات هیجانی و دنباله روی کردن از صف های خرید و فروش، اکثر اوقات به جای سودآوری، زیان دهی به بار خواهد آورد. با یک روز منفی شدن سهام، فورا اقدام به فروش نکرده و حتما جهت گیری آن شرکت بورسی، تحولات آن و غیره را مطالعه و بررسی کنید.

 

 

سبد سهام داشته باشید

 این توصیه اکیدی است که بارها به آن اشاره کرده ایم. تک سهمی شدن، حتی برای بزرگترین سرمایه گذاران، با ریسک زیادی همراه خواهد بود. لازم است که سبد سهامی متشکل از صنایع مختلف داشته باشید تا رکود و سقوط قیمتی در یک صنعت، کلیه سرمایه شما را تحت تهدید زیان دهی، قرار ندهد.

 

از شکست نهراسید

 زمانی که به بازار بورس وارد می شوید، باید شوق سودآوری را با تلخی شکست همراه دانسته و برای رویارویی با آن، آمادگی داشته باشید. یاس و سرخوردگی در این بازار، می تواند قدرت تفکر درست را از شما صلب کرده و زمینه ناکامی های بیشتری را فراهم سازد.

 

در صورت نیاز از تصمیم های خود، عقب نشینی کنید

به یاد داشته باشید که ما روی هیچ سهمی تعصب نداریم و قرار نیست که با یک بار تصمیم گیری برای خرید سهامی خاص، همچنان روی آن پافشاری داشته باشیم. اگر متوجه می شوید که خرید سهامی اشتباه بوده است، بدون تعصب داشتن، از تصمیم خود بازگشته و حتی با قبول زیان فعلی، از ایجاد زیان های بیشتر پیشگیری به عمل آورید.

 

دو ویدیوی آموزشی در مورد مدت سرمایه گذاری کوتاه مدت در بورس

 

 

 

 

 

تجربیات یک بورسی

حقوقی ها چگونه شما را فریب می دهند؟ (دریافت سیگنال از خرید و فروش حقوقی)

این نوع فروش حقوقی مهم نیست!

بعضا ما مشاهده می نماییم سهمی بر فرض مثال ۳۰% افت داشته و نفس های آخر خود را سپری میکند. در همین حین یک حقوقی، فروش های آبشاری خود را شروع می نماید. حال بایستی سوال کرد که آیا این فروش، نشانه بدی است؟

جواب خیر می باشد. بطور مثال فروش حقوقی می تواند دستوری باشد و مثلا در انتهای مال برای تامین حقوق پرسنل درحال فروش است.

 

این نوع خرید حقوقی بسیار خطرناک است!

در بخش خرید نیز همه خریدهای حقوقی نشانه خوبی به شمار نمی رود. بطور مثال بعضی از اوقات کد های خاص حقیقی که در سود هستند، با هماهنگی تعدادی زیادی از سهم خود را به کد حقوقی می فروشند. بعد از این فروش قیمت سهم بشدت کاهش می یابد. در واقع این نوع خرید حقوقی نوعی فرصت خروج محسوب می شود.

 

فریب حقوقی ها را نخورید!

با ارائه مثال های بالا متوجه شدیم که لزوما هر خرید حقوقی نشانه خوب و هر فروش حقوقی نشانه بدی نیست. با دانستن نکاتی که در فایل زیر گفته ایم(همراه با مثال های واقعی و متعددی)، دیگر هرگز فریب حقوقی ها را نخورده و ضرر نخواهید کرد. نکاتی که در جایی گفته نمی شود.

 

در این فایل چه تجربیاتی نوشته شده ؟

 1. توضیحات کلی در مورد حقوقی های بورس
 2. حقوقی سهم شما خوب است یا بد؟ نحوه تشخیص با مثال
 3. حقوقی سهم شما چقدر قدرت دارد ؟ (ضعیف است یا قوی) با مثال
 4. دستکاری نسبت ها توسط حقوقی با ارائه مثال های متعدد
 5. چرا حقوقی ها بعد از سقوط سهم باز فروشنده هستند؟
 6. کدام نوع خرید حقوقی باعث افزایش قیمت سهم می شود؟ با مثال های واقعی و متعدد
 7. آموزش با مثال و ساده تحلیل حرفه ای با استفاده از نوع خرید و فروش حقیقی ها
 8. در چه مواقعی فروش حقوقی منجر به کاهش قیمت سهم نمی شود؟
 9. با کدام نوع خرید حقوقی ما هم باید بخریم ؟ با مثال واقعی
 10. با کدام نوع فروش حقوقی ما هم باید بفروشیم؟ با مثال واقعی
 11. بررسی چند سهم که بدترین و بهترین حقوقی ها را دارند

 

این فایل بر اساس تجربیات سه حقوقی مطرح بازار نوشته شده است !
 • تعداد صفحات : 60 صفحه همراه با عکس، نمودار، جدول و …
 • قیمت : 15,500 تومان

 

 • پشتیبانی در صورت هر گونه مشکل در تلگرام : @wiki55

بعد از مطالعه این فایل می توانید کلیه رفتارهای حقوقی را متوجه شوید. با دانستن این نکات تا حد زیادی از ضررهای شما در بورس کاسته خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *