معرفی سه گزینه برای سرمایه گذاری کم ریسک در بازار بورس

اگر شما اهل ریسک کردن نیستید و در عین حال می خواهید سرمایه خود را به بازار بورس وارد سازید، لازم است که از روش های سرمایه گذاری کم ریسک استفاده کنید. برای سرمایه گذاری کم ریسک در بازار بورس، می توانید از خرید اخزا یا همان اسناد خزانه اسلامی و یا عضویت در صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت بهره مند شوید.

 

اسناد خزانه اسلامی چیست؟

اسناد خزانه اسلامی یا اخزا، در حقیقت اوراق بدهی محسوب می شوند که به وسیله دولت منتشر می گردند. این اوراق را دولت در ازای بدهی های خود به پیمانکاران منتشر ساخته و نرخ اسمی هر ورقه، در زمان سررسید آن، 100 هزار تومان خواهد بود. لازم به ذکر است که با رسیدن زمان سررسید، دولت باید مبلغ این اوراق را پرداخت کند.

 

سرمایه گذاری کم ریسک

 

با توجه به این که ضامن پرداخت اوراق خزانه، دولت است؛ ریسک سرمایه گذاری در آن ها کم و محدود بوده و تنها باید نگران پرداخت به موقع باشید.

نکته: لازم به تذکر است که یک هفته قبل از زمان سررسید اوراق خزانه، معاملات آن ها متوقف خواهد شد. در زمان پرداخت نیز بابت هر ورق، ارزش اسمی آن یعنی 100 هزار تومان به حساب دارنده آن، واریز می گردد.

 

صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت کدامند؟

این صندوق ها سود تعیین شده ای به سهامداران خود ارائه خواهند کرد. بدیهی است که در این صندوق ها، امکان سودهای بزرگ و ناگهانی وجود ندارد، اما می توانید از بابت درآمد ماهیانه خود اطمینان داشته باشید. البته مبلغ سودی که صندوق های سرمایه گذاری پرداخت می کنند، غالبا تنها 1 تا 2 درصد بیشتر از سود رایج بانکی خواهد بود.

در نظر داشته باشید که بعضی از صندوق های سرمایه گذاری ثابت، سود خود را ماهیانه به سهامداران پرداخت خواهند کرد و برخی دیگر بدون پرداخت سود بوده و تنها واحد سهام آن ها افزایش می یابد.

اگر می خواهید ضمن وارد ساختن سرمایه خود به بازار بورس، به درآمد مطمئن و پایداری دست یابید، خوب است که سرمایه گذاری در صندوق های با درآمد ثابت را انتخاب کنید. این صندوق ها در ازای سرمایه گذاری شما، ماهیانه یا با افزایش سرمایه، سودآوری خواهند داشت. البته سود این صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت تنها چند درصد (غالبا 1 تا 2 درصد) بیش از درآمد و سودآوری سپرده های بانکی است.

 

 

سبدگردانی

اگر پس از کمی کنکاش در روحیات خود به این نتیجه رسیدید که به اندازه کافی ریسک پذیر نبوده و مایل به انجام سرمایه گذاری کم ریسک در بازار بورس هستید، به شما توصیه می کنیم که از روش های جایگزین سرمایه گذاری مستقیم در این بازار بهره مند شوید.

در فرمول سبدگردانی اما، در عین حال که سرمایه گذاری با کد بورسی خود شما صوت گرفته و معاملات را به طور مستقیم در پنل خود دنبال می کنید، اما یک مدیریت سبدگردان، توزیع سهم های شما را به دست گرفته و چیدمان آن ها را انجام می دهد.

 

 

بهترین روش برای ورود به بورس

با توجه به توضیحات بالا نمی توانیم به صورت مستقیم و قطعی یکی از روش های فوق را به عنوان بهترین روش برای ورود به بورس انتخاب کنیم. در حقیقت این شما و ویژگی های شما است که بهترین روش برای ورود به بازار بورس را مشخص می کند.

در صورتی که دارای قابلیت های یک معامله گر بورسی قوی باشید، به حتم سرمایه گذاری مستقیم برایتان عالی خواهد بود. در غیر این صورت باید به سراغ سرمایه گذاری غیرمستقیم رفته و در آن سرمایه خود را به چرخش دربیاورید. به یاد داشته باشید که در این بازار هیچ چیز شانسی نیست و نباید سرنوشت سرمایه خود را از کوچک تا بزرگ، به شانس و اقبال واگذار کنید.

تجربیات یک بورسی

حقوقی ها چگونه شما را فریب می دهند؟ (دریافت سیگنال از خرید و فروش حقوقی)

این نوع فروش حقوقی مهم نیست!

بعضا ما مشاهده می نماییم سهمی بر فرض مثال ۳۰% افت داشته و نفس های آخر خود را سپری میکند. در همین حین یک حقوقی، فروش های آبشاری خود را شروع می نماید. حال بایستی سوال کرد که آیا این فروش، نشانه بدی است؟

جواب خیر می باشد. بطور مثال فروش حقوقی می تواند دستوری باشد و مثلا در انتهای مال برای تامین حقوق پرسنل درحال فروش است.

 

این نوع خرید حقوقی بسیار خطرناک است!

در بخش خرید نیز همه خریدهای حقوقی نشانه خوبی به شمار نمی رود. بطور مثال بعضی از اوقات کد های خاص حقیقی که در سود هستند، با هماهنگی تعدادی زیادی از سهم خود را به کد حقوقی می فروشند. بعد از این فروش قیمت سهم بشدت کاهش می یابد. در واقع این نوع خرید حقوقی نوعی فرصت خروج محسوب می شود.

 

فریب حقوقی ها را نخورید!

با ارائه مثال های بالا متوجه شدیم که لزوما هر خرید حقوقی نشانه خوب و هر فروش حقوقی نشانه بدی نیست. با دانستن نکاتی که در فایل زیر گفته ایم(همراه با مثال های واقعی و متعددی)، دیگر هرگز فریب حقوقی ها را نخورده و ضرر نخواهید کرد. نکاتی که در جایی گفته نمی شود.

 

در این فایل چه تجربیاتی نوشته شده ؟

 1. توضیحات کلی در مورد حقوقی های بورس
 2. حقوقی سهم شما خوب است یا بد؟ نحوه تشخیص با مثال
 3. حقوقی سهم شما چقدر قدرت دارد ؟ (ضعیف است یا قوی) با مثال
 4. دستکاری نسبت ها توسط حقوقی با ارائه مثال های متعدد
 5. چرا حقوقی ها بعد از سقوط سهم باز فروشنده هستند؟
 6. کدام نوع خرید حقوقی باعث افزایش قیمت سهم می شود؟ با مثال های واقعی و متعدد
 7. آموزش با مثال و ساده تحلیل حرفه ای با استفاده از نوع خرید و فروش حقیقی ها
 8. در چه مواقعی فروش حقوقی منجر به کاهش قیمت سهم نمی شود؟
 9. با کدام نوع خرید حقوقی ما هم باید بخریم ؟ با مثال واقعی
 10. با کدام نوع فروش حقوقی ما هم باید بفروشیم؟ با مثال واقعی
 11. بررسی چند سهم که بدترین و بهترین حقوقی ها را دارند

 

این فایل بر اساس تجربیات سه حقوقی مطرح بازار نوشته شده است !
 • تعداد صفحات : 60 صفحه همراه با عکس، نمودار، جدول و …
 • قیمت : 15,500 تومان

 

 • پشتیبانی در صورت هر گونه مشکل در تلگرام : @wiki55

بعد از مطالعه این فایل می توانید کلیه رفتارهای حقوقی را متوجه شوید. با دانستن این نکات تا حد زیادی از ضررهای شما در بورس کاسته خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *