کسب درآمد در بورس با سرمایه گذاری مستقیم در آن

برای سرمایه گذاری مستقیم ، نیاز به دریافت کد معاملاتی یا همان کد بورسی دارید که پس از مراجعه شما به یک کارگزاری و طی مراحل ثبت نام، دریافت خواهد شد. این نخستین گام است و پس از آن راه درازی تا رسیدن به سودهای قابل توجه پیش رو دارید. راه درازی که شاید در ظاهر ساده باشد، اما نیازمند اطلاعات، آگاهی و دانش کافی نسبت به این بازار است.

در روش سرمایه گذاری مستقیم، شما باید با توجه به تحلیل های اقتصادی خود نسبت به سهم های مختلف و وضعیت کلی بازار، نسبت به خرید سهام از شرکت های بورسی اقدام کرده و باز مطابق با تحلیل های بنیادی یا تکنیکال خود، به موقع از سهم ها خروج کرده و آن ها را به فروش برسانید.

برای کسب درآمد در بازار بورس، باید نگرش و تحلیل درستی نسبت به زمان خرید و زمان فروش یک سهم، حجم معاملات و غیره داشته باشید. به یاد داشته باشید که بازار بورس، چیزی جز معاملات نیست و برای دست یابی به درآمد قابل توجه از این بازار، باید یک معامله گر حرفه ای باشید.

 در حال حاضر متداول ترین روش، همان روش آنلاین یا سامانه معاملات برخط است که مطابق آن معاملات در پنل بورسی قابل انجام بوده و شما می توانید با یک سیستم کامپیوتری یا حتی گوشی تلفن همراه خود، به خرید و فروش سهم های مختلف بپردازید. در این روش یک پنل بورسی در اختیار فرد دارای کد بورسی اختصاص داده شده و خود می تواند از طریق این پنل، سفارشات خرید و فروش را در لحظه ثبت کرد.

به این شکل شما فرصت آن را خواهید داشت تا مطابق با تحلیل های خود به خرید و فروش سهم های مختلف بپردازید. البته این که آیا سفارش خرید شما به موقع به اتفاق خرید منجر شود یا خیر، بستگی به قیمت گذاری سهام در سفارش دارد. همین طور در خصوص فروش سهام نیز قیمت گذاری شما، تعیین کننده بوده و اگر قیمتی مخالف با نرخ لحظه ای سهام تعیین کرده باشید، در آن لحظه، فروش اتفاق نخواهد افتاد.

همین طور اولویت بندی در خرید و فروش، بر مبنای قیمت گذاری است و در زمانی که قیمت ها مشابه باشند، اولویت بندی به زمان سفارش تعلق می گیرد.

 

 

چه کسانی برای سرمایه گذاری مستقیم در بورس مناسب هستند؟

در صورتی که می خواهید برای سرمایه گذاری مستقیم در بورس اقدام کنید، باید دارای ویژگی هایی خاص باشید.

 1. شما باید فردی ریسک پذیر باشید: ریسک پذیری یکی از پیش نیازهای فعالیت در بازار بورس است و به ویژه در شکل سرمایه گذاری مستقیم، این مورد اهمیت بیشتری پیدا می کند.
 2. شما باید دانش کافی از بازار بورس داشته باشید: حتی اگر این دانش را به صورت پیش فرض ندارید، لازم است که با مطالعات کافی در باب بازار سرمایه و دنیای معاملات آن، برای شروع خرید و فروش در این بازار آماده شوید.
 3. شما باید فرصت کافی در اختیار داشته باشید: برای حضور مستقیم در بازار سرمایه، نیاز به فرصت کافی دارید. بخشی از این زمان برای مطالعه بازار و انجام تحلیل ها بوده و بخشی دیگر از آن را باید به انجام معاملات اختصاص دهید. به جرات باید گفت که اگر روزانه زمان کافی اضافی در اختیار ندارید، به هیچ وجه فکر سرمایه گذاری مستقیم در بورس را نکنید.

تجربیات یک بورسی

حقوقی ها چگونه شما را فریب می دهند؟ (دریافت سیگنال از خرید و فروش حقوقی)

این نوع فروش حقوقی مهم نیست!

بعضا ما مشاهده می نماییم سهمی بر فرض مثال ۳۰% افت داشته و نفس های آخر خود را سپری میکند. در همین حین یک حقوقی، فروش های آبشاری خود را شروع می نماید. حال بایستی سوال کرد که آیا این فروش، نشانه بدی است؟

جواب خیر می باشد. بطور مثال فروش حقوقی می تواند دستوری باشد و مثلا در انتهای مال برای تامین حقوق پرسنل درحال فروش است.

 

این نوع خرید حقوقی بسیار خطرناک است!

در بخش خرید نیز همه خریدهای حقوقی نشانه خوبی به شمار نمی رود. بطور مثال بعضی از اوقات کد های خاص حقیقی که در سود هستند، با هماهنگی تعدادی زیادی از سهم خود را به کد حقوقی می فروشند. بعد از این فروش قیمت سهم بشدت کاهش می یابد. در واقع این نوع خرید حقوقی نوعی فرصت خروج محسوب می شود.

 

فریب حقوقی ها را نخورید!

با ارائه مثال های بالا متوجه شدیم که لزوما هر خرید حقوقی نشانه خوب و هر فروش حقوقی نشانه بدی نیست. با دانستن نکاتی که در فایل زیر گفته ایم(همراه با مثال های واقعی و متعددی)، دیگر هرگز فریب حقوقی ها را نخورده و ضرر نخواهید کرد. نکاتی که در جایی گفته نمی شود.

 

در این فایل چه تجربیاتی نوشته شده ؟

 1. توضیحات کلی در مورد حقوقی های بورس
 2. حقوقی سهم شما خوب است یا بد؟ نحوه تشخیص با مثال
 3. حقوقی سهم شما چقدر قدرت دارد ؟ (ضعیف است یا قوی) با مثال
 4. دستکاری نسبت ها توسط حقوقی با ارائه مثال های متعدد
 5. چرا حقوقی ها بعد از سقوط سهم باز فروشنده هستند؟
 6. کدام نوع خرید حقوقی باعث افزایش قیمت سهم می شود؟ با مثال های واقعی و متعدد
 7. آموزش با مثال و ساده تحلیل حرفه ای با استفاده از نوع خرید و فروش حقیقی ها
 8. در چه مواقعی فروش حقوقی منجر به کاهش قیمت سهم نمی شود؟
 9. با کدام نوع خرید حقوقی ما هم باید بخریم ؟ با مثال واقعی
 10. با کدام نوع فروش حقوقی ما هم باید بفروشیم؟ با مثال واقعی
 11. بررسی چند سهم که بدترین و بهترین حقوقی ها را دارند

 

این فایل بر اساس تجربیات سه حقوقی مطرح بازار نوشته شده است !
 • تعداد صفحات : 60 صفحه همراه با عکس، نمودار، جدول و …
 • قیمت : 15,500 تومان

 

 • پشتیبانی در صورت هر گونه مشکل در تلگرام : @wiki55

بعد از مطالعه این فایل می توانید کلیه رفتارهای حقوقی را متوجه شوید. با دانستن این نکات تا حد زیادی از ضررهای شما در بورس کاسته خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *