سرمایه گذاری در صندوق ها ی بورسی خوب و سودآور است؟ + ویدیو

سرمایه گذاری در بورس روش های مختلفی دارد. سرمایه گذاری در صندوق ها یکی از روش های سرمایه گذاری غیر مستقیم در بورس است. در این مقاله در مورد مزایا و معایب سرمایه گذاری در صندوق ها صحبت خواهیم کرد.

 

روش سرمایه گذاری غیرمستقیم

شما باید صندوق های سرمایه گذاری مختلف را مورد بررسی قرار داده و بر اساس میزان سوددهی، ریسک های موجود و همین میزان اعتبار و غیره، یک صندوق سرمایه گذاری را انتخاب نمایید.

به این شکل با سپردن سرمایه خود به صندوق سرمایه گذاری بورسی، مدیریت سبد سهام خود را به دست یک شخص یا تیم کاربلد سپرده و سود حاصله را طبق قوانین آن صندوق، دریافت می کنید.

در نظر داشته باشید که در این روش، باید کارمزدی را به صندوق بابت مدیریت سهام، پرداخت کنید. در عوض نیازی نیست که شما هیچ دانش خاصی از دنیای بورس داشته و یا شخصا به مطالعه و تحلیل های وابسته به آن بپردازید.

از این جهت به محض آن که تصمیم به سرمایه گذاری در بازار سهام بگیرید، بدون نیاز به هیچ اطلاعاتی، تنها کافی است که یک صندوق سرمایه گذاری مناسب انتخاب کرده و سرمایه خود را در آن جای دهید.

 

 

مزایای سرمایه گذاری در صندوق ها

از اصلی ترین مزایای سرمایه گذاری در صندوق ها، باید به این موضوع اشاره کنیم که شما دیگر نباید زمانی را برای چرخش سرمایه خود در بازار سهام اختصاص دهید و مدیریت متبحر به جای شما این کار را انجام خواهد داد.

از سویی دیگر، مدیریت سرمایه شما به دست شخص یا تیمی سپرده می شود که به خوبی به بازار سهام تسلط داشته و بهترین تصمیم ها را اتخاذ خواهد کرد.

 

سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری

به این ترتیب ریسک های سرمایه گذاری شما کاهش می یابد و با ضریب اطمینان بیشتری در بازار سرمایه، حضور پیدا می کنید. همین طور سرمایه ولو اندک شما در کنار سایر سرمایه های موجود در صندوق قرار گرفته و قدرت بیشتری خواهد داشت.

نقدشوندگی نیز در صندوق های سرمایه گذاری به صورت کامل برقرار است و هر زمان که مایل باشید، امکان فروش سهام شما به طور کامل یا بخشی از آن ها وجود خواهد داشت.

در نهایت باید به این نکته اشاره کرد که شما نیازی به تخصیص وقت و زمان برای دنبال کردن معاملات خود ندارید و صندوق سرمایه گذاری این کار را برایتان انجام خواهد داد.

 

 

معایب سرمایه گذاری در صندوق 

اگر چه گفتیم که ریسک در صندوق های سرمایه گذاری با توجه به تسلط مدیر صندوق بر اوضاع بازار، کمتر است؛ اما باید این موضوع را از دریچه ای دیگر نیز مورد بررسی قرار داد.

در صورتی که سود اوراق دارای درآمد ثابت، در زمان تغییر نماید، سود دریافتی شما نیز متغیر خواهد بود و نمی توانید بر این موضوع تسلطی داشته باشید. به علاوه سهم های خریداری شده در صندوق های سرمایه گذاری، به نام فرد نیست و سرمایه به نام صندوق در گردش خواهد بود.

 

فیلم آموزش صندوق در بورس

 

 

 

تجربیات یک بورسی

حقوقی ها چگونه شما را فریب می دهند؟ (دریافت سیگنال از خرید و فروش حقوقی)

این نوع فروش حقوقی مهم نیست!

بعضا ما مشاهده می نماییم سهمی بر فرض مثال ۳۰% افت داشته و نفس های آخر خود را سپری میکند. در همین حین یک حقوقی، فروش های آبشاری خود را شروع می نماید. حال بایستی سوال کرد که آیا این فروش، نشانه بدی است؟

جواب خیر می باشد. بطور مثال فروش حقوقی می تواند دستوری باشد و مثلا در انتهای مال برای تامین حقوق پرسنل درحال فروش است.

 

این نوع خرید حقوقی بسیار خطرناک است!

در بخش خرید نیز همه خریدهای حقوقی نشانه خوبی به شمار نمی رود. بطور مثال بعضی از اوقات کد های خاص حقیقی که در سود هستند، با هماهنگی تعدادی زیادی از سهم خود را به کد حقوقی می فروشند. بعد از این فروش قیمت سهم بشدت کاهش می یابد. در واقع این نوع خرید حقوقی نوعی فرصت خروج محسوب می شود.

 

فریب حقوقی ها را نخورید!

با ارائه مثال های بالا متوجه شدیم که لزوما هر خرید حقوقی نشانه خوب و هر فروش حقوقی نشانه بدی نیست. با دانستن نکاتی که در فایل زیر گفته ایم(همراه با مثال های واقعی و متعددی)، دیگر هرگز فریب حقوقی ها را نخورده و ضرر نخواهید کرد. نکاتی که در جایی گفته نمی شود.

 

در این فایل چه تجربیاتی نوشته شده ؟

 1. توضیحات کلی در مورد حقوقی های بورس
 2. حقوقی سهم شما خوب است یا بد؟ نحوه تشخیص با مثال
 3. حقوقی سهم شما چقدر قدرت دارد ؟ (ضعیف است یا قوی) با مثال
 4. دستکاری نسبت ها توسط حقوقی با ارائه مثال های متعدد
 5. چرا حقوقی ها بعد از سقوط سهم باز فروشنده هستند؟
 6. کدام نوع خرید حقوقی باعث افزایش قیمت سهم می شود؟ با مثال های واقعی و متعدد
 7. آموزش با مثال و ساده تحلیل حرفه ای با استفاده از نوع خرید و فروش حقیقی ها
 8. در چه مواقعی فروش حقوقی منجر به کاهش قیمت سهم نمی شود؟
 9. با کدام نوع خرید حقوقی ما هم باید بخریم ؟ با مثال واقعی
 10. با کدام نوع فروش حقوقی ما هم باید بفروشیم؟ با مثال واقعی
 11. بررسی چند سهم که بدترین و بهترین حقوقی ها را دارند

 

این فایل بر اساس تجربیات سه حقوقی مطرح بازار نوشته شده است !
 • تعداد صفحات : 60 صفحه همراه با عکس، نمودار، جدول و …
 • قیمت : 15,500 تومان

 

 • پشتیبانی در صورت هر گونه مشکل در تلگرام : @wiki55

بعد از مطالعه این فایل می توانید کلیه رفتارهای حقوقی را متوجه شوید. با دانستن این نکات تا حد زیادی از ضررهای شما در بورس کاسته خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *