چرا سرمایه گذاری در بورس انتخاب درستی برای پول ما است؟ + 3 ویدیو

سرمایه گذاری در بورس یکی از بهترین و مناسب ترین روش ها برای مدیریت ثروت و پول است. در این مطلب از سایت آموزش بورس در مورد چرایی این موضوع صحبت خواهیم کرد.

 

سرمایه گذاری در بورس

 

وجود ساختار قانونمند و مطمئن

ممکن است شما فرصت های زیادی برای سرمایه گذاری داشته باشید. به طور مثال طبق الگوهای کلاهبرداری قدیمی، شخصی به شما بگویید که X تومان در اختیار وی قرار داده و ماهیانه سود کلانی دریافت کنید.

اما بارها و بارها دیده ایم که پس از چند ماه سرمایه افراد به این شکل به یغما رفته است. خوشبختانه بازار بورس، بازاری قانونمند و تحت نظارت قطعی سازمان بورس و اوراق بهادار بوده و امکان هیچ گونه کلاهبرداری و بی قانونی در آن وجود ندارد.

البته در موارد جزئی و بسیار نادر ممکن است که تخلفاتی در شرکت های حاضر در بورس به وجود آید. اما به دلیل نظارت های دقیق و البته جرایم سنگین و پیگردهای قانونی، کمتر زمانی با چنین پدیده ای روبرو می شویم. در حقیقت باید گفت که شرکت های حاضر در بورس، به نوعی زیر ذره بین هستند و امکان تخلف در آن ها فوق العاده پایین است.

 

نقدشوندگی بالا

تصور کنید که سرمایه خود را تبدیل به مسکن یا سکه طلا کرده اید. حال به بخشی از آن پول احتیاج دارید. آیا امکان تبدیل آنی وجود دارد؟ در مورد مسکن که ماجرا خیلی پیچیده است، اما در مورد سکه طلا نیز گاهی با مشکلاتی روبرو می شوید و یا ناچار هستید با قیمت نازل تری دست به فروش بزنید.

 

 

در بازار بورس یک ظرفیت طلایی نقد شوندگی بالا وجود دارد: در اکثر مواقع بدون هیچ گونه معطلی، بلافاصله می توانید به میزان دلخواه از سهم های خود به فروش رسانده و آن را به پول تبدیل کنید. حتی شما می توانید از 1000 عدد سهم خود، به دلخواه و به طور مثال 238 عدد را به فروش برسانید و منعی از این بابت وجود نخواهد داشت.

نکته: تنها در برخی مواقع و غالبا برای چند روز کوتاه، بعضی از سهم ها ممنوع و متوقف شده و امکان معامله آن ها وجود نخواهد داشت. در بین همه بازارهای موجود در ایران از جمله مسکن، ارز، طلا، سکه و … بورس دارای بالاترین نقدشوندگی است.

 

حفظ ارزش پول با سرمایه گذاری در بورس

یکی از بزرگترین مشکلات اقتصادی که در کشور ما دامن سرمایه داران را می گیرد، کاهش مداوم ارزش پول است. ضریب بالای تورم در کشور باعث شده تا سال به سال ارزش پول کاهش پیدا کرده و مردم از این بابت متضرر شوند. حال فکر کنید که پول خود را در بانک سپرده گذاره کرده و ماهیانه سودی از بابت آن دریافت می کنید.

اگر این سود را نیز پس انداز کنید، باز از درصد سودی که می توانستید در بازارهای بورسی به دست آورید، پله ها عقب هستید. اما اگر این سود را دریافت کرده و آن را خرج نمایید، اوضاع به مراتب وخیم تر بوده و اصل پول شما مرتبا ضعیف و ضعیف تر نسبت به تورم جامعه خواهد شد.

در صورتی که سرمایه گذاری صحیح در بازار بورس داشته باشید، سودی که در یک سال از سپرده گذاری در بانک به دست می آورید را ظرف مدت کوتاهی در بازار بورس کسب خواهید کرد.

 

سودآوری قابل توجه

در حقیقت این اصلی ترین مزیت بازارهای بورس است: سودآوری قابل توجه! در هیچ بازار دیگری نمی توانید در زمان کوتاه به چنین سودآوری دست یافته و سرمایه خود را روز به روز بزرگ و بزرگ تر کنید.

 

 

البته این موضوع نیاز یادگیری مناسب سرمایه گذاری در بازار بورس است و اگر بخواهید بر مبنای شانس واقبال و حدس و گمان در این بازار پیش بروید، به احتمال زیاد به جای سودآوری متضرر خواهید شد.

 

سرمایه گذاری در بورس با هر میزان سرمایه

بازار بورس برای آن دسته از سرمایه دارانی که سرمایه های کلان چند میلیاردی دارند، کاملا مناسب است، اما این باعث نمی شود که شخصی با داشتن 1 میلیون تومان، قادر به ورود به این بازار نباشد.

چه بسا شخصی با داشتن 1 میلیون تومان و دانش مناسب بورسی، بتواند بسیار موفق تر از سرمایه دار چند میلیاردی بی دانش، عمل کند.

به علاوه شاید با داشتن چند میلیارد تومان بتوان کسب و کارهای بسیار جذابی راه اندازی کرد، اما شما با داشتن چند میلیون تومان، امکان ورود به هیچ کسب و کار شخصی را ندارید. در حالی که می توانید این چند میلیون تومان را به شکل صحیح در بازار بورس به کار گرفته و با دانش و دقت عمل خود، آن را چندین برابر سازید.

 

سه ویدیوی آموزشی در مورد سرمایه گذاری در بورس

 

 

 

 

 

سهیم شدن در سود شرکت ها

با ورود به بازار بورس و خرید سهام شرکت های مختلف سهامی عام، در واقع به جزئی از آن شرکت ها تبدیل شده و در سودآوری آن ها سهیم خواهید شد.

این سود از طریق افزایش ارزش سهام و نیز تقسیم سود نقدی پایان سالی مالی شرکت ها خواهد بود. البته این سکه، روی دیگری نیز دارد و در صورتی که شرکت زیان ده شود، شما به عنوان سهام دار آن، زیان را نیز به شراکت خواهید برد.

تجربیات یک بورسی

حقوقی ها چگونه شما را فریب می دهند؟ (دریافت سیگنال از خرید و فروش حقوقی)

این نوع فروش حقوقی مهم نیست!

بعضا ما مشاهده می نماییم سهمی بر فرض مثال ۳۰% افت داشته و نفس های آخر خود را سپری میکند. در همین حین یک حقوقی، فروش های آبشاری خود را شروع می نماید. حال بایستی سوال کرد که آیا این فروش، نشانه بدی است؟

جواب خیر می باشد. بطور مثال فروش حقوقی می تواند دستوری باشد و مثلا در انتهای مال برای تامین حقوق پرسنل درحال فروش است.

 

این نوع خرید حقوقی بسیار خطرناک است!

در بخش خرید نیز همه خریدهای حقوقی نشانه خوبی به شمار نمی رود. بطور مثال بعضی از اوقات کد های خاص حقیقی که در سود هستند، با هماهنگی تعدادی زیادی از سهم خود را به کد حقوقی می فروشند. بعد از این فروش قیمت سهم بشدت کاهش می یابد. در واقع این نوع خرید حقوقی نوعی فرصت خروج محسوب می شود.

 

فریب حقوقی ها را نخورید!

با ارائه مثال های بالا متوجه شدیم که لزوما هر خرید حقوقی نشانه خوب و هر فروش حقوقی نشانه بدی نیست. با دانستن نکاتی که در فایل زیر گفته ایم(همراه با مثال های واقعی و متعددی)، دیگر هرگز فریب حقوقی ها را نخورده و ضرر نخواهید کرد. نکاتی که در جایی گفته نمی شود.

 

در این فایل چه تجربیاتی نوشته شده ؟

 1. توضیحات کلی در مورد حقوقی های بورس
 2. حقوقی سهم شما خوب است یا بد؟ نحوه تشخیص با مثال
 3. حقوقی سهم شما چقدر قدرت دارد ؟ (ضعیف است یا قوی) با مثال
 4. دستکاری نسبت ها توسط حقوقی با ارائه مثال های متعدد
 5. چرا حقوقی ها بعد از سقوط سهم باز فروشنده هستند؟
 6. کدام نوع خرید حقوقی باعث افزایش قیمت سهم می شود؟ با مثال های واقعی و متعدد
 7. آموزش با مثال و ساده تحلیل حرفه ای با استفاده از نوع خرید و فروش حقیقی ها
 8. در چه مواقعی فروش حقوقی منجر به کاهش قیمت سهم نمی شود؟
 9. با کدام نوع خرید حقوقی ما هم باید بخریم ؟ با مثال واقعی
 10. با کدام نوع فروش حقوقی ما هم باید بفروشیم؟ با مثال واقعی
 11. بررسی چند سهم که بدترین و بهترین حقوقی ها را دارند

 

این فایل بر اساس تجربیات سه حقوقی مطرح بازار نوشته شده است !
 • تعداد صفحات : 60 صفحه همراه با عکس، نمودار، جدول و …
 • قیمت : 15,500 تومان

 

 • پشتیبانی در صورت هر گونه مشکل در تلگرام : @wiki55

بعد از مطالعه این فایل می توانید کلیه رفتارهای حقوقی را متوجه شوید. با دانستن این نکات تا حد زیادی از ضررهای شما در بورس کاسته خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *