چرا در بورس سرمایه گذاری کنیم؟ (مزایا و معایب) + ویدیو

سرمایه گذاری در بورس یکی از روش هاش کسب درآمد و حتی ثروت زیاد است. اما قبل از هر چیزی باید مزایای سرمایه گذاری در بورس و همچنین معایب آن را درک کنیم. در این محتوا قصد داریم معایب سرمایه گذاری در بورس به همراه مزایای آن را با هم بررسی کنیم.

 

سرمایه گذاری در بورس

 

مزایای سرمایه گذاری در بورس

 • امنیت سرمایه گذاری: هر یک از شرکت ها برای وارد شدن به بازار بورس، باید از فیلترهایی عبور کنند و به واقع بورسی شدن برای یک شرکت (اعم از این که در بازار بورس یا فرابورس باشد)، توأم با کسب اعتباری تازه خواهد بود.

از این جهت خرید سهام شرکت های مختلف حاضر در بورس، ریسک کلاهبرداری و مانند آن را نخواهد داشت. دقت داشته باشید که این شکل از سرمایه گذاری در بورس، با داستان شراکت با یک شرکت خصوصی و از مجرای شخصی کاملا متفاوت است و خطرات آن را در پی ندارد.

 

 • امکان وارد شدن با سرمایه کم: برای وارد شدن به بازار بورس، نیازی به سرمایه هنگفت ندارید. اگر تنها 1 میلیون تومان نیز در اختیار دارید، شما مجاز به ورود به این بازار و شروع سرمایه گذاری هستید. پیش از این با خرید حداقل 100 هزار تومان، امکان دریافت سهام و فعالیت در بازار بورس وجود داشت و اکنون این کف حداقل به 500 هزار تومان افزایش پیدا کرده است.

اما همچنان می توان به جرات گفت که کوچکترین سرمایه ها نیز برای حضور در بازار بورس، استعداد کافی را دارند. البته لازم به ذکر نیست که هر سهامداری بسته به میزان سرمایه ای که برای خرید سهام اختصاص داده است، مستعد کسب سود و زیان خواهد بود.

 

 

 • نقدشوندگی سریع و بالا: در بازار سهام، نقدشوندگی سریع و بالا است. به این معنا که اگر شما دارای 5 هزار عدد از سهام A هستید و امروز به پول نقد آن نیاز دارید، می توانید با قیمت گذاری صحیح این 5 هزار عدد سهم، در عرض چند دقیقه یا حتی کمتر از آن، مبلغ خود را به دست بیاورید.

این اتفاق تنها در صورتی با مانع روبرو خواهد شد که احیانا سهام A در آن روز معاملاتی متوقف و ممنوع بوده و معامله آن امکان نداشته باشد. البته این موارد غالبا بسیار کوتاه مدت بوده و ظرف یک تا چند روز برطرف می گردد.

 

 

 • توزیع عادلانه ثروت: بازار بورس یکی از بسترها و زمینه سازهای بسیار کاربردی برای توزیع عادلانه ثروت در جامعه است و از انباشت پول در یک بخش سرمایه داری، جلوگیری به عمل می آورد.

 

 • کنترل نقدینگی در جامعه: همین طور بازارهای بورس و سرمایه، در کنترل نقدینگی در جامعه اثربخش بوده و به جای اتلاف سرمایه ها در بازارهای کاذبی چون ارز و یا دلالی ها، آن ها را به بخش تولید و صنایع، جذب می کنند.

 

 • شفافیت در قیمت ها: با توجه به امکان رویت قیمت سهم های مختلف در بازار بورس در هر لحظه و مشاهده تغییرات آن ها، باید گفت که این بازار از بهترین بازارها به لحاظ شفافیت قیمت ها است.

 

 • امکان سنجش روزانه سرمایه سهامدار: وقتی شما به عنوان یک سهامدار در بازار بورس حاضر می شوید، امکان سنجش روزانه سرمایه خود را به خوبی خواهید داشت.

بر فرض که دیروز X تومان سهام خریداری کرده و امروز سهام شما به اندازه 5 درصد رشد کرده است. با این حساب به راحتی می توانید میزان سرمایه خود در بازار بورس را رصد کرده و از رقم قطعی آن در هر لحظه مطمئن باشید. این موضوع باعث می شود که بتوانید به موقع نسبت به نگهداری سهام خود در بازار سرمایه و یا خروج آن تصمیم گیری کنید.

 

 • زمینه سازی رشد شرکت ها و کسب و کارها: بازار بورس یکی از بهترین کاتالیزورهای رشد شرکت ها، کارخانه جات و سایر کسب و کارهایی است که موفق به ورود به آن می شوند.

یک شرکت را تصور کنید که برای تامین سرمایه خود، نیازمند تزریق مالی است. این شرکت با به دست آوردن شرایط لازم به بازار بورس وارد شده و سرمایه لازم را از طریق عرضه سهام به دست می آورد. با چنین فرمتی از تامین سرمایه، رشد شرکت مزبور به شکلی بهتر و ساده تر، اتفاق می افتد.

 

 • سودآوری بیشتر از خط تورم: شاید زمانی که نرخ سود بانکی بالا بود، تصور حرکت شانه به شانه آن با تورم را می توانست داشت، اما چند سالی است که حتی تصور این موضوع نیز امکان پذیر نیست.

اما خوشبختانه بازاری به مراتب قدرتمندتر به نام بازار بورس وجود دارد که در صورت فعالیت صحیح و سنجیده در آن، می توان به سودآوری جلوتر از خط تورم در جامعه دست یافت. اگر بازی بورس را به خوبی یاد بگیرید، می توانید در عرض چند روز مبلغ سرمایه خود را تکان جدی داده و به راحتی از ضریب تورم، فاصله بگیرید.

 

 • کاتالیزور رشد اقتصادی کشور: همان طور که گفتیم وارد شدن شرکت ها به بازار بورس، به رشد اقتصادی آن ها کمک زیادی می کند. در حقیقت این یک معامله برد- برد برای هر دو سوی شرکت های سهامی عام و سهامداران است. بدیهی است که با رشد شرکت ها و موسسات، کلید رشد اقتصادی کشور نیز روشن خواهد شد.

 

 

معایب سرمایه گذاری در بورس

از معایب سرمایه گذاری در بورس، باید به عدم اطمینان در سودآوری اشاره کرد. به این معنا که علی رغم پتانسیل های زیاد سودآوری در بورس، شما نمی توانید نسبت به درآمد ماهیانه از این مجرا، اطمینان خاطر داشته و یا به شکلی روی آن حساب باز کنید. بنابراین هرگز توصیه نمی کنیم که درآمد ماهیانه و میزان ورودی موجودی قطعی خود در ماه را بر مبنای سودآوری بورس، قرار دهید.

بنابراین اگر می خواهید به این بازار وارد شده و در آن به کسب درآمد بپردازید، لازم است که منبع درآمد دیگری نیز برای خود در نظر بگیرید و مخارج ماهیانه شما متکی به درآمد بورسی تان نباشد. به این شکل می توانید فارغ از استرس و هیجانات منفی کمتر، به فعالیت پرداخته و در نهایت خروجی مثبت تری نیز داشته باشید.

 

تجربیات یک بورسی

حقوقی ها چگونه شما را فریب می دهند؟ (دریافت سیگنال از خرید و فروش حقوقی)

این نوع فروش حقوقی مهم نیست!

بعضا ما مشاهده می نماییم سهمی بر فرض مثال ۳۰% افت داشته و نفس های آخر خود را سپری میکند. در همین حین یک حقوقی، فروش های آبشاری خود را شروع می نماید. حال بایستی سوال کرد که آیا این فروش، نشانه بدی است؟

جواب خیر می باشد. بطور مثال فروش حقوقی می تواند دستوری باشد و مثلا در انتهای مال برای تامین حقوق پرسنل درحال فروش است.

 

این نوع خرید حقوقی بسیار خطرناک است!

در بخش خرید نیز همه خریدهای حقوقی نشانه خوبی به شمار نمی رود. بطور مثال بعضی از اوقات کد های خاص حقیقی که در سود هستند، با هماهنگی تعدادی زیادی از سهم خود را به کد حقوقی می فروشند. بعد از این فروش قیمت سهم بشدت کاهش می یابد. در واقع این نوع خرید حقوقی نوعی فرصت خروج محسوب می شود.

 

فریب حقوقی ها را نخورید!

با ارائه مثال های بالا متوجه شدیم که لزوما هر خرید حقوقی نشانه خوب و هر فروش حقوقی نشانه بدی نیست. با دانستن نکاتی که در فایل زیر گفته ایم(همراه با مثال های واقعی و متعددی)، دیگر هرگز فریب حقوقی ها را نخورده و ضرر نخواهید کرد. نکاتی که در جایی گفته نمی شود.

 

در این فایل چه تجربیاتی نوشته شده ؟

 1. توضیحات کلی در مورد حقوقی های بورس
 2. حقوقی سهم شما خوب است یا بد؟ نحوه تشخیص با مثال
 3. حقوقی سهم شما چقدر قدرت دارد ؟ (ضعیف است یا قوی) با مثال
 4. دستکاری نسبت ها توسط حقوقی با ارائه مثال های متعدد
 5. چرا حقوقی ها بعد از سقوط سهم باز فروشنده هستند؟
 6. کدام نوع خرید حقوقی باعث افزایش قیمت سهم می شود؟ با مثال های واقعی و متعدد
 7. آموزش با مثال و ساده تحلیل حرفه ای با استفاده از نوع خرید و فروش حقیقی ها
 8. در چه مواقعی فروش حقوقی منجر به کاهش قیمت سهم نمی شود؟
 9. با کدام نوع خرید حقوقی ما هم باید بخریم ؟ با مثال واقعی
 10. با کدام نوع فروش حقوقی ما هم باید بفروشیم؟ با مثال واقعی
 11. بررسی چند سهم که بدترین و بهترین حقوقی ها را دارند

 

این فایل بر اساس تجربیات سه حقوقی مطرح بازار نوشته شده است !
 • تعداد صفحات : 60 صفحه همراه با عکس، نمودار، جدول و …
 • قیمت : 15,500 تومان

 

 • پشتیبانی در صورت هر گونه مشکل در تلگرام : @wiki55

بعد از مطالعه این فایل می توانید کلیه رفتارهای حقوقی را متوجه شوید. با دانستن این نکات تا حد زیادی از ضررهای شما در بورس کاسته خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *