با چقدر سرمایه وارد بورس شویم؟ + دو ویدیو آموزشی

ورود به بورس و سرمایه گذاری در آن دارای قواعد و قوانین مربوط به خود است. یکی از مهمترین قواعد آگاهی از حداقل سرمایه گذاری در بورس است. در این مطلب قصد داریم در مورد اینکه با چقدر سرمایه وارد بورس شویم، صحبت کنیم.

با چقدر سرمایه وارد بورس شویم؟

سوالی که بسیاری افراد در ابتدای ورود به بورس دارند این است که حداقل سرمایه گذاری در بورس چقدر است ؟ بطور کلی سرمایه گذاری در بورس با 500 هزار تومان امکان پذیر است. یعنی حداقل سرمایه گذاری دربورس 500 هزار تومان است. اما سقفی برای این عدد وجود ندارد و شما با هر میزان سرمایه (حتی میلیاردها تومان) می توانید در بورس سرمایه گذاری کنید.

 

چگونه با پول کم در بورس سرمایه گذاری کنیم؟

در این مطلب به این سوالات پاسخ داده خواهد شد.

• برای ورود به بورس چقدر سرمایه لازم است؟
• آیا با پول کم نیز می توان در بورس سرمایه گذاری کرد؟
• با چه پولی در بورس سرمایه گذاری کنیم ؟
• چقدر در بورس سرمایه گذاری کنیم
• اگر سرمایه اولیه شما برای سرمایه گذاری در بورس کم است به نکات زیر توجه کنید
• آیا فقط افراد حرفه ای می توانند در بورس فعالیت کنند؟
• با سرمایه کم چه مقدار می توان در بورس سود کرد؟

بله، همان طور که گفته شد حداقل سرمایه گذاری در بورس 500 هزار تومان است. اگر سرمایه شما کم است می توانید از فرصت عرضه های اولیه در بورس برای سرمایه گذاری استفاده کنید. مثلا اگر شما 3 میلیون تومان پول دارید، می توانید عرضه اولیه بخرید و تا زمان عرضه اولیه بعدی آن را نگه دارید(یعنی نفروشید).

زمانی که عرضه اولیه جدیدی معرفی شد خرید قبلی خود را فروخته و عرضه اولیه جدید را خریداری کنید. به این شکل با سرمایه کم می توانید حداکثر سود در بورس را کسب کنید.

به این روش امکان دارد بتوانید در یک سال سرمایه کم خود را بین 3 تا 10 برابر کنید. پس سرمایه گذاری در بورس با هر میزان از سرمایه و پول ممکن است (بیش از 500 هزار تومان). همچنین اگر پول کمی دارید بهتر است از استراتژی بلند مدت ونگهداری سهام استفاده کنید.

 

اگر سرمایه اولیه شما برای سرمایه گذاری در بورس کم است به نکات زیر توجه کنید:

 • اولا سعی کنید حساب بانکی جداگانه ای که فقط در بورس از آن استفاده می کنید ایجاد کنید. بدین شکل بصورت ملموس میزان سود و زیان خود را در بورس متوچه خواهید شد.
 • بهتر است در ابتدا فقط عرضه اولیه بخرید تا با کلیات فرآیند خرید و فروش و عرضه و تقاضا در بورس آشنا شوید.
 • حفظ سرمایه مهمترین اصل سرمایه گذاری در بورس است. پس بهتر است پس از کسب سود، با سود خود معامله کنید و اصل سرمایه خود را دست نزنید. حفظ سرمایه، سیود سود به موقع (یعنی اگر سهمی رو در سود هستین به موقع بتونید بفروشید و کسب سود کنید) از مهمترین اولیت ها در بورس برای هر سهامدار باید باشد.
 • در بورس، صبر عامل مهمی است و افرادی که صبر بیشتری دارند معمولا سود بیشتر در بورس کسب می کنند. پس بهتر است بصورت بلندمدت در بورس سرمایه گذاری کنید تا سود بیشتری با سرمایه کم کسب کنید.

 

به زبان ساده

برای سرمایه گذاری در بورس چقدر پول لازم است ؟

برای ورود به بورس و سرمایه گذاری در آن نیاز به 500 هزارتومان دارید. پول اضافی خود را بیاورید و از فروش خانه، مغازه و ماشین خودداری کنید. اوایل فعالیت در بورس فقط عرضه اولیه بخرید و همزمان با آموزش بورس کسب تجربه کنید.

 

با چه پولی در بورس سرمایه گذاری کنیم ؟

بهتر است با پولی وارد بورس شویم که تا مدتی به آن نیاز نداریم. مثلا پس اندازی داریم که در بانک مانده است. به یاد داشته باشید که بازار بورس هم روز های مثبت دارد و هم روزهای منفی.

وقتی که بازار بورس مساعد است، بسیاری از افراد به اشتباه ماشین و خانه خود را فروخته و در بورس سرمایه گذاری می کنند که بشدت اشتباه است. بهتر است در ابتدا کمی از سرمایه خود را وارد بورس کنیم تا با کلیات این بازار آشنا شویم.

 

با سرمایه کم چه مقدار می توان در بورس سود کرد؟

دقت فرمایید که سود و زیان در بورس بصورت درصدی بیان می شود. مثلا قیمت فلان سهم 10 درصد بالا رفت و یا قیمت سهم 20 درصد پایین آمد. حال فرض کنید شما 10 میلیون تومان سرمایه وارد بورس شده اید.

ورود به بورس

اگر ده درصد سود کنید یعنی یک میلیون تومان. 20 درصد ضرر کنید یعنی 2 میلیون تومان از پول خود را از دست داده اید. بدیهی است که هرچقدر میزان سرمایه زیاد باشد به همان میزان سود و زیان بیشتر خواهد بود.

 

ویدیو ورود به بورس و میزان سرمایه

 

چقدر در بورس سرمایه گذاری کنیم؟

مانند همه کارها، ابتدا نیاز است تجربه کسب کنید. بازار بورس علاوه بر نیاز به دانش، بازاری مبتنی بر تجربه است. به همین دلیل توصیه می شود ابتدا با سرمایه کمی در بورس وارد شوید تا اینکه آشنایی کافی با این بازار را به دست آورید.

معمولا افراد در ابتدای ورود در بورس به دلیل عدم آشنایی با آن دچار ضرر می شود. پس بهتر است در روزهای اول فعالیت در بورس با سرمایه کمی وارد شوید و از فرصت عرضه اولیه ها برای سرمایه گذاری استفاده کنید.

 

آیا فقط افراد حرفه ای می توانند در بورس فعالیت کنند؟

خیر، هر فردی با هر میزان از سرمایه و تحصیلات می تواند در بورس معامله کند و کسب سود داشته باشد. البته که کسب سود در بورس نیاز به آموزش دارد. اگر تازه وارد هستید، بهتر است اول از خرید عرضه اولیه شروع کنید. پس علاوه بر میزان سرمایه وارد بورس کرده اید، میزان تخصص شما نیز مهم است.

 

با 500 هزارتومان کجا سرمایه گذاری کنیم؟

با توجه به تورم در کشور و گرانی اجناس، به همین میزان انتخاب گزینه های سرمایه گذاری با پول کم بسیار سخت شده است.

حال شما در بورس می توانید فقط با 500 هزاز تومان سرمایه وارد بورس شوید. ! با خرید عرضه اولیه کم کم این میزان افزایش یافته و پس از چند سال می توانید سرمایه خوبی از طریق بورس به دست آورید.

تجربیات یک بورسی

حقوقی ها چگونه شما را فریب می دهند؟ (دریافت سیگنال از خرید و فروش حقوقی)

این نوع فروش حقوقی مهم نیست!

بعضا ما مشاهده می نماییم سهمی بر فرض مثال ۳۰% افت داشته و نفس های آخر خود را سپری میکند. در همین حین یک حقوقی، فروش های آبشاری خود را شروع می نماید. حال بایستی سوال کرد که آیا این فروش، نشانه بدی است؟

جواب خیر می باشد. بطور مثال فروش حقوقی می تواند دستوری باشد و مثلا در انتهای مال برای تامین حقوق پرسنل درحال فروش است.

 

این نوع خرید حقوقی بسیار خطرناک است!

در بخش خرید نیز همه خریدهای حقوقی نشانه خوبی به شمار نمی رود. بطور مثال بعضی از اوقات کد های خاص حقیقی که در سود هستند، با هماهنگی تعدادی زیادی از سهم خود را به کد حقوقی می فروشند. بعد از این فروش قیمت سهم بشدت کاهش می یابد. در واقع این نوع خرید حقوقی نوعی فرصت خروج محسوب می شود.

 

فریب حقوقی ها را نخورید!

با ارائه مثال های بالا متوجه شدیم که لزوما هر خرید حقوقی نشانه خوب و هر فروش حقوقی نشانه بدی نیست. با دانستن نکاتی که در فایل زیر گفته ایم(همراه با مثال های واقعی و متعددی)، دیگر هرگز فریب حقوقی ها را نخورده و ضرر نخواهید کرد. نکاتی که در جایی گفته نمی شود.

 

در این فایل چه تجربیاتی نوشته شده ؟

 1. توضیحات کلی در مورد حقوقی های بورس
 2. حقوقی سهم شما خوب است یا بد؟ نحوه تشخیص با مثال
 3. حقوقی سهم شما چقدر قدرت دارد ؟ (ضعیف است یا قوی) با مثال
 4. دستکاری نسبت ها توسط حقوقی با ارائه مثال های متعدد
 5. چرا حقوقی ها بعد از سقوط سهم باز فروشنده هستند؟
 6. کدام نوع خرید حقوقی باعث افزایش قیمت سهم می شود؟ با مثال های واقعی و متعدد
 7. آموزش با مثال و ساده تحلیل حرفه ای با استفاده از نوع خرید و فروش حقیقی ها
 8. در چه مواقعی فروش حقوقی منجر به کاهش قیمت سهم نمی شود؟
 9. با کدام نوع خرید حقوقی ما هم باید بخریم ؟ با مثال واقعی
 10. با کدام نوع فروش حقوقی ما هم باید بفروشیم؟ با مثال واقعی
 11. بررسی چند سهم که بدترین و بهترین حقوقی ها را دارند

 

این فایل بر اساس تجربیات سه حقوقی مطرح بازار نوشته شده است !
 • تعداد صفحات : 60 صفحه همراه با عکس، نمودار، جدول و …
 • قیمت : 15,500 تومان

 

 • پشتیبانی در صورت هر گونه مشکل در تلگرام : @wiki55

بعد از مطالعه این فایل می توانید کلیه رفتارهای حقوقی را متوجه شوید. با دانستن این نکات تا حد زیادی از ضررهای شما در بورس کاسته خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *