دریافت اطلاعات در مورد صندوق های سرمایه گذاری از سایت صندوق سرمایه گذاری (fipiran)

سایت صندوق سرمایه گذاری که از طریق آن می توانید مقایسه ای عادلانه و مبتنی بر واقعیت روی این صندوق ها انجام دهید، سایت www.fipiran.com است. در این سایت اطلاعات کامل صندوق ها آورده شده و می توانید سودآوری یا زیان دهی آن ها را نیز مشاهده نمایید.

 

سایت fipiran

همین طور در این وب سایت فیلترهایی وجود دارد که به کمک آن ها می توانید صندوق های سرمایه گذاری را در مقایسه با یکدیگر قرار داده و بهترین گزینه های مناسب خود را بیابید.

سایت صندوق سرمایه گذاری

در این وب سایت لازم است که به زبانه صندوق ها وارد شوید. در اینجا می توانید اطلاعات صندوق ها را انتخاب کرده و به گزینه لیست صندوق ها وارد شوید.

در اینجا با صفحه ای روبرو خواهید شد که کلیه صندوق ها به همراه آدرس سایت آن ها، مدیر، ضامن نقدشوندگی، متولی و نوع صندوق آورده شده است. در صورتی که مایل به دریافت اطلاعات بیشتر از هر صندوق باشید، کافی است که روی نام آن کلیک کنید.

 

 

همین طور شما می توانید به صورت مجزا به لیست صندوق های در سهام، مختلط، درآمد ثابت، بازارگردانی، جسورانه، طلا، زمین و ساختمان و پروژه دسترسی داشته باشید.

با کلیک روی نام هر صندوق به صفحه مخصوص به آن وارد می شوید که کلیه اطلاعات صندوق از جمله اطلاعات هویتی، اطلاعات سرمایه گذاری از جمله کل خالص ارزش دارایی ها، تعداد واحدهای سرمایه گذاری و … آورده شده اند.

همین طور شما قادر به مشاهده ترکیب دارایی های صندوق خواهید بود. به این صورت که در اینجا مشاهده می کنید که چه درصدی از دارایی های آن صندوق به اوراق مشارکت، سهام، سپرده بانکی و … اختصاص یافته است. بازدهی صندوق برای دوره های زمانی تعیین شده نیز در ردیف بعدی نمایش داده شده است.

 

زبانه صندوق ها – میانگین بازدهی

اگر زبانه میانگین بازدهی در صندوق ها را انتخاب کنید، به صفحه ای منتقل خواهید شد که در آن برای کل صندوق ها، میانگین های بازدهی آورده شده است.

 

گزارش ماهانه صندوق ها

در گزارش ماهانه صندوق ها، به گزارش ماهانه عملکرد صندوق های سرمایه گذاری دسترسی دارید که هر یک از آن ها در قالب یک فایل به شما ارائه می شود.

سایت صندوق سرمایه گذاری

گزارشات

در زبانه گزارشات نیز نمودار تعاملی شاخص- صندوق، لیست صندوق ها و تاریخچه NAV آورده شده است.

 

 

NAV چیست؟

ارزش خالص دارایی های صندوق سرمایه گذاری تقسیم بر تعداد سهام یا واحد آن را در پایان هر روز معاملاتی، با NAV نشان می دهند. مشخص است که این شاخص از تغییرات انواع سرمایه گذاری آن صندوق مانند سهام، اوراق بهادار و غیره تاثیر می پذیرد.

 

تجربیات یک بورسی

حقوقی ها چگونه شما را فریب می دهند؟ (دریافت سیگنال از خرید و فروش حقوقی)

این نوع فروش حقوقی مهم نیست!

بعضا ما مشاهده می نماییم سهمی بر فرض مثال ۳۰% افت داشته و نفس های آخر خود را سپری میکند. در همین حین یک حقوقی، فروش های آبشاری خود را شروع می نماید. حال بایستی سوال کرد که آیا این فروش، نشانه بدی است؟

جواب خیر می باشد. بطور مثال فروش حقوقی می تواند دستوری باشد و مثلا در انتهای مال برای تامین حقوق پرسنل درحال فروش است.

 

این نوع خرید حقوقی بسیار خطرناک است!

در بخش خرید نیز همه خریدهای حقوقی نشانه خوبی به شمار نمی رود. بطور مثال بعضی از اوقات کد های خاص حقیقی که در سود هستند، با هماهنگی تعدادی زیادی از سهم خود را به کد حقوقی می فروشند. بعد از این فروش قیمت سهم بشدت کاهش می یابد. در واقع این نوع خرید حقوقی نوعی فرصت خروج محسوب می شود.

 

فریب حقوقی ها را نخورید!

با ارائه مثال های بالا متوجه شدیم که لزوما هر خرید حقوقی نشانه خوب و هر فروش حقوقی نشانه بدی نیست. با دانستن نکاتی که در فایل زیر گفته ایم(همراه با مثال های واقعی و متعددی)، دیگر هرگز فریب حقوقی ها را نخورده و ضرر نخواهید کرد. نکاتی که در جایی گفته نمی شود.

 

در این فایل چه تجربیاتی نوشته شده ؟

 1. توضیحات کلی در مورد حقوقی های بورس
 2. حقوقی سهم شما خوب است یا بد؟ نحوه تشخیص با مثال
 3. حقوقی سهم شما چقدر قدرت دارد ؟ (ضعیف است یا قوی) با مثال
 4. دستکاری نسبت ها توسط حقوقی با ارائه مثال های متعدد
 5. چرا حقوقی ها بعد از سقوط سهم باز فروشنده هستند؟
 6. کدام نوع خرید حقوقی باعث افزایش قیمت سهم می شود؟ با مثال های واقعی و متعدد
 7. آموزش با مثال و ساده تحلیل حرفه ای با استفاده از نوع خرید و فروش حقیقی ها
 8. در چه مواقعی فروش حقوقی منجر به کاهش قیمت سهم نمی شود؟
 9. با کدام نوع خرید حقوقی ما هم باید بخریم ؟ با مثال واقعی
 10. با کدام نوع فروش حقوقی ما هم باید بفروشیم؟ با مثال واقعی
 11. بررسی چند سهم که بدترین و بهترین حقوقی ها را دارند

 

این فایل بر اساس تجربیات سه حقوقی مطرح بازار نوشته شده است !
 • تعداد صفحات : 60 صفحه همراه با عکس، نمودار، جدول و …
 • قیمت : 15,500 تومان

 

 • پشتیبانی در صورت هر گونه مشکل در تلگرام : @wiki55

بعد از مطالعه این فایل می توانید کلیه رفتارهای حقوقی را متوجه شوید. با دانستن این نکات تا حد زیادی از ضررهای شما در بورس کاسته خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *