زمان فروش عرضه اولیه ؛ کی عرضه اولیه را بفروشیم؟

تقریبا می توان گفت که هیچ یک از سهامداران بازار بورس در خرید سهام عرضه اولیه تردید نمی کنند، اما وقتی صحبت از زمان فروش عرضه اولیه می رسد، این موضوع کمی متفاوت شده و نظرات مختلفی درباره آن وجود دارد. آیا باید سهام عرضه اولیه را درست پس از نخستین دوره چندین روزه سودآوری بفروشیم؟ چه مدت این سهام در خط سودآوری باقی خواهد ماند؟ در کل بهترین زمان فروش عرضه اولیه چه وقت است؟

بهترین زمان فروش عرضه اولیه

بهترین زمان خروج از سهام عرضه اولیه در واقع بسته به این که شما کدام یک از الگوهای سهامداری را دنبال می کنید، بستگی زیادی خواهد داشت.

اگر شما دوره انتظار و تحمل کوتاهی داشته و علاقه مند به خروج زودهنگام از سهم های مختلف هستید، بهتر است که با سپری کردن دوران سود اولیه سهام عرضه اولیه، نسبت به فروش سهام خود اقدام نمایید. به این شکل چندین روز رسیدن به سقف دامنه نوسان برایتان سود دلچسبی به همراه داشته و ریسک بیشتری بر قیمت سهام نخواهید کرد.

بهترین زمان فروش عرضه اولیه

اما اگر می توانید مدت زمانی بیشتری در انتظاری سودآوری بمانید، توصیه می کنیم که برای سود ثانویه سهام عرضه اولیه منتظر بمانید. این سود پس از اصلاح قیمت سهم و یک مدت صف فروش و پس از آن معاملات روزانه، شکل خواهد گرفت. (همیشه قطعیتی برای آن وجود ندارد.)

در نهایت برای آن دسته از سرمایه گذاران حرفه ای که مدت زمانی قابل توجه برای به دست آوردن سود حداکثری، مالک سهام می مانند، رسیدن به هر سه مرحله سود سهام عرضه اولیه است. بهترین زمان فروش سهام عرضه اولیه برای این دسته از سهامداران، زمانی است که سهام سودهای اولیه و ثانویه را پشت سر گذاشته و به سود ناشی از جریان بازار نیز دست یافته است. البته این زمان باید با تحلیل های تکنیکال بازار همراه بوده و شناخت خوبی نسبت به سهم و شرکت ارائه دهنده آن حاصل شده باشد. در غیر این صورت سهامدار همان سود اولیه را نیز از دست داده و صبوری کردن روی سهام، آورده ای برای وی همراه نخواهد داشت.

تجربیات یک بورسی

حقوقی ها چگونه شما را فریب می دهند؟ (دریافت سیگنال از خرید و فروش حقوقی)

این نوع فروش حقوقی مهم نیست!

بعضا ما مشاهده می نماییم سهمی بر فرض مثال ۳۰% افت داشته و نفس های آخر خود را سپری میکند. در همین حین یک حقوقی، فروش های آبشاری خود را شروع می نماید. حال بایستی سوال کرد که آیا این فروش، نشانه بدی است؟

جواب خیر می باشد. بطور مثال فروش حقوقی می تواند دستوری باشد و مثلا در انتهای مال برای تامین حقوق پرسنل درحال فروش است.

 

این نوع خرید حقوقی بسیار خطرناک است!

در بخش خرید نیز همه خریدهای حقوقی نشانه خوبی به شمار نمی رود. بطور مثال بعضی از اوقات کد های خاص حقیقی که در سود هستند، با هماهنگی تعدادی زیادی از سهم خود را به کد حقوقی می فروشند. بعد از این فروش قیمت سهم بشدت کاهش می یابد. در واقع این نوع خرید حقوقی نوعی فرصت خروج محسوب می شود.

 

فریب حقوقی ها را نخورید!

با ارائه مثال های بالا متوجه شدیم که لزوما هر خرید حقوقی نشانه خوب و هر فروش حقوقی نشانه بدی نیست. با دانستن نکاتی که در فایل زیر گفته ایم(همراه با مثال های واقعی و متعددی)، دیگر هرگز فریب حقوقی ها را نخورده و ضرر نخواهید کرد. نکاتی که در جایی گفته نمی شود.

 

در این فایل چه تجربیاتی نوشته شده ؟

 1. توضیحات کلی در مورد حقوقی های بورس
 2. حقوقی سهم شما خوب است یا بد؟ نحوه تشخیص با مثال
 3. حقوقی سهم شما چقدر قدرت دارد ؟ (ضعیف است یا قوی) با مثال
 4. دستکاری نسبت ها توسط حقوقی با ارائه مثال های متعدد
 5. چرا حقوقی ها بعد از سقوط سهم باز فروشنده هستند؟
 6. کدام نوع خرید حقوقی باعث افزایش قیمت سهم می شود؟ با مثال های واقعی و متعدد
 7. آموزش با مثال و ساده تحلیل حرفه ای با استفاده از نوع خرید و فروش حقیقی ها
 8. در چه مواقعی فروش حقوقی منجر به کاهش قیمت سهم نمی شود؟
 9. با کدام نوع خرید حقوقی ما هم باید بخریم ؟ با مثال واقعی
 10. با کدام نوع فروش حقوقی ما هم باید بفروشیم؟ با مثال واقعی
 11. بررسی چند سهم که بدترین و بهترین حقوقی ها را دارند

 

این فایل بر اساس تجربیات سه حقوقی مطرح بازار نوشته شده است !
 • تعداد صفحات : 60 صفحه همراه با عکس، نمودار، جدول و …
 • قیمت : 15,500 تومان

 

 • پشتیبانی در صورت هر گونه مشکل در تلگرام : @wiki55

بعد از مطالعه این فایل می توانید کلیه رفتارهای حقوقی را متوجه شوید. با دانستن این نکات تا حد زیادی از ضررهای شما در بورس کاسته خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *