تقسیم سود نقدی چه زمانی انجام می شود؟

پیش از هر چیزی باید به این نکته توجه نمایید که همیشه برگزاری مجامع عمومی سالیانه، منجر به پرداخت سود نقدی نخواهد بود و در صورتی که شرایط مالی و بازدهی اقتصادی شرکت در حالت استاندارد و سودده قرار داشته باشد، تصمیم بر پرداخت سود نقدی گرفته می شود. با این حساب اگر تصمیم بر تقسیم این سود باشد، زمان تقسیم سود نقدی تا حداکثر 8 ماه پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه می باشد.

زمان تقسیم سود نقدی

طبق قانون زمان تقسیم سود نقدی، حداکثر تا 8 ماه پس از زمان برگزاری مجمع عمومی سالیانه است. به این ترتیب شرکت ها فرصت دارند، فارغ از این که چه الگویی را برای پرداخت این سود به سهامداران خود انتخاب می کنند، باید در این بازه زمانی 8 ماهه، نسبت به پرداخت سود نقدی به سهامداران خود اقدام کنند. لازم به یادآوری است که این سود به کلیه سهامدارانی که در زمان برگزاری مجمع در شمار سهامداران شرکت بورسی قرار داشته و مالک سهام آن بوده اند، تعلق خواهد گرفت. به این شکل اگر شما فردای روز مجمع (نخستین روز بازگشایی نماد)، نسبت به فروش کلیه سهام در اختیار خود اقدام کنید، باز مشمول دریافت این سود نقدی خواهید شد.

زمان تقسیم سود نقدی

از این روی برخی از سهامداران حرفه ای که اطلاعات درستی از وضعیت شرکت های بورسی مختلف دارند، به موقع و پیش از برگزاری مجمع، نسبت به خرید سهام آن ها اقدام کرده و با نگه داشتن حتی کوتاه مدت سهام این شرکت ها، در شمار سهامدارانی قرار می گیرند که سود تقسیمی به آن ها تعلق پیدا می کند.

درست به همین دلیل است که همیشه می گوییم و تاکید داریم که اشراف اطلاعاتی کامل نسبت به بازار سرمایه و وضعیت صنایع مختلف و شرکت های سهامی عام داشته باشید. به این ترتیب با کشف به موقع موقعیت های طلایی، امکان سودآوری بیشتر را خواهید داشت.

تجربیات یک بورسی

حقوقی ها چگونه شما را فریب می دهند؟ (دریافت سیگنال از خرید و فروش حقوقی)

این نوع فروش حقوقی مهم نیست!

بعضا ما مشاهده می نماییم سهمی بر فرض مثال ۳۰% افت داشته و نفس های آخر خود را سپری میکند. در همین حین یک حقوقی، فروش های آبشاری خود را شروع می نماید. حال بایستی سوال کرد که آیا این فروش، نشانه بدی است؟

جواب خیر می باشد. بطور مثال فروش حقوقی می تواند دستوری باشد و مثلا در انتهای مال برای تامین حقوق پرسنل درحال فروش است.

 

این نوع خرید حقوقی بسیار خطرناک است!

در بخش خرید نیز همه خریدهای حقوقی نشانه خوبی به شمار نمی رود. بطور مثال بعضی از اوقات کد های خاص حقیقی که در سود هستند، با هماهنگی تعدادی زیادی از سهم خود را به کد حقوقی می فروشند. بعد از این فروش قیمت سهم بشدت کاهش می یابد. در واقع این نوع خرید حقوقی نوعی فرصت خروج محسوب می شود.

 

فریب حقوقی ها را نخورید!

با ارائه مثال های بالا متوجه شدیم که لزوما هر خرید حقوقی نشانه خوب و هر فروش حقوقی نشانه بدی نیست. با دانستن نکاتی که در فایل زیر گفته ایم(همراه با مثال های واقعی و متعددی)، دیگر هرگز فریب حقوقی ها را نخورده و ضرر نخواهید کرد. نکاتی که در جایی گفته نمی شود.

 

در این فایل چه تجربیاتی نوشته شده ؟

 1. توضیحات کلی در مورد حقوقی های بورس
 2. حقوقی سهم شما خوب است یا بد؟ نحوه تشخیص با مثال
 3. حقوقی سهم شما چقدر قدرت دارد ؟ (ضعیف است یا قوی) با مثال
 4. دستکاری نسبت ها توسط حقوقی با ارائه مثال های متعدد
 5. چرا حقوقی ها بعد از سقوط سهم باز فروشنده هستند؟
 6. کدام نوع خرید حقوقی باعث افزایش قیمت سهم می شود؟ با مثال های واقعی و متعدد
 7. آموزش با مثال و ساده تحلیل حرفه ای با استفاده از نوع خرید و فروش حقیقی ها
 8. در چه مواقعی فروش حقوقی منجر به کاهش قیمت سهم نمی شود؟
 9. با کدام نوع خرید حقوقی ما هم باید بخریم ؟ با مثال واقعی
 10. با کدام نوع فروش حقوقی ما هم باید بفروشیم؟ با مثال واقعی
 11. بررسی چند سهم که بدترین و بهترین حقوقی ها را دارند

 

این فایل بر اساس تجربیات سه حقوقی مطرح بازار نوشته شده است !
 • تعداد صفحات : 60 صفحه همراه با عکس، نمودار، جدول و …
 • قیمت : 15,500 تومان

 

 • پشتیبانی در صورت هر گونه مشکل در تلگرام : @wiki55

بعد از مطالعه این فایل می توانید کلیه رفتارهای حقوقی را متوجه شوید. با دانستن این نکات تا حد زیادی از ضررهای شما در بورس کاسته خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *