چطور از زمان تشکیل مجمع ها مطلع شویم؟

اگر شما نیز جزء سهامداران بازار سرمایه هستید، لازم است که از زمان تشکیل مجمع ها اطلاع یابید تا ضمن تصمیم گیری برای شرکت یا عدم شرکت در مجمع، از این طریق برنامه های خرید و فروش سهام خود را تنظیم نمایید.

زمان تشکیل مجمع ها

طبق قانون و به طور رایج 10 روز پیش از زمان برگزاری مجمع، این موضوع در وب سایت کدال به آدرس Codal.ir اعلام خواهد شد. به این ترتیب سهامداران می توانند از زمان تشکیل مجمع ها اطلاع یابند. پیش از برگزاری مجمع، صورت های مالی سالیانه حسابرسی شده شرکت بورسی و همین طور نوت های پیوست این یادداشت ها، به اضافه گزارش فعالیت هیئت مدیره شرکت و آگهی دعوت به مجمع در این وب سایت قرار خواهد گرفت. به این ترتیب سهامداران می توانند در صورت تمایل در جلسه مجمع حاضر شده و در آن شرکت کنند.

به موازات این موضوع، جدول زمان بندی پرداخت سود نقدی که به وسیله هیئت مدیره شرکت سهامی عام تنظیم شده است نیز در سامانه کدال قرار می گیرد و سهامداران می توانند با دنبال کردن این وب سایت، از این مورد اطلاع یابند. (لازم به توضیح است که این جدول زمان بندی پرداخت سود نقدی به شکل پیشنهادی بوده و تعیین تکلیف قطعی آن در مجمع عادی سالیانه انجام خواهد شد.)

زمان تشکیل مجمع ها

مطابق قانون باید زمان برگزاری مجمع، محل برگزاری و تاریخ دقیق آن به طور کامل قطعی و از پیش تعیین شده، حداقل 10 روز پیش از زمان برگزاری مجمع، در وب سایت کدال، روزنامه رسمی شرکت بورسی و همین طور وب سایت اینترنتی آن، بارگزاری شود. شما در صورتی که دارای سهام این شرکت باشید، می توانید با اطلاع یافتن از زمان برگزاری آن، در مجمع حاضر شده و مسائل را از نزدیک دنبال کنید. همین طور امکان غیبت در مجمع عادی سالیانه برای سهامداران عادی آن شرکت بورسی وجود خواهد داشت.

تجربیات یک بورسی

حقوقی ها چگونه شما را فریب می دهند؟ (دریافت سیگنال از خرید و فروش حقوقی)

این نوع فروش حقوقی مهم نیست!

بعضا ما مشاهده می نماییم سهمی بر فرض مثال ۳۰% افت داشته و نفس های آخر خود را سپری میکند. در همین حین یک حقوقی، فروش های آبشاری خود را شروع می نماید. حال بایستی سوال کرد که آیا این فروش، نشانه بدی است؟

جواب خیر می باشد. بطور مثال فروش حقوقی می تواند دستوری باشد و مثلا در انتهای مال برای تامین حقوق پرسنل درحال فروش است.

 

این نوع خرید حقوقی بسیار خطرناک است!

در بخش خرید نیز همه خریدهای حقوقی نشانه خوبی به شمار نمی رود. بطور مثال بعضی از اوقات کد های خاص حقیقی که در سود هستند، با هماهنگی تعدادی زیادی از سهم خود را به کد حقوقی می فروشند. بعد از این فروش قیمت سهم بشدت کاهش می یابد. در واقع این نوع خرید حقوقی نوعی فرصت خروج محسوب می شود.

 

فریب حقوقی ها را نخورید!

با ارائه مثال های بالا متوجه شدیم که لزوما هر خرید حقوقی نشانه خوب و هر فروش حقوقی نشانه بدی نیست. با دانستن نکاتی که در فایل زیر گفته ایم(همراه با مثال های واقعی و متعددی)، دیگر هرگز فریب حقوقی ها را نخورده و ضرر نخواهید کرد. نکاتی که در جایی گفته نمی شود.

 

در این فایل چه تجربیاتی نوشته شده ؟

 1. توضیحات کلی در مورد حقوقی های بورس
 2. حقوقی سهم شما خوب است یا بد؟ نحوه تشخیص با مثال
 3. حقوقی سهم شما چقدر قدرت دارد ؟ (ضعیف است یا قوی) با مثال
 4. دستکاری نسبت ها توسط حقوقی با ارائه مثال های متعدد
 5. چرا حقوقی ها بعد از سقوط سهم باز فروشنده هستند؟
 6. کدام نوع خرید حقوقی باعث افزایش قیمت سهم می شود؟ با مثال های واقعی و متعدد
 7. آموزش با مثال و ساده تحلیل حرفه ای با استفاده از نوع خرید و فروش حقیقی ها
 8. در چه مواقعی فروش حقوقی منجر به کاهش قیمت سهم نمی شود؟
 9. با کدام نوع خرید حقوقی ما هم باید بخریم ؟ با مثال واقعی
 10. با کدام نوع فروش حقوقی ما هم باید بفروشیم؟ با مثال واقعی
 11. بررسی چند سهم که بدترین و بهترین حقوقی ها را دارند

 

این فایل بر اساس تجربیات سه حقوقی مطرح بازار نوشته شده است !
 • تعداد صفحات : 60 صفحه همراه با عکس، نمودار، جدول و …
 • قیمت : 15,500 تومان

 

 • پشتیبانی در صورت هر گونه مشکل در تلگرام : @wiki55

بعد از مطالعه این فایل می توانید کلیه رفتارهای حقوقی را متوجه شوید. با دانستن این نکات تا حد زیادی از ضررهای شما در بورس کاسته خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *