معرفی دو روش سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار + ویدیو

روش سرمایه گذاری در بورس بطور کلی به دو دسته اصلی تقسیم می شود: سرمایه گذاری مستقیم و سرمایه گذاری غیر مستقیم. در این مقاله از سایت آموزش بورس قصد داریم روش های معمول سرمایه گذاری در بورس را بررسی کنیم.

هدف اولیه افراد از دریافت کد بورسی و ورود به بازارهای بورس چیست؟ قطعا هر یک از سهامداران برای کسب درآمد در بورس به این بازار وارد می شوند.

سرمایه گذاری در بورس به شکل سرمایه گذاری مستقیم و غیرمستقیم انجام شده و هر یک از این روش ها قواعد و مسیر خاص خود را دارند. لازم است که شما نحوه سرمایه گذاری در بورس را شناخته و از روش های مختلف سبدگردانی و غیره آگاهی داشته باشید تا به حداکثر پتانسیل سودآوری در این بازار دست یابید.

  روش سرمایه گذاری در بورس

 

روش سرمایه گذاری مستقیم در بورس

روش سرمایه گذاری مستقیم در بورس به این شکل اتفاق می افتد که شما با دریافت کد بورسی و دریافت پنل خود، به صورت مستقیم به خرید و فروش در این بازار می پردازید.

در شکل سرمایه گذاری مستقیم باید در بحث آموزش بورس و بازار سرمایه، کاملا به شکل حرفه ای وارد شده و کلیه تحلیل های تکنیکال و بنیادی را بیاموزید. همین طور دنبال کردن اوضاع اقتصادی و وضعیت معاملات بازار، شرکت های حاضر در بورس و غیره برای موفقیت شما شرط لازم و شاید نه حتی کافی خواهد بود.

در صورتی که مایل به سرمایه گذاری مستقیم در بازار بورس و به دست گرفتن سکان معاملات خود هستید، باید حتما هر روز کاری، وقت کافی برای مطالعه بازار در اختیار داشته باشید. هر اقدامی به جز این، ریسک زیان دهی شما را بالا خواهد برد و حتی حرفه ای ترین افراد در حوزه بازارهای بورسی نیز باید تمامی این موارد را رعایت نمایند. هرگز بر این تصور نباشید که تنها سرمایه ای به بازار وارد ساخته و با آن سهم های مختلف خریداری کنید.

 

روش سرمایه گذاری در بورس

 

در این صورت به احتمال زیاد به شکلی غافلگیرانه با زیان های نگران کننده ای بر سرمایه خود روبرو خواهید شد. حتما لازم است که وقت کافی برای مطالعه بازار، به ویژه سهم های مورد نظر خود گذاشته و معاملات را به صورت مستقیم مدیریت کنید. اگر چنین شرایطی ندارید، بهتر است به سراغ الگوی دوم، یعنی سرمایه گذاری غیرمستقیم در بورس بروید:

 

 

 

سرمایه گذاری غیرمستقیم در بورس

سرمایه گذاری غیرمستقیم در بورس از طریق صندوق های سرمایه گذاری، شرکت های سبد گردان و مانند آن ها انجام می شود. شما می توانید سرمایه خود را به یکی از صندوق های سرمایه گذاری وارد کرده و اجازه دهید که یک مدیر کل یا تیم عالم به بازار بورس، سرمایه شما را در کنار سایر سرمایه ها در بازار سرمایه گذاری کرده و به این شکل سودآوری داشته باشید.

 

همان طور که می دانید صندوق های سرمایه گذاری در انواع مختلفی هستند و شما می توانید یک صندوق جسورانه، محتاطانه و غیره را انتخاب کنید. برخی از این صندوق ها سودهای تضمین شده ای دارند و به موازات آن، احتمال جهش های بزرگ در آن ها منتفی است.

اما برخی دیگر سود تضمین شده ای ارائه نکرده و در عوض، احتمال جهش ها و سودهای بزرگی را با خود همراه دارند. همین طور شما می توانید از شرکت های سبدگردان بهره مند شوید و سرمایه شما توسط یک شخص یا مدیر سبدگردان وارد یک سبد تعریف شده از سهام گردد.

 

 

به این ترتیب علی رغم این که سرمایه شما به صورت جداگانه وارد بازار سرمایه می شود، چینش سبد و سبدگردانی آن بر عهده متخصص این حوزه خواهد بود. در سرمایه گذاری به روش سبدگردانی، سبدگردان با مطالعه بازار از صنایع مختلف، سهم های مختلفی را برگزیده و آن ها را در یک توازن کنار هم قرار می دهند.

در این حالت نیازی نیست که خود، شخصا پیگیر بازار بوده و به مطالعه وضعیت سهم های مختلف بپردازید. البته دقت در انتخاب صندوق سرمایه گذاری مناسب و سبدگردان حرفه ای، نیازمند مطالعه خواهد بود. بدیهی است که با انتخاب صندوق سرمایه گذاری اشتباه و یا سبدگردانی که تبحر کافی و تسلط مورد نیاز را نداشته باشد، سرمایه را در ریسک کاهش ارزش قرار خواهد داد.

اگر مایل هستید که معاملات شما در عین سرمایه گذاری غیرمستقیم، به نام خودتان در بازار بورس صورت گرفته و در عین حال سرمایه تان به صورت مجزا شده در چرخش باشد، باید سرمایه گذاری از طریق سبدگردانی را انتخاب کنید.

 

ویدیو آموزشی

 

 

تجربیات یک بورسی

حقوقی ها چگونه شما را فریب می دهند؟ (دریافت سیگنال از خرید و فروش حقوقی)

این نوع فروش حقوقی مهم نیست!

بعضا ما مشاهده می نماییم سهمی بر فرض مثال ۳۰% افت داشته و نفس های آخر خود را سپری میکند. در همین حین یک حقوقی، فروش های آبشاری خود را شروع می نماید. حال بایستی سوال کرد که آیا این فروش، نشانه بدی است؟

جواب خیر می باشد. بطور مثال فروش حقوقی می تواند دستوری باشد و مثلا در انتهای مال برای تامین حقوق پرسنل درحال فروش است.

 

این نوع خرید حقوقی بسیار خطرناک است!

در بخش خرید نیز همه خریدهای حقوقی نشانه خوبی به شمار نمی رود. بطور مثال بعضی از اوقات کد های خاص حقیقی که در سود هستند، با هماهنگی تعدادی زیادی از سهم خود را به کد حقوقی می فروشند. بعد از این فروش قیمت سهم بشدت کاهش می یابد. در واقع این نوع خرید حقوقی نوعی فرصت خروج محسوب می شود.

 

فریب حقوقی ها را نخورید!

با ارائه مثال های بالا متوجه شدیم که لزوما هر خرید حقوقی نشانه خوب و هر فروش حقوقی نشانه بدی نیست. با دانستن نکاتی که در فایل زیر گفته ایم(همراه با مثال های واقعی و متعددی)، دیگر هرگز فریب حقوقی ها را نخورده و ضرر نخواهید کرد. نکاتی که در جایی گفته نمی شود.

 

در این فایل چه تجربیاتی نوشته شده ؟

 1. توضیحات کلی در مورد حقوقی های بورس
 2. حقوقی سهم شما خوب است یا بد؟ نحوه تشخیص با مثال
 3. حقوقی سهم شما چقدر قدرت دارد ؟ (ضعیف است یا قوی) با مثال
 4. دستکاری نسبت ها توسط حقوقی با ارائه مثال های متعدد
 5. چرا حقوقی ها بعد از سقوط سهم باز فروشنده هستند؟
 6. کدام نوع خرید حقوقی باعث افزایش قیمت سهم می شود؟ با مثال های واقعی و متعدد
 7. آموزش با مثال و ساده تحلیل حرفه ای با استفاده از نوع خرید و فروش حقیقی ها
 8. در چه مواقعی فروش حقوقی منجر به کاهش قیمت سهم نمی شود؟
 9. با کدام نوع خرید حقوقی ما هم باید بخریم ؟ با مثال واقعی
 10. با کدام نوع فروش حقوقی ما هم باید بفروشیم؟ با مثال واقعی
 11. بررسی چند سهم که بدترین و بهترین حقوقی ها را دارند

 

این فایل بر اساس تجربیات سه حقوقی مطرح بازار نوشته شده است !
 • تعداد صفحات : 60 صفحه همراه با عکس، نمودار، جدول و …
 • قیمت : 15,500 تومان

 

 • پشتیبانی در صورت هر گونه مشکل در تلگرام : @wiki55

بعد از مطالعه این فایل می توانید کلیه رفتارهای حقوقی را متوجه شوید. با دانستن این نکات تا حد زیادی از ضررهای شما در بورس کاسته خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *