راه های افزایش سرمایه کدامند؟

راه های افزایش سرمایه غالبا به این ترتیب است که باید هیئت مدیره شرکت پس از انجام بررسی های لازم و برآوردهای جانبی، پیشنهاد خود بابت افزایش سرمایه و الگوی آن را به سهامداران اعلام کند. طبق روال همیشگی، این پیشنهاد بابت افزایش سرمایه در مجمع عمومی فوق العاده شرکت بورسی، اعلام خواهد شد. باید پیشنهاد در مجمع مطرح شده و مورد رای گیری سهامداران قرار بگیرد. در صورتی که محاسبات و برآوردها معقول و منتسب به سودآوری و پیشرفت برای شرکت باشد یا به هر شکلی باری از مشکلات آن بردارد، در مجمع عمومی فوق العاده، رای به افزایش سرمایه داده شده و با آن موافقت می گردد.

حال انواع روش ها و راه های افزایش سرمایه می تواند به طرق زیر باشد:

بسته به این که کدام یک از الگوهای فوق برای زمان مربوط به پیشنهاد افزایش سرمایه، مناسب بوده و مطابق با پتانسیل های شرکت بورسی و وضعیت بازار باشد؛ یکی از این روش ها انتخاب خواهد شد. لازم به ذکر است که منعی وجود ندارد تا یک شرکت بورسی تنها یکی از روش های افزایش سرمایه را انتخاب کند و این امکان وجود دارد که به فراخور وضعیت، شرکت بورسی مادر چند مورد از این روش ها را انتخاب کرده و در نهایت میزان افزایش سرمایه مربوط به آن، به میزان لازم برسد.

سهامداران باید به این موضوع توجه داشته باشند که اگر چه غالبا افزایش سرمایه موجب بالا رفتن قیمت سهام خواهد شد، اما این موضوع عمومیت ندارد و علت افزایش سرمایه شرکت بورسی، اهمیت و نقش زیادی دارد. به طور مثال اگر این افزایش سرمایه بابت پوشش دادن زیان دهی شرکت باشد، احتمال این که شرکت بیشتر در مسیر زیان دهی قرار بگیرد، وجود خواهد داشت. به هر ترتیب توصیه می شود که حتما وضعیت شرکت بورسی که سهامدار آن هستید را مورد مطالعه و بررسی قرار داده، سپس تصمیم گیری صحیح داشته باشید.

تجربیات یک بورسی

حقوقی ها چگونه شما را فریب می دهند؟ (دریافت سیگنال از خرید و فروش حقوقی)

این نوع فروش حقوقی مهم نیست!

بعضا ما مشاهده می نماییم سهمی بر فرض مثال ۳۰% افت داشته و نفس های آخر خود را سپری میکند. در همین حین یک حقوقی، فروش های آبشاری خود را شروع می نماید. حال بایستی سوال کرد که آیا این فروش، نشانه بدی است؟

جواب خیر می باشد. بطور مثال فروش حقوقی می تواند دستوری باشد و مثلا در انتهای مال برای تامین حقوق پرسنل درحال فروش است.

 

این نوع خرید حقوقی بسیار خطرناک است!

در بخش خرید نیز همه خریدهای حقوقی نشانه خوبی به شمار نمی رود. بطور مثال بعضی از اوقات کد های خاص حقیقی که در سود هستند، با هماهنگی تعدادی زیادی از سهم خود را به کد حقوقی می فروشند. بعد از این فروش قیمت سهم بشدت کاهش می یابد. در واقع این نوع خرید حقوقی نوعی فرصت خروج محسوب می شود.

 

فریب حقوقی ها را نخورید!

با ارائه مثال های بالا متوجه شدیم که لزوما هر خرید حقوقی نشانه خوب و هر فروش حقوقی نشانه بدی نیست. با دانستن نکاتی که در فایل زیر گفته ایم(همراه با مثال های واقعی و متعددی)، دیگر هرگز فریب حقوقی ها را نخورده و ضرر نخواهید کرد. نکاتی که در جایی گفته نمی شود.

 

در این فایل چه تجربیاتی نوشته شده ؟

 1. توضیحات کلی در مورد حقوقی های بورس
 2. حقوقی سهم شما خوب است یا بد؟ نحوه تشخیص با مثال
 3. حقوقی سهم شما چقدر قدرت دارد ؟ (ضعیف است یا قوی) با مثال
 4. دستکاری نسبت ها توسط حقوقی با ارائه مثال های متعدد
 5. چرا حقوقی ها بعد از سقوط سهم باز فروشنده هستند؟
 6. کدام نوع خرید حقوقی باعث افزایش قیمت سهم می شود؟ با مثال های واقعی و متعدد
 7. آموزش با مثال و ساده تحلیل حرفه ای با استفاده از نوع خرید و فروش حقیقی ها
 8. در چه مواقعی فروش حقوقی منجر به کاهش قیمت سهم نمی شود؟
 9. با کدام نوع خرید حقوقی ما هم باید بخریم ؟ با مثال واقعی
 10. با کدام نوع فروش حقوقی ما هم باید بفروشیم؟ با مثال واقعی
 11. بررسی چند سهم که بدترین و بهترین حقوقی ها را دارند

 

این فایل بر اساس تجربیات سه حقوقی مطرح بازار نوشته شده است !
 • تعداد صفحات : 60 صفحه همراه با عکس، نمودار، جدول و …
 • قیمت : 15,500 تومان

 

 • پشتیبانی در صورت هر گونه مشکل در تلگرام : @wiki55

بعد از مطالعه این فایل می توانید کلیه رفتارهای حقوقی را متوجه شوید. با دانستن این نکات تا حد زیادی از ضررهای شما در بورس کاسته خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *