چه موقعی از خرید پله ای سهام در بورس استفاده کنیم؟ + ویدیو

آن دسته از سرمایه گذارانی که سرمایه خود را برای دراز مدت در خرید یک سهم قفل می کنند، خرید پله ای سهام را مناسب خواهند یافت. در حقیقت این روش برای آن دسته از سهامدارانی مناسب تر است که انتظارات دراز مدت دارند و در کوتاه مدت به دنبال سودآوری قابل توجه نیستند.

 

حرید پله ای

این دسته از سهامداران صبوری بیشتری در انتظار برای رسیدن به سود داشته و روش خرید پله ای می تواند برای آن ها مناسب باشد. باز هم تاکید می کنیم که همیشه و در هر مرحله ای از خرید پله ای، تکیه بر تحلیل های منطقی، ضروری است.

روش خرید پله ای در بورس

اما این سبک از خرید در بازار بورس، برای آن دسته از سرمایه گذارانی که نگاه کوتاه مدت به بازار داشته و برآورد سود و زیان را در بازه ای کوتاه، رصد می کنند؛ به هیچ وجه مناسب نیست. این سرمایه گذاران با خرید پله ای و کاهش میانگین خرید، در حقیقت باز به نوعی خود را در منطقه ضرر مشاهده خواهند کرد.

 

 

مزایای خرید پله ای سهام کدامند؟

از اصلی ترین مزایای خرید پله ای سهام باید به سر به سر کردن قیمت یا همان کاهش میانگین خرید اشاره کرد. در این الگو زمانی که سهامدار پس از خرید سهمی، با افت قیمت آن مواجه می شود، در پله بعدی مجدد از آن سهم خریده و میانگین قیمت خرید سهم را کاهش می دهد. به این ترتیب پس از وارد شدن سهم به فاز رشد، سودآوری سریع تر و بالاتر خواهد بود.

 

ویدیو آموزش بورس

 

 

معایب خرید پله ای  کدامند؟

از آن جایی که نمی توان مسیر رشد یا نزول قیمت یک سهم را آن قدرها با اطمینان پیش بینی کرده و نسبت به آن یقین داشت، خرید پله ای و کاهش میانگین خرید سهام، می تواند با ضررهای بیشتری همراه باشد. به طور مثال پس از خرید سهم X، و افت قیمت آن، به خرید دوم روی می آوریم.

 

 

شاید این بار نیز افت قیمت مجدد اتفاق افتاده و باز در خرید سوم نیز همان مقدار سهم X بخریم و میانگین قیمت را کاهش دهیم. حال انتظار داریم که با بازگشت سهم، به سود مورد نظر خود دست یابیم! اما گاهی اوقات اوضاع اینطور نبوده و همچنان آن سهام روند نزولی خود را طی می کند و ضرر بیشتر و بیشتر خواهد شد.

شایان ذکر است که گاهی اوقات این شکل از معامله گری و ادامه پیدا کردن روند نزولی و خریدهای پله ای متناوب با آن، ضرر بزرگی به بار آورده و گاه باعث می شود که کل سرمایه سهامدار در آن سهم، با ورشکستگی مواجه گردد.

 

تجربیات یک بورسی

حقوقی ها چگونه شما را فریب می دهند؟ (دریافت سیگنال از خرید و فروش حقوقی)

این نوع فروش حقوقی مهم نیست!

بعضا ما مشاهده می نماییم سهمی بر فرض مثال ۳۰% افت داشته و نفس های آخر خود را سپری میکند. در همین حین یک حقوقی، فروش های آبشاری خود را شروع می نماید. حال بایستی سوال کرد که آیا این فروش، نشانه بدی است؟

جواب خیر می باشد. بطور مثال فروش حقوقی می تواند دستوری باشد و مثلا در انتهای مال برای تامین حقوق پرسنل درحال فروش است.

 

این نوع خرید حقوقی بسیار خطرناک است!

در بخش خرید نیز همه خریدهای حقوقی نشانه خوبی به شمار نمی رود. بطور مثال بعضی از اوقات کد های خاص حقیقی که در سود هستند، با هماهنگی تعدادی زیادی از سهم خود را به کد حقوقی می فروشند. بعد از این فروش قیمت سهم بشدت کاهش می یابد. در واقع این نوع خرید حقوقی نوعی فرصت خروج محسوب می شود.

 

فریب حقوقی ها را نخورید!

با ارائه مثال های بالا متوجه شدیم که لزوما هر خرید حقوقی نشانه خوب و هر فروش حقوقی نشانه بدی نیست. با دانستن نکاتی که در فایل زیر گفته ایم(همراه با مثال های واقعی و متعددی)، دیگر هرگز فریب حقوقی ها را نخورده و ضرر نخواهید کرد. نکاتی که در جایی گفته نمی شود.

 

در این فایل چه تجربیاتی نوشته شده ؟

 1. توضیحات کلی در مورد حقوقی های بورس
 2. حقوقی سهم شما خوب است یا بد؟ نحوه تشخیص با مثال
 3. حقوقی سهم شما چقدر قدرت دارد ؟ (ضعیف است یا قوی) با مثال
 4. دستکاری نسبت ها توسط حقوقی با ارائه مثال های متعدد
 5. چرا حقوقی ها بعد از سقوط سهم باز فروشنده هستند؟
 6. کدام نوع خرید حقوقی باعث افزایش قیمت سهم می شود؟ با مثال های واقعی و متعدد
 7. آموزش با مثال و ساده تحلیل حرفه ای با استفاده از نوع خرید و فروش حقیقی ها
 8. در چه مواقعی فروش حقوقی منجر به کاهش قیمت سهم نمی شود؟
 9. با کدام نوع خرید حقوقی ما هم باید بخریم ؟ با مثال واقعی
 10. با کدام نوع فروش حقوقی ما هم باید بفروشیم؟ با مثال واقعی
 11. بررسی چند سهم که بدترین و بهترین حقوقی ها را دارند

 

این فایل بر اساس تجربیات سه حقوقی مطرح بازار نوشته شده است !
 • تعداد صفحات : 60 صفحه همراه با عکس، نمودار، جدول و …
 • قیمت : 15,500 تومان

 

 • پشتیبانی در صورت هر گونه مشکل در تلگرام : @wiki55

بعد از مطالعه این فایل می توانید کلیه رفتارهای حقوقی را متوجه شوید. با دانستن این نکات تا حد زیادی از ضررهای شما در بورس کاسته خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *