نکات طلایی در هنگام استفاده از خرید پله ای در بورس ایران + ویدیو

در مطالب قبلی سایت آموزش بورس در مورد مفهوم خرید پله ای و اینکه چه زمانی باید از آن استفاده کنیم صحبت هایی شده است. همچنین روش مارتینگل در بورس ایران را نیز بررسی کردیم.

خرید پله ای در بورس

 

خرید پله ای یک روش نسبتا مطمئن برای خروج از سهام زیان ده

برخی از سرمایه گذاران، این روش خرید را یک روش مطمئن برای خروج از سهام زیان ده می دانند. شرایطی را تصور کنید که سهامدار با خرید سهام X با افت قیمت 5 درصدی آن روبرو شده است.

حال این سهامدار مایل به خروج از این سهام و فروش آن است، اما در صورتی که سهام را با قیمت فعلی به فروش برساند، زیان 5 درصدی را تجربه خواهد کرد. حال این سهامدار در یک گام دیگر دوباره معادل میزان قبلی از سهام X را خریداری خواهد کرد. اکنون میانگین قیمت ورودی وی کاهش پیدا کرده است و حال با فروش سهام خود، ضرر کمتری را متحمل می شود.

 

 

خرید پله ای مناسب برای سهم های قوی

توجه داشته باشید که این روش خرید تنها برای سهم های قوی (بنیادی) و دارای پشتوانه قابل توجه، مناسب است. بنابراین کارشناسان بورس همیشه توصیه می کنند که از این تکنیک تنها برای سهم های قدرتمند استفاده کرده و چنین روشی را روی سهم های ضعیف یا نامطمئن به کار نبرید تا با زیان های بزرگ نیز روبرو نگردید.

 

بهترین زمان خرید پله ای

بهترین زمان خرید به روش پله ای یک سهام، زمانی است که شرایط روانی بازار منفی بوده و قیمت ها بر اثر شایعات منفی کاهش پیدا کرده اند. به طور کلی به یاد داشته باشید که بهتر است تمام بودجه و سرمایه خود را به یکباره برای خرید یک سهم اختصاص ندهید.

به این شکل ریسک های شما کاهش می یابند. کارشناسان بورس می گویند که اگر کف بنیادین یک سهم را به درستی نمی دانید، حتما از این روش برای خرید استفاده کرده و هرگز تمام بودجه خود را در یک مرتبه خرید سهم، وارد نکنید.

 

ویدیو آموزش بورس

 

 

 

عدم استفاده از خرید پله ای

همان قدر که خرید پله ای می توان در شرایط مناسب، زیان دهی را کم کرده و با افزایش ضریب سود همراه باشد، اما نباید همیشه و در همه حال نسبت به این شکل خرید در بورس، اطمینان داشته باشید. گاهی اوقات بهترین کار بازگشت از سهمی است که خریداری کرده و باید برای فروش آن سریعا اقدام کنید.

 

 

بعضی از سهامداران با تکیه قطعی بر روش پله ای، در حالی که سقوط قیمت یک سهم در اختیار خود را مشاهده می کنند، همچنان روی آن پافشاری کرده و به خریدهای بعدی در قیمت های کف ادامه می دهند! در این حالت باید بپذیرند که احتمالا در یک سراشیبی افت سرمایه خود در آن سهام خاص، قرار گرفته و با خریدهای پی در پی به آن دامن می زنند.

 

چطور بفهمیم که سهامی برای خرید پله ای مناسب است؟

اگر می خواهید از خوب یا بد بودن سهامی برای خرید به روش پله ای آگاهی یابید، باید ضمن داشتن تحلیل های صحیح نسبت به آن، وضعیت شرکت را بررسی کنید.

آیا این شرکت در مسیر رشد یا افت قرار دارد؟ چشم اندازهای آن کدامند و چه فعالیت های اقتصادی را در دراز مدت در برنامه کاری خود قرار داده است؟ به این ترتیب می توانید سهم های قوی را شناسایی کرده و در زمان صحیح نسبت اقدام به خرید آنها نمایید.

 

تجربیات یک بورسی

حقوقی ها چگونه شما را فریب می دهند؟ (دریافت سیگنال از خرید و فروش حقوقی)

این نوع فروش حقوقی مهم نیست!

بعضا ما مشاهده می نماییم سهمی بر فرض مثال ۳۰% افت داشته و نفس های آخر خود را سپری میکند. در همین حین یک حقوقی، فروش های آبشاری خود را شروع می نماید. حال بایستی سوال کرد که آیا این فروش، نشانه بدی است؟

جواب خیر می باشد. بطور مثال فروش حقوقی می تواند دستوری باشد و مثلا در انتهای مال برای تامین حقوق پرسنل درحال فروش است.

 

این نوع خرید حقوقی بسیار خطرناک است!

در بخش خرید نیز همه خریدهای حقوقی نشانه خوبی به شمار نمی رود. بطور مثال بعضی از اوقات کد های خاص حقیقی که در سود هستند، با هماهنگی تعدادی زیادی از سهم خود را به کد حقوقی می فروشند. بعد از این فروش قیمت سهم بشدت کاهش می یابد. در واقع این نوع خرید حقوقی نوعی فرصت خروج محسوب می شود.

 

فریب حقوقی ها را نخورید!

با ارائه مثال های بالا متوجه شدیم که لزوما هر خرید حقوقی نشانه خوب و هر فروش حقوقی نشانه بدی نیست. با دانستن نکاتی که در فایل زیر گفته ایم(همراه با مثال های واقعی و متعددی)، دیگر هرگز فریب حقوقی ها را نخورده و ضرر نخواهید کرد. نکاتی که در جایی گفته نمی شود.

 

در این فایل چه تجربیاتی نوشته شده ؟

 1. توضیحات کلی در مورد حقوقی های بورس
 2. حقوقی سهم شما خوب است یا بد؟ نحوه تشخیص با مثال
 3. حقوقی سهم شما چقدر قدرت دارد ؟ (ضعیف است یا قوی) با مثال
 4. دستکاری نسبت ها توسط حقوقی با ارائه مثال های متعدد
 5. چرا حقوقی ها بعد از سقوط سهم باز فروشنده هستند؟
 6. کدام نوع خرید حقوقی باعث افزایش قیمت سهم می شود؟ با مثال های واقعی و متعدد
 7. آموزش با مثال و ساده تحلیل حرفه ای با استفاده از نوع خرید و فروش حقیقی ها
 8. در چه مواقعی فروش حقوقی منجر به کاهش قیمت سهم نمی شود؟
 9. با کدام نوع خرید حقوقی ما هم باید بخریم ؟ با مثال واقعی
 10. با کدام نوع فروش حقوقی ما هم باید بفروشیم؟ با مثال واقعی
 11. بررسی چند سهم که بدترین و بهترین حقوقی ها را دارند

 

این فایل بر اساس تجربیات سه حقوقی مطرح بازار نوشته شده است !
 • تعداد صفحات : 60 صفحه همراه با عکس، نمودار، جدول و …
 • قیمت : 15,500 تومان

 

 • پشتیبانی در صورت هر گونه مشکل در تلگرام : @wiki55

بعد از مطالعه این فایل می توانید کلیه رفتارهای حقوقی را متوجه شوید. با دانستن این نکات تا حد زیادی از ضررهای شما در بورس کاسته خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *