شش اشتباهی که نباید در خرید و فروش سهام انجام دهید

سرمایه گذاران تازه کار، غالبا اشتباهاتی را مرتکب می شوند که آن ها را از مدار سودآوری دور خواهد ساخت. در این مقاله از سایت آموزش بورس در مورد شش اشتباهی که معمولا سهامداران در خرید و فروش سهام انجام می دهند را بررسی خواهیم کرد.

این اشتباهات را می توان در موارد زیر جای داد:

 

 1. معامله در بورس بدون دانش و مطالعه کافی

این بدترین کاری است که یک سرمایه گذار می تواند انجام دهد. معامله کردن در بازار بورس بدون داشتن دانش و مطالعه کافی، محکوم به شکست است. معمولا این اشتباه در خرید و فروش سهام می تواند ضررهای زیادی را به بار بیاورد.

شما باید سهم های مختلف و شرکت های ارائه دهنده آن ها را شناخته و در ضمن مطالعه کافی در خصوص الگوهای معاملاتی و نحوه خرید و فروش در بازار بورس داشته باشید. شناخت اقتصادی سرمایه گذاری، پول هوشمند، وضعیت صنایع مختلف و غیره نیز از اهمیت بسیاری برخوردار هستند.

 

 1. معامله کردن بر اساس شایعات

هرگز گوش به فرمان کانال های تلگرامی ندهید. تنها خود شما هستید که الگوی سرمایه گذاری خود را شناخته و باید صنایع و سهم های مختلف را بررسی کنید.

اگر در این حوزه به اندازه کافی تبحر نداشته و یا فرصت کافی ندارید، بهتر است سرمایه گذاری خود در بازار بورس را به سمت صندوق های سرمایه گذاری یا سبدگردان ها پیش ببرید. هرگز بر اساس شایعات اقدام به خرید و فروش سهام نکنید.

 

 

 1. نداشتن استراتژی معاملاتی

افرادی که به عنوان سرمایه گذار در بازار بورس بدون داشتن استراتژی معاملاتی دست به معامله می زنند، غالبا با شکست های زیادی روبرو خواهند شد.

بدون داشتن یک استراتژی و حد و مرز مشخص، شما حتی اگر در حال سودآوری روی سهم های خود باشید، زمان فروش را تشخیص نداده و آن قدر مالک یک سهام می مانید تا قیمت آن بازگشت کرده و سود به دست آمده را از دست خواهید داد.

 

 1. پیروی از الگوی معاملاتی سایر افراد

عدد سرمایه شما، اهداف سرمایه گذاری شما و … با دیگری متفاوت است و برای موفقیت در این بازار نباید پیروی از الگوی معاملاتی سایر افراد نمایید. البته این با گرفتن مشورت از اساتید بازار بورس متفاوت است و بحث آموزش را حتما باید در نظر داشته باشید.

 

 

 1. قمار قلمداد کردن بازار بورس

برخی از سرمایه گذاران بر این باور هستند که معامله در بورس به مانند یک بازی قمار است و اگر خوب شانس بیاورند، برنده این بازی خواهند بود. این درست به مانند آن است که چشم های خود را بسته و از یک بزرگراه عبور کنید.

بله احتمال آن وجود دارد که خوش شانس بوده و به سلامت به آن سمت برسید. اما واقعا احتمال چنین خوش شانسی چه قدر است؟ قمار دانستن و شانسی بودن بازار بورس نیز درست چنین وضعیتی دارد!

 

 1. انتظار برای بازگشت حتمی سهامی که قیمت آن افت کرده است

این اشتباهی بزرگ است. گاهی اوقات پس از افت قیمت یک سهام، شاهد بازگشت آن هستیم، اما این موضوع به هیچ وجه عمومیت ندارد. لازم است که شما علت افت قیمت سهام را مطالعه کنید.

در صورتی که افت قیمت به دلایل شایعات یا اخبار کذب بوده و یا اوضاع اقتصادی موقتی جامعه آن را رقم زده باشد، می توان انتظار بازگشت قیمت سهام را دانست. اما تحولات داخلی شرکت ها یا وضعیت پایدار منفی یک صنعت، باعث می شود که تا مدت زمانی طولانی احتمالا شاهد بازگشت قیمت سهام آن نباشیم.

تجربیات یک بورسی

حقوقی ها چگونه شما را فریب می دهند؟ (دریافت سیگنال از خرید و فروش حقوقی)

این نوع فروش حقوقی مهم نیست!

بعضا ما مشاهده می نماییم سهمی بر فرض مثال ۳۰% افت داشته و نفس های آخر خود را سپری میکند. در همین حین یک حقوقی، فروش های آبشاری خود را شروع می نماید. حال بایستی سوال کرد که آیا این فروش، نشانه بدی است؟

جواب خیر می باشد. بطور مثال فروش حقوقی می تواند دستوری باشد و مثلا در انتهای مال برای تامین حقوق پرسنل درحال فروش است.

 

این نوع خرید حقوقی بسیار خطرناک است!

در بخش خرید نیز همه خریدهای حقوقی نشانه خوبی به شمار نمی رود. بطور مثال بعضی از اوقات کد های خاص حقیقی که در سود هستند، با هماهنگی تعدادی زیادی از سهم خود را به کد حقوقی می فروشند. بعد از این فروش قیمت سهم بشدت کاهش می یابد. در واقع این نوع خرید حقوقی نوعی فرصت خروج محسوب می شود.

 

فریب حقوقی ها را نخورید!

با ارائه مثال های بالا متوجه شدیم که لزوما هر خرید حقوقی نشانه خوب و هر فروش حقوقی نشانه بدی نیست. با دانستن نکاتی که در فایل زیر گفته ایم(همراه با مثال های واقعی و متعددی)، دیگر هرگز فریب حقوقی ها را نخورده و ضرر نخواهید کرد. نکاتی که در جایی گفته نمی شود.

 

در این فایل چه تجربیاتی نوشته شده ؟

 1. توضیحات کلی در مورد حقوقی های بورس
 2. حقوقی سهم شما خوب است یا بد؟ نحوه تشخیص با مثال
 3. حقوقی سهم شما چقدر قدرت دارد ؟ (ضعیف است یا قوی) با مثال
 4. دستکاری نسبت ها توسط حقوقی با ارائه مثال های متعدد
 5. چرا حقوقی ها بعد از سقوط سهم باز فروشنده هستند؟
 6. کدام نوع خرید حقوقی باعث افزایش قیمت سهم می شود؟ با مثال های واقعی و متعدد
 7. آموزش با مثال و ساده تحلیل حرفه ای با استفاده از نوع خرید و فروش حقیقی ها
 8. در چه مواقعی فروش حقوقی منجر به کاهش قیمت سهم نمی شود؟
 9. با کدام نوع خرید حقوقی ما هم باید بخریم ؟ با مثال واقعی
 10. با کدام نوع فروش حقوقی ما هم باید بفروشیم؟ با مثال واقعی
 11. بررسی چند سهم که بدترین و بهترین حقوقی ها را دارند

 

این فایل بر اساس تجربیات سه حقوقی مطرح بازار نوشته شده است !
 • تعداد صفحات : 60 صفحه همراه با عکس، نمودار، جدول و …
 • قیمت : 15,500 تومان

 

 • پشتیبانی در صورت هر گونه مشکل در تلگرام : @wiki55

بعد از مطالعه این فایل می توانید کلیه رفتارهای حقوقی را متوجه شوید. با دانستن این نکات تا حد زیادی از ضررهای شما در بورس کاسته خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *