خرید اوراق مشارکت چگونه است و از کجا باید بخریم؟

در این مقاله از سایت آموزش بورس قصد داریم توضیحات در مورد خرید اوراق مشارکت ارائه دهیم. برای خرید این ورقه های می‌توان به فرابورس یا خارج از آن مراجعه کرد. برای هر یک باید چه اقداماتی را انجام داد؟

 

خرید و فروش اوراق مشارکت در بانک‌ها

اگر خواهان خرید اوراق مشارکت خارج از بورس هستید، باید از طریق جراید و اخبار از انتشار این اوراق باخبر شوید. سپس با در دست داشتن مدارک شناسایی به یکی از بانک‌هایی مراجعه کنید که فروش اوراق مشارکت را انجام می‌دهند. در شعب بانک‌های مربوطه امکان خرید و فروش اوراق وجود دارد.

 

خرید و فروش اوراق مشارکت در فرابورس

برای خرید و فروش ورق مشارکت در فرابورس باید به وبسایت شرکت مدیریت فناوری بورس تهران(http://www.fipiran.com) مراجعه کنید و فهرست اوراق مشارکتی را بررسی کنید که در آنجا معامله می‌شوند.
اگر قصد خرید اوراق در فرابورس را دارید باید یک کد معاملاتی یا کد بورسی داشته باشید. بعد از اینکه کد معاملاتی برای‌تان صادر شد، صاحب یک نام کاربری و گذرنامه عبور می‌شوید. با این مشخصات، امکان ورود به سیستم و خرید اوراق  به طور آنلاین برای‌تان به وجود می‌آید.

 

خرید اوراق مشارکت؛‌ کاری عاقلانه؟

همان‌طور که تا اینجا با خواندن مقاله دست‌تان آمده است، خرید اوراق مشارکت یکی از راه‌های بدون ریسک و مناسب برای سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود. سودی که قرار است با خرید این اوراق به شما تعلق بگیرد از سوی دولت و بانک‌ها تضمین می‌شود در نتیجه لازم نیست نگران سرمایه خود باشید.

سودی که از این سرمایه‌گذاری به شما تعلق می‌گیرد، بیشتر از سپرده‌گذاری در بانک است. پس ورود به این حیطه، فکر خوبی است. البته در سرمایه‌گذاری و انجام فعالیت‌های اقتصادی، عوامل متعددی نقش دارند. مثلا میزان سرمایه‌ای که در اختیار دارید، برنامه‌ای که برای زندگی‌تان دارید، ظرفیت و توانایی‌تان در پذیرش ریسک و… .

پس نمی‌توان درباره اینکه یک نوع از سرمایه‌گذاری قطعا گزینه ایده‌الی است یا نه، احکامی کلی صادر کرد. در هر حال، با بررسی اوراق، می‌توان دریافت که این سبک از سرمایه‌گذاری، سودی معقول دارد و فاقد ریسک است. ضمن اینکه می‌توانید به پیشرفت پروژه‌های مثبت عمرانی مختلف به کشورتان کمک کنید که این خود بسیار ارزشمند است. دیگر انتخاب با شماست.

تجربیات یک بورسی

حقوقی ها چگونه شما را فریب می دهند؟ (دریافت سیگنال از خرید و فروش حقوقی)

این نوع فروش حقوقی مهم نیست!

بعضا ما مشاهده می نماییم سهمی بر فرض مثال ۳۰% افت داشته و نفس های آخر خود را سپری میکند. در همین حین یک حقوقی، فروش های آبشاری خود را شروع می نماید. حال بایستی سوال کرد که آیا این فروش، نشانه بدی است؟

جواب خیر می باشد. بطور مثال فروش حقوقی می تواند دستوری باشد و مثلا در انتهای مال برای تامین حقوق پرسنل درحال فروش است.

 

این نوع خرید حقوقی بسیار خطرناک است!

در بخش خرید نیز همه خریدهای حقوقی نشانه خوبی به شمار نمی رود. بطور مثال بعضی از اوقات کد های خاص حقیقی که در سود هستند، با هماهنگی تعدادی زیادی از سهم خود را به کد حقوقی می فروشند. بعد از این فروش قیمت سهم بشدت کاهش می یابد. در واقع این نوع خرید حقوقی نوعی فرصت خروج محسوب می شود.

 

فریب حقوقی ها را نخورید!

با ارائه مثال های بالا متوجه شدیم که لزوما هر خرید حقوقی نشانه خوب و هر فروش حقوقی نشانه بدی نیست. با دانستن نکاتی که در فایل زیر گفته ایم(همراه با مثال های واقعی و متعددی)، دیگر هرگز فریب حقوقی ها را نخورده و ضرر نخواهید کرد. نکاتی که در جایی گفته نمی شود.

 

در این فایل چه تجربیاتی نوشته شده ؟

 1. توضیحات کلی در مورد حقوقی های بورس
 2. حقوقی سهم شما خوب است یا بد؟ نحوه تشخیص با مثال
 3. حقوقی سهم شما چقدر قدرت دارد ؟ (ضعیف است یا قوی) با مثال
 4. دستکاری نسبت ها توسط حقوقی با ارائه مثال های متعدد
 5. چرا حقوقی ها بعد از سقوط سهم باز فروشنده هستند؟
 6. کدام نوع خرید حقوقی باعث افزایش قیمت سهم می شود؟ با مثال های واقعی و متعدد
 7. آموزش با مثال و ساده تحلیل حرفه ای با استفاده از نوع خرید و فروش حقیقی ها
 8. در چه مواقعی فروش حقوقی منجر به کاهش قیمت سهم نمی شود؟
 9. با کدام نوع خرید حقوقی ما هم باید بخریم ؟ با مثال واقعی
 10. با کدام نوع فروش حقوقی ما هم باید بفروشیم؟ با مثال واقعی
 11. بررسی چند سهم که بدترین و بهترین حقوقی ها را دارند

 

این فایل بر اساس تجربیات سه حقوقی مطرح بازار نوشته شده است !
 • تعداد صفحات : 60 صفحه همراه با عکس، نمودار، جدول و …
 • قیمت : 15,500 تومان

 

 • پشتیبانی در صورت هر گونه مشکل در تلگرام : @wiki55

بعد از مطالعه این فایل می توانید کلیه رفتارهای حقوقی را متوجه شوید. با دانستن این نکات تا حد زیادی از ضررهای شما در بورس کاسته خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *