روش خریدعرضه اولیه به صورت خودکار + ویدیو آموزشی

روش دیگری برای خریدعرضه اولیه به صورت خودکار وجود دارد. در این صورت کافی است که موجودی حساب خود را به اندازه مورد نیاز تکمیل کنید. این امکان در بعضی از پنل های بورسی قرار داده شده است که صرفا با تکمیل موجودی، خرید سهم های عرضه اولیه به صورت خودکار انجام می شود.

خرید عرضه اولیه

در صورتی که کارگزاری که شما عضو آن هستید، روش خرید عرضه اولیه به صورت اتوماتیک را دارا باشد، می توانید از این فرصت استفاده کرده و خرید سهام عرضه اولیه مورد نظر خود را به صورت اتوماتیک انجام دهید. در حال حاضر صرفا کارگزاری آگاه و کارگزاری مفید امکان خرید عرضه اولیه بصورت اتوماتیک را دارند.

از آن جایی که هجوم زیاد سهامداران برای خرید سهام عرضه اولیه غالبا صورت می گیرد، کاملا قابل انتظار است که در روز عرضه، با ازدحام سفارش و ترافیک بالا در خرید سهام عرضه اولیه روبرو شوید.

از این جهت اگر کارگزاری بورس شما دارای امکان خرید عرضه اولیه به صورت اتوماتیک باشد، می توانید از این امکان بهره برده و با آسودگی خاطر بیشتری، به تعداد سهام مورد نظر خود برسید.

خریدعرضه اولیه به روش بوک بیلدینگ

علاوه بر این، باید این مورد را نیز در نظر داشته باشید که امکان دارد درست در روز عرضه، کار خاصی برایتان پیش آمده و به هزار دلیل به موقع در پنل خود وارد نشده و خریدعرضه اولیه را از دست بدهید.

در این زمان امتیاز خریدعرضه اولیه به صورت اتوماتیک از سوی کارگزاری را بهتر درک خواهید کرد. همین طور آن دسته از سهامدارانی که دارای چند کد بورسی تحت مدیریت خود هستند، با این مشکل روبرو خواهند شد.

بدیهی است که برای وارد شدن با هر کد بورسی و ثبت سفارش خرید و خارج شدن از آن، زمانی صرف خواهد شد و در این میان اگر خرید اتوماتیک عرضه اولیه وجود داشته باشد، تمام کدهای بورسی تحت مدیریت شما، به سهام تخصیص یافته، خواهند رسید.

 

ویدیو آموزشی

 

 

در ادامه یک ویدئوی دیگر نیز برای خرید اتوماتیک عرضه اولیه به نمایش می گذاریم که مختص کارگزاری آگاه است.

 

روش خرید اتوماتیک در کارگزاری ها به دو صورت زیر است:

 • شما باید از دو روز قبل، ضمن تکمیل موجودی خود به اندازه مورد نیاز، ثبت سفارش خریدعرضه اولیه را بگذارید تا کارگزاری مراحل خرید را در روز عرضه انجام دهد.
 • در غیر این صورت کارگزاری این گزینه را در اختیار سهامداران عضو خود قرار می دهد که از پیش درخواست خرید تمامی سهم های عرضه اولیه را ارائه کرده و از آن پس با کافی بودن موجودی، خرید کلیه سهم های عرضه اولیه برای آن کد بورسی به صورت اتوماتیک انجام شود.
آموزش های ویژه

نسبت p/e

به قول حرفه ای های بورس، سود اصلی در بورس در خرید خوب است. پس در نتیجه خرید سهم در قیمت مناسب یکی از مهم ترین دلایل کسب سود در بورس است. چرا که اگر سهم را در قیمت خوبی خرید کرده باشیم از اصلاح قیمت و حتی ریزش بازار در امان خواهیم بود.

به عنوان مثال اگر سرمایه گذاری سهامی با p/e بالا را خریداری کند در روزهای رکودی و نزولی بازار انتظار کاهش قیمت زیادی از سهم می رود ولی اگر سرمایه گذار سهام با p/e مناسب را خریداری کند حتی در روزهای منفی هم دغدغه ای برای کاهش قیمت سهم نخواهد داشت.

 

تجربیات یک بورسی

حقوقی ها چگونه شما را فریب می دهند؟ (دریافت سیگنال از خرید و فروش حقوقی)

این نوع فروش حقوقی مهم نیست!

بعضا ما مشاهده می نماییم سهمی بر فرض مثال ۳۰% افت داشته و نفس های آخر خود را سپری میکند. در همین حین یک حقوقی، فروش های آبشاری خود را شروع می نماید. حال بایستی سوال کرد که آیا این فروش، نشانه بدی است؟

جواب خیر می باشد. بطور مثال فروش حقوقی می تواند دستوری باشد و مثلا در انتهای مال برای تامین حقوق پرسنل درحال فروش است.

 

این نوع خرید حقوقی بسیار خطرناک است!

در بخش خرید نیز همه خریدهای حقوقی نشانه خوبی به شمار نمی رود. بطور مثال بعضی از اوقات کد های خاص حقیقی که در سود هستند، با هماهنگی تعدادی زیادی از سهم خود را به کد حقوقی می فروشند. بعد از این فروش قیمت سهم بشدت کاهش می یابد. در واقع این نوع خرید حقوقی نوعی فرصت خروج محسوب می شود.

 

فریب حقوقی ها را نخورید!

با ارائه مثال های بالا متوجه شدیم که لزوما هر خرید حقوقی نشانه خوب و هر فروش حقوقی نشانه بدی نیست. با دانستن نکاتی که در فایل زیر گفته ایم(همراه با مثال های واقعی و متعددی)، دیگر هرگز فریب حقوقی ها را نخورده و ضرر نخواهید کرد. نکاتی که در جایی گفته نمی شود.

 

در این فایل چه تجربیاتی نوشته شده ؟

 1. توضیحات کلی در مورد حقوقی های بورس
 2. حقوقی سهم شما خوب است یا بد؟ نحوه تشخیص با مثال
 3. حقوقی سهم شما چقدر قدرت دارد ؟ (ضعیف است یا قوی) با مثال
 4. دستکاری نسبت ها توسط حقوقی با ارائه مثال های متعدد
 5. چرا حقوقی ها بعد از سقوط سهم باز فروشنده هستند؟
 6. کدام نوع خرید حقوقی باعث افزایش قیمت سهم می شود؟ با مثال های واقعی و متعدد
 7. آموزش با مثال و ساده تحلیل حرفه ای با استفاده از نوع خرید و فروش حقیقی ها
 8. در چه مواقعی فروش حقوقی منجر به کاهش قیمت سهم نمی شود؟
 9. با کدام نوع خرید حقوقی ما هم باید بخریم ؟ با مثال واقعی
 10. با کدام نوع فروش حقوقی ما هم باید بفروشیم؟ با مثال واقعی
 11. بررسی چند سهم که بدترین و بهترین حقوقی ها را دارند

 

این فایل بر اساس تجربیات سه حقوقی مطرح بازار نوشته شده است !
 • تعداد صفحات : 60 صفحه همراه با عکس، نمودار، جدول و …
 • قیمت : 15,500 تومان

 

 • پشتیبانی در صورت هر گونه مشکل در تلگرام : @wiki55

بعد از مطالعه این فایل می توانید کلیه رفتارهای حقوقی را متوجه شوید. با دانستن این نکات تا حد زیادی از ضررهای شما در بورس کاسته خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *