چگونه حمایت و مقاومت سهم را تشخیص دهیم ؟(بدون دانش تکنیکال)

مهمترین دلیل ضرر در بورس را می توان خرید در نقطه اشتباه نام برد. وقتی سهمی در قیمتی است که احتمال زیاد فروشنده ها در آن زیاد خواهند بود و شما اقدام به خرید کنید، به احتمال بسیار زیاد دچار زیان خواهید شد. عدم تشخیص درست نقاط حمایت و مقاومت سهم نیز جز همین دلایل به شمار می آید.

تجربیات یک بورسی

تجربه این مطلب :

سال 99 بازار بورس بعد از یک صعود بزرگ دچار نزول شد و روزانه مراجعات بی شماری داشتم که افراد بدون دانش تکنیکال و یا بنیادی اقدام به خرید سهم کرده بودند.

به این نتیجه رسیدم که این افراد نه وقت، نه حوصله و نه علاقه ای برای یادگیری دارند و تلگرام منبع اصلی دریافت سیگنال های خرید و فروششان است.

بر همین اساس تصمیم گرفتم در یک فیلم ویدئویی بهشون یاد بدم که بدون داشتن دانش تکنیکال هم می تونن نقاط حمایت و مقاومت سهمشون رو بشناسن. مهم اینه قبل از خرید هر سهمی این ویدئو دیده بشه.

منظور از حمایت و مقاومت سهم (کف و سقف)چیست ؟

بطور کلی هر سهام داری که در بورس قصد خرید و فروش سهم را داشته باشد، به دنبال خرید در بهترین نقطه و فروش در بالاترین قیمت می باشد. البته این ایده آل ترین حالت در بازار سرمایه است و معمولا در واقعیت اتفاق نمی افتد. حال برای بدست آوردن نقاط حمایت نیاز است که دانش تکنیکال داشته باشیم.

حمایت و مقاومت سهم

در عکس بالا مشاهده می کنید که معمولا در نقاط حمایت به دلیل حضور گسترده خریداران، قیمت سهم افزایش می یابد. برعکس این وضعیت در نقاط مقاومت پیش می آید و معمولا در این نقاط فروشنده ها بیشتر هستند و قیمت سهم کاهش پیدا میکند.

 

چگونه حمایت و مقاومت را تشخیص دهیم ؟

یکی از اصلی ترین دلایلی که می تواند باعث سود شما در بورس شود، تشخیص درست قیمت حمایت و قیمت مقاومت است. روزانه هزاران تحلیل در شبکه های اجتماعی منتشر می شود که متاسفانه تحلیل های درستی نیستند و اغلب به اشتباه نقاط کف و سقف سهام را تشخیص می دهند.

توجه به این شبکه های اجتماعی و دریافت سیگنال از آنها منجر به ضررهای سنگینی برای سهامدار خواهد شد. لذا به این فکر افتادیم که ویدئویی را در این زمینه تقدیم کنیم.

 

تشخیص حمایت و مقاومت سهم (کف و سقف)بدون نیاز به دانش تکنیکال

در ویدئویی زیر روش هایی به شما توضیح داده شده است که بدون نیاز به دانش تکنیکال می توانید به نقاط حمایت و مقاومت معتبر سهم دسترسی داشته باشد. این آموزش برای افرادی مفید است که هیچ دانش تکنیکال نداشته (و یا خیلی کم) و وقت کافی برای یادگیری هم ندارند.

لازم است هر سهامدار قبل از خرید هر سهمی نقاط حمایت و مقاومت آن سهم را بشناسد. در این ویدئو با ارائه یک مثال (سهم فولاد) به شما یاد داده خواهد شد بدون نیاز به هیچ دانش خاصی نقاط حمایت و مقاومت را بدست آوردید.

 

 • نام فایل : تشخیص نقطه حمایت و نقطه مقاومت سهم بدون دانش تکنیکال
 • قیمت : 14/500 تومان
 • نوع فایل : ویدئو آموزشی با ارائه مثال

در صورت هرگونه مشکل با این آیدی در تلگرام در تماس باشید : @Wiki55

دیدن این آموزش تا حد بسیار زیادی مانع ضرر شما در بورس خواهد شد (بر اساس تجربه واقعی تولید شده است). این آموزش مخصوص افرادی است که دانش تحلیل تکنیکال زیاد (و یا هیچ) ندارند.

 

تجربیات یک بورسی

حقوقی ها چگونه شما را فریب می دهند؟ (دریافت سیگنال از خرید و فروش حقوقی)

این نوع فروش حقوقی مهم نیست!

بعضا ما مشاهده می نماییم سهمی بر فرض مثال ۳۰% افت داشته و نفس های آخر خود را سپری میکند. در همین حین یک حقوقی، فروش های آبشاری خود را شروع می نماید. حال بایستی سوال کرد که آیا این فروش، نشانه بدی است؟

جواب خیر می باشد. بطور مثال فروش حقوقی می تواند دستوری باشد و مثلا در انتهای مال برای تامین حقوق پرسنل درحال فروش است.

 

این نوع خرید حقوقی بسیار خطرناک است!

در بخش خرید نیز همه خریدهای حقوقی نشانه خوبی به شمار نمی رود. بطور مثال بعضی از اوقات کد های خاص حقیقی که در سود هستند، با هماهنگی تعدادی زیادی از سهم خود را به کد حقوقی می فروشند. بعد از این فروش قیمت سهم بشدت کاهش می یابد. در واقع این نوع خرید حقوقی نوعی فرصت خروج محسوب می شود.

 

فریب حقوقی ها را نخورید!

با ارائه مثال های بالا متوجه شدیم که لزوما هر خرید حقوقی نشانه خوب و هر فروش حقوقی نشانه بدی نیست. با دانستن نکاتی که در فایل زیر گفته ایم(همراه با مثال های واقعی و متعددی)، دیگر هرگز فریب حقوقی ها را نخورده و ضرر نخواهید کرد. نکاتی که در جایی گفته نمی شود.

 

در این فایل چه تجربیاتی نوشته شده ؟

 1. توضیحات کلی در مورد حقوقی های بورس
 2. حقوقی سهم شما خوب است یا بد؟ نحوه تشخیص با مثال
 3. حقوقی سهم شما چقدر قدرت دارد ؟ (ضعیف است یا قوی) با مثال
 4. دستکاری نسبت ها توسط حقوقی با ارائه مثال های متعدد
 5. چرا حقوقی ها بعد از سقوط سهم باز فروشنده هستند؟
 6. کدام نوع خرید حقوقی باعث افزایش قیمت سهم می شود؟ با مثال های واقعی و متعدد
 7. آموزش با مثال و ساده تحلیل حرفه ای با استفاده از نوع خرید و فروش حقیقی ها
 8. در چه مواقعی فروش حقوقی منجر به کاهش قیمت سهم نمی شود؟
 9. با کدام نوع خرید حقوقی ما هم باید بخریم ؟ با مثال واقعی
 10. با کدام نوع فروش حقوقی ما هم باید بفروشیم؟ با مثال واقعی
 11. بررسی چند سهم که بدترین و بهترین حقوقی ها را دارند

 

این فایل بر اساس تجربیات سه حقوقی مطرح بازار نوشته شده است !
 • تعداد صفحات : 60 صفحه همراه با عکس، نمودار، جدول و …
 • قیمت : 15,500 تومان

 

 • پشتیبانی در صورت هر گونه مشکل در تلگرام : @wiki55

بعد از مطالعه این فایل می توانید کلیه رفتارهای حقوقی را متوجه شوید. با دانستن این نکات تا حد زیادی از ضررهای شما در بورس کاسته خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *