چه زمانی می توانیم حد ضرر در بورس را نادیده بگیریم؟

اما لازم به ذکر است که زمانی نیز شما می توانید حد ضرر تعریف شده خود را نادیده گرفته و یا برای آن الگوی مجددی ایجاد کنید. به طور مثال زمانی که هیجانات منفی کاذب در بازار شکل گرفته و قیمت ها به این دلیل ریزش می کنند، شما می توانید با شناسایی اوضاع، از حد ضرر تعیین شده خود عبور کرده و منتظر اصلاح قیمت ها بمانید.

 

حد ضرر در بورس

 

همین طور در شرایطی سنجیده به کار بردن خرید پله ای می تواند حد ضرر را پوشش داده و فرصتی برای سهامدار ایجاد کند تا با ماندن در سهم، میزان ضرر خود را کاهش داده و در این فرصت منتظر سودآوری باشد. با خرید پله ای و کاهش میانگین خرید در سه مرحله خرید، میزان سهم خود را به 3 برابر خرید روز اول رسانده و به این شکل زیان دهی را کم کرده و احتمالا به سود خوبی نیز دست می یابید.

 

 

به علاوه زمانی که قیمت سهام سقوط کرده و از حد ضرر شما در حال عبور است، اما به لحاظ تکنیکال، از بازگشت قیمتی سهام اطمینان دارید، مجاز به نگهداری این سهام بوده و عقل سلیم حکم می کند که به تحلیل قطعی تکنیکال خود اطمینان کرده و منتظر بازگشت و اصلاح قیمت ها باشید.

 

نسبت سود به ضرر

اما در این موضوع، مفهوم دیگری به نام نسبت سود به ضرر داریم. در نظر داشته باشید که شما به عنوان یک سهامدار بازار سرمایه در مقابل رسیدن به سود مورد انتظار خود، باید یک درصدی از زیان دهی یا ریسک بر زیان را تحمل کنید. با این حساب حاصل تقسیم هدف شما در یک سهم بر میزان ریسکی که برای آن قبول کرده اید، نسبت سود به ضرر را ایجاد خواهد کرد.

 

 

به این شکل زمانی که نسبت سود به ضرر در بازار بورس، برای سهمی معادل 1 تعریف شده باشد، به این معنا است که هدف گذاری شما برای آن سهم با میزان ریسکی که پذیرفته اید، برابر هستند.

محاسبه نسبت سود به زیان در بازار سهام، بسیار ضروری است و این به شما کمک می کند تا در هر مرحله از معاملات خود، نسبت به میزان سودآوری یا زیان دهی، با هشیاری عمل کنید.

 

تجربیات یک بورسی

حقوقی ها چگونه شما را فریب می دهند؟ (دریافت سیگنال از خرید و فروش حقوقی)

این نوع فروش حقوقی مهم نیست!

بعضا ما مشاهده می نماییم سهمی بر فرض مثال ۳۰% افت داشته و نفس های آخر خود را سپری میکند. در همین حین یک حقوقی، فروش های آبشاری خود را شروع می نماید. حال بایستی سوال کرد که آیا این فروش، نشانه بدی است؟

جواب خیر می باشد. بطور مثال فروش حقوقی می تواند دستوری باشد و مثلا در انتهای مال برای تامین حقوق پرسنل درحال فروش است.

 

این نوع خرید حقوقی بسیار خطرناک است!

در بخش خرید نیز همه خریدهای حقوقی نشانه خوبی به شمار نمی رود. بطور مثال بعضی از اوقات کد های خاص حقیقی که در سود هستند، با هماهنگی تعدادی زیادی از سهم خود را به کد حقوقی می فروشند. بعد از این فروش قیمت سهم بشدت کاهش می یابد. در واقع این نوع خرید حقوقی نوعی فرصت خروج محسوب می شود.

 

فریب حقوقی ها را نخورید!

با ارائه مثال های بالا متوجه شدیم که لزوما هر خرید حقوقی نشانه خوب و هر فروش حقوقی نشانه بدی نیست. با دانستن نکاتی که در فایل زیر گفته ایم(همراه با مثال های واقعی و متعددی)، دیگر هرگز فریب حقوقی ها را نخورده و ضرر نخواهید کرد. نکاتی که در جایی گفته نمی شود.

 

در این فایل چه تجربیاتی نوشته شده ؟

 1. توضیحات کلی در مورد حقوقی های بورس
 2. حقوقی سهم شما خوب است یا بد؟ نحوه تشخیص با مثال
 3. حقوقی سهم شما چقدر قدرت دارد ؟ (ضعیف است یا قوی) با مثال
 4. دستکاری نسبت ها توسط حقوقی با ارائه مثال های متعدد
 5. چرا حقوقی ها بعد از سقوط سهم باز فروشنده هستند؟
 6. کدام نوع خرید حقوقی باعث افزایش قیمت سهم می شود؟ با مثال های واقعی و متعدد
 7. آموزش با مثال و ساده تحلیل حرفه ای با استفاده از نوع خرید و فروش حقیقی ها
 8. در چه مواقعی فروش حقوقی منجر به کاهش قیمت سهم نمی شود؟
 9. با کدام نوع خرید حقوقی ما هم باید بخریم ؟ با مثال واقعی
 10. با کدام نوع فروش حقوقی ما هم باید بفروشیم؟ با مثال واقعی
 11. بررسی چند سهم که بدترین و بهترین حقوقی ها را دارند

 

این فایل بر اساس تجربیات سه حقوقی مطرح بازار نوشته شده است !
 • تعداد صفحات : 60 صفحه همراه با عکس، نمودار، جدول و …
 • قیمت : 15,500 تومان

 

 • پشتیبانی در صورت هر گونه مشکل در تلگرام : @wiki55

بعد از مطالعه این فایل می توانید کلیه رفتارهای حقوقی را متوجه شوید. با دانستن این نکات تا حد زیادی از ضررهای شما در بورس کاسته خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *