نکات حرفه ای در مورد حد سود در بورس + مثال و ویدیو

اگر می خواهید در بازار بورس به موفقیت دست یافته و سودآوری قابل توجهی داشته باشید، باید حد سود و حد ضرر در بورس را شناخته و نسبت به آن ها آگاه باشید. در حقیقت این دو میزان است که به شما کمک می کند تا به موقع نسبت به خرید و فروش سهم های مختلف اقدام کرده و معاملات خود را در یک قانون مشخص پیش ببرید. برای شناخت بهتر این مفاهیم، با ما همراه باشید.

 

حد سود چیست؟

با نگاهی به روند تغییرات قیمتی بازار بورس، می بینیم که سهم های در حال رشد تا یک محدوده قیمتی بالا رفته و در واقع این به عنوان حد سود تعریف می شود. با شناخت این حد، به خوبی درمی یابید که چه زمانی باید نسبت به فروش سهم در اختیار خود اقدام کنید.

در غیر این صورت بی نهایت متصور شدن سودآوری یک سهم و قرار ندادن هیچ حدی برای آن، باعث می شود تا سرمایه شما در آن سهم به ضرر نشسته و یا حداقل از سود ضرر کنید.

 

حد سود در بورس

به این ترتیب اگر سهامی را به قیمت 1000 تومان خریداری کرده و حد سود آن 1500 تومان تعریف شده است، با رسیدن به عدد 1500 تومان، خوب است که نسبت به فروش این سهم اقدام کرده و با خروج از آن به 500 تومان سود برسید.
روش های مختلفی برای تعیین حد سود وجود دارد که هر یک در نوع خود کارآمد بوده و شاید بتوان بهترین را ترکیبی از این روش ها دانست. استفاده از الگوهای قیمتی، تحلیل های تکنیکال، کامریلا و پیوت پوینت، از بهترین روش های تعریف حد سود در معاملات بورس هستند.

 

 

روش تعیین حد سود

اما برای تعیین حد سود، باید بر تحلیل های خود از جمله تحلیل های بازار، تحلیل بنیادی، تحلیل تکنیکال و به طور کلی رصد بازار، متکی باشید. به این ترتیب با تحلیل رشد یک سهم و داشتن نگاه دقیق و اقتصادی به آینده آن (اعم از سرمایه گذاری کوتاه مدت یا بلند مدت)، می توانید نسبت به تعریف حد سود اقدام کنید.

اما به یاد داشته باشید که شما حتما باید یک الگوریتم معاملاتی برای خود تعریف کرده و برنامه ریزی درستی برای ورود و خروج در سهم های مختلف داشته باشید. تنها در این صورت به سود تعریف شده ای دست یافته و سود و زیان شما نظم می گیرد و در نهایت برنده این میدان خواهید بود.

 

 

جا به جا کردن قیمت خرید برای نگهداری سود

یک بازی در تعیین حد سود وجود دارد که به سهامداران کمک می کند تا همچنان در افزایش قیمتی یک سهام باقی بمانند. این موضوع را به ذکر یک مثال توضیح می دهیم. تصور کنید که شما سهام A را به قیمت 1000 تومان خریداری کرده اید و حد سود عددی خود را روی 1200 تومان قرار داده اید.

 

حد سود در بورس

 

حال این سهام به قیمت 1300 تومان صعود می کند و تحلیل های شما حاکی از آن است که این سهم همچنان رشد خواهد کرد. اکنون لازم است که قیمت خرید خود را تغییر داده و آن را روی عدد 1100 تومان بگذارید. به این شکل اگر سهام شما طبق پیش بینی به قیمت بالاتر صعود پیدا کند، برد خوبی داشته اید؛

اما اگر افت قیمت داشته و پایین بیاید، با رسیدن به قیمت 1100 تومان، نسبت به فروش آن اقدام کرده و در اینجا همچنان سود 100 تومانی خود را حفظ کرده اید. این روش باعث می شود که سود های بزرگ در بازار بورس را از دست ندهید.

 

 

ویدیو آموزش

 

 

تجربیات یک بورسی

حقوقی ها چگونه شما را فریب می دهند؟ (دریافت سیگنال از خرید و فروش حقوقی)

این نوع فروش حقوقی مهم نیست!

بعضا ما مشاهده می نماییم سهمی بر فرض مثال ۳۰% افت داشته و نفس های آخر خود را سپری میکند. در همین حین یک حقوقی، فروش های آبشاری خود را شروع می نماید. حال بایستی سوال کرد که آیا این فروش، نشانه بدی است؟

جواب خیر می باشد. بطور مثال فروش حقوقی می تواند دستوری باشد و مثلا در انتهای مال برای تامین حقوق پرسنل درحال فروش است.

 

این نوع خرید حقوقی بسیار خطرناک است!

در بخش خرید نیز همه خریدهای حقوقی نشانه خوبی به شمار نمی رود. بطور مثال بعضی از اوقات کد های خاص حقیقی که در سود هستند، با هماهنگی تعدادی زیادی از سهم خود را به کد حقوقی می فروشند. بعد از این فروش قیمت سهم بشدت کاهش می یابد. در واقع این نوع خرید حقوقی نوعی فرصت خروج محسوب می شود.

 

فریب حقوقی ها را نخورید!

با ارائه مثال های بالا متوجه شدیم که لزوما هر خرید حقوقی نشانه خوب و هر فروش حقوقی نشانه بدی نیست. با دانستن نکاتی که در فایل زیر گفته ایم(همراه با مثال های واقعی و متعددی)، دیگر هرگز فریب حقوقی ها را نخورده و ضرر نخواهید کرد. نکاتی که در جایی گفته نمی شود.

 

در این فایل چه تجربیاتی نوشته شده ؟

 1. توضیحات کلی در مورد حقوقی های بورس
 2. حقوقی سهم شما خوب است یا بد؟ نحوه تشخیص با مثال
 3. حقوقی سهم شما چقدر قدرت دارد ؟ (ضعیف است یا قوی) با مثال
 4. دستکاری نسبت ها توسط حقوقی با ارائه مثال های متعدد
 5. چرا حقوقی ها بعد از سقوط سهم باز فروشنده هستند؟
 6. کدام نوع خرید حقوقی باعث افزایش قیمت سهم می شود؟ با مثال های واقعی و متعدد
 7. آموزش با مثال و ساده تحلیل حرفه ای با استفاده از نوع خرید و فروش حقیقی ها
 8. در چه مواقعی فروش حقوقی منجر به کاهش قیمت سهم نمی شود؟
 9. با کدام نوع خرید حقوقی ما هم باید بخریم ؟ با مثال واقعی
 10. با کدام نوع فروش حقوقی ما هم باید بفروشیم؟ با مثال واقعی
 11. بررسی چند سهم که بدترین و بهترین حقوقی ها را دارند

 

این فایل بر اساس تجربیات سه حقوقی مطرح بازار نوشته شده است !
 • تعداد صفحات : 60 صفحه همراه با عکس، نمودار، جدول و …
 • قیمت : 15,500 تومان

 

 • پشتیبانی در صورت هر گونه مشکل در تلگرام : @wiki55

بعد از مطالعه این فایل می توانید کلیه رفتارهای حقوقی را متوجه شوید. با دانستن این نکات تا حد زیادی از ضررهای شما در بورس کاسته خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *