ثبت نام در بورس | چگونه در بورس ثبت نام کنیم؟ + ویدیو

اگر سرمایه ای اندک یا بزرگ در اختیار دارید که قادر به انجام فعالیت اقتصادی یا تولیدی خاصی با آن نیستید، ورود به بازار بورس و اوراق بهادار تهران، می تواند گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری باشد. البته ثبت نام در بورس تمام ماجرا نیست و شما باید به شناخت نسبی و رو به رشد در این حوزه دست یابید.

 

ثبت نام در بورس

 

به یاد داشته باشید که داشتن سرمایه و ثبت نام در بورس، تنها به عنوان پایه های ابتدایی فعالیت در بازار خرید و فروش سهام شناخته می شوند. برای موفقیت در این بازار، لازم است که حتما اطلاعات و دانش کافی در زمینه سرمایه گذاری و صنایع مختلف به دست بیاورید.

 

 

چه میزان سرمایه برای ورود به بازار سهام لازم است؟

لازم به ذکر است که برای ورود به بازار سهام، به سرمایه بزرگی نیاز ندارید و حتی می توانید با 100 هزار تومان، معاملات خود در بازار بورس را آغاز نمایید. با این حساب نیازی نیست که حتما سرمایه بزرگی را وارد کرده و روی آن ریسک نمایید. اتفاقا برای تازه واردها و آن هایی که به تازگی قصد ورود به این بازار معاملاتی را دارند، وارد کردن سرمایه های کوچک به مراتب عاقلانه تر خواهد بود.

 

مراحل ثبت نام در بورس

برای ثبت نام در بورس لازم است مراحل زیر طی شود :

1- دریافت کد بورسی بصورت رایگان (کلیک کنید)

2- مراجعه به یکی از دفاتر پیشخوان دولت جهت احراز هویت (در پایان مرحله اول نام و آدرس دفاتر پیشخوان بر اساس محل زندگی شما نمایش داده خواهدشد)

3- بعد از دریافت پیامک نام کاربری و پسورد (کد آنلاین) به سامانه معاملاتی مراجعه و معاملات خود را شروع کنید (خرید عرضه اولیه)

 

کد بورسی چیست؟

کد بورسی به هر دو شخصیت حقیقی و حقوقی داده می شود. مهم نیست که شما در چه جایگاهی باشید و با چه حجمی از سرمایه وارد این بازار شوید، به هر صورت به یک کارگزار رسمی بورس و یک کد معاملاتی وابسته به آن نیاز خواهید داشت. این کد کلید ورود شما به بازار معاملات سهام خواهد بود.

 

مدارک لازم جهت دریافت کد بورسی

• نسخه اصلی و کپی شناسنامه (صفحه اول و صفحه توضیحات)
• نسخه اصل و کپی کارت ملی

 

توصیه می کنیم که پیش از ورود به بازار بورس و خرید و فروش سهام، اطلاعات نسبی در زمینه وضعیت بازار و شکل معاملات سهم های مختلف به دست بیاورید. ابتدا نیازهای خود و پتانسیل های این بازار را به خوبی بررسی کرده و تناسب آن ها با یکدیگر را بسنجید. برخی اوقات افراد دارای تصورات فانتزی نسبت به میزان سودآوری در بازار بورس بوده و این باعث می شود که بی مهابا به خرید و فروش سهم های مختلف پرداخته و در همان بدو امر، با زیان دهی بزرگی روبرو شوند.

تجربیات یک بورسی

حقوقی ها چگونه شما را فریب می دهند؟ (دریافت سیگنال از خرید و فروش حقوقی)

این نوع فروش حقوقی مهم نیست!

بعضا ما مشاهده می نماییم سهمی بر فرض مثال ۳۰% افت داشته و نفس های آخر خود را سپری میکند. در همین حین یک حقوقی، فروش های آبشاری خود را شروع می نماید. حال بایستی سوال کرد که آیا این فروش، نشانه بدی است؟

جواب خیر می باشد. بطور مثال فروش حقوقی می تواند دستوری باشد و مثلا در انتهای مال برای تامین حقوق پرسنل درحال فروش است.

 

این نوع خرید حقوقی بسیار خطرناک است!

در بخش خرید نیز همه خریدهای حقوقی نشانه خوبی به شمار نمی رود. بطور مثال بعضی از اوقات کد های خاص حقیقی که در سود هستند، با هماهنگی تعدادی زیادی از سهم خود را به کد حقوقی می فروشند. بعد از این فروش قیمت سهم بشدت کاهش می یابد. در واقع این نوع خرید حقوقی نوعی فرصت خروج محسوب می شود.

 

فریب حقوقی ها را نخورید!

با ارائه مثال های بالا متوجه شدیم که لزوما هر خرید حقوقی نشانه خوب و هر فروش حقوقی نشانه بدی نیست. با دانستن نکاتی که در فایل زیر گفته ایم(همراه با مثال های واقعی و متعددی)، دیگر هرگز فریب حقوقی ها را نخورده و ضرر نخواهید کرد. نکاتی که در جایی گفته نمی شود.

 

در این فایل چه تجربیاتی نوشته شده ؟

 1. توضیحات کلی در مورد حقوقی های بورس
 2. حقوقی سهم شما خوب است یا بد؟ نحوه تشخیص با مثال
 3. حقوقی سهم شما چقدر قدرت دارد ؟ (ضعیف است یا قوی) با مثال
 4. دستکاری نسبت ها توسط حقوقی با ارائه مثال های متعدد
 5. چرا حقوقی ها بعد از سقوط سهم باز فروشنده هستند؟
 6. کدام نوع خرید حقوقی باعث افزایش قیمت سهم می شود؟ با مثال های واقعی و متعدد
 7. آموزش با مثال و ساده تحلیل حرفه ای با استفاده از نوع خرید و فروش حقیقی ها
 8. در چه مواقعی فروش حقوقی منجر به کاهش قیمت سهم نمی شود؟
 9. با کدام نوع خرید حقوقی ما هم باید بخریم ؟ با مثال واقعی
 10. با کدام نوع فروش حقوقی ما هم باید بفروشیم؟ با مثال واقعی
 11. بررسی چند سهم که بدترین و بهترین حقوقی ها را دارند

 

این فایل بر اساس تجربیات سه حقوقی مطرح بازار نوشته شده است !
 • تعداد صفحات : 60 صفحه همراه با عکس، نمودار، جدول و …
 • قیمت : 15,500 تومان

 

 • پشتیبانی در صورت هر گونه مشکل در تلگرام : @wiki55

بعد از مطالعه این فایل می توانید کلیه رفتارهای حقوقی را متوجه شوید. با دانستن این نکات تا حد زیادی از ضررهای شما در بورس کاسته خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *