تقسیم بندی سرمایه گذاری بازار بورس بر حسب زمان + دو ویدیو

اگر بخواهیم سرمایه گذاری بازار بورس را به شکلی دیگر به دسته های مختلف تقسیم بندی کنیم، باید سرمایه گذاری و کسب درآمد در بورس را بر حسب زمان، بدانیم. زمان یکی از مهم ترین فاکتورهای سرمایه گذاری در بورس است.

سرمایه گذاری به شکل نوسان گیری

سرمایه گذاری به شکل نوسان گیری، خطرناک ترین و پرریسک ترین شکل سرمایه گذاری در بازار بورس است. در این فرمول، سهامدار، پس از خرید یک سهم، کمتر از دو هفته نسبت به فروش آن اقدام می کند و سپس دوباره با پول به دست آمده از فروش، سهمی دوباره خریداری می نماید.

در این حالت سهامدار به دنبال خرید و فروش های کوتاه مدت و کسب سودهای لحظه ای است و از همین جهت احتمال اشتباه و زیان دهی بسیار بالا می رود. حتی حرفه ای ترین سهامداران بازار سرمایه، در خرید و فروش سهام به روش نوسان گیری دچار اشتباهات زیادی شده و ریسک های زیادی را ایجاد می کنند.

سرمایه گذاری بازار بورس

نوع سریع و حرفه ای از نوسان گیری وجود دارد که خرید و فروش سهم در یک روز انجام می شود. در این روش فرد سرمایه گذار پس از خرید سهمی در قیمت های منفی، پس از رشد آن در همان روز (بعضا شاید 10 دقیقه بعد) ان را به فروش می رساند. همانطور که مشخص است این نوع نوسان گیری نیاز به مهارت بسیار بالایی دارد.

 

سرمایه گذاری کوتاه مدت در بورس

سرمایه گذاری کوتاه مدت در بورس به این شکل است که سهامدار سهم های خریداری شده را برای مدت بین 1 تا 2 ماه در سبد سهام خود نگاه داشته و سپس در این فاصله به فروش آن ها می پردازد.

به واقع سرمایه گذار با نگاه کوتاه مدت به بازار، تحمل نگهداری سهم و ریسک پذیری بیش از آن را نداشته و حداکثر تا 2 ماه سهم های خود را اعم از آن که در سود یا زیان باشند، به فروش می رساند.

 

دو ویدیوی آموزشی در مورد مدت سرمایه گذاری در بورس

 

 

سرمایه گذاری میان مدت در بورس

سرمایه گذاری میان مدت در بازار بورس به این شکل است که سهامدار، سهم های خود را در یک بازه 6 تا 9 ماهه نگهداری کرده و برای این مدت (جز در موارد خاص)، سرمایه خود را در قالب سهم های خریداری شده، نگه می دارد.

 

سرمایه گذاری بلند مدت در بورس + اصول، نکات مهم و افق سودآوری

سرمایه گذاری بلندمدت، چشم اندازی طولانی تر داشته و سهم های خود را برای بیش از یک سال نگه می دارد. در این فرمول، سودآوری می تواند بسیار بزرگ شده و در سودهای سالیانه تقسیمی شرکت های بورسی که مالک سهام آن ها هستید نیز سهیم گردید.

بسیاری از سرمایه گذارانی که به تازگی وارد بازار بورس می شوند، به سرمایه گذاری های کوتاه مدت چشم دوخته و ورود و خروج های هیجانی دارند. در حالی که بهترین شکل فعالیت در این بازار، سرمایه گذاری بلند مدت در بورس است.

اگر نکات مهم و اصول این شکل از سرمایه گذاری را به خوبی بشناسید، می توانید بیشترین سودآوری از محل خرید و فروش سهام را در بازار سرمایه تجربه کنید.

سرمایه گذاری بازار بورس

به واقع افق زمانی سرمایه گذاری در بورس، در حالت بلند مدت چشم انداز روشن تری داشته و ریسک های سرمایه گذاری های کوتاه مدت را کمتر با خود همراه دارد. با ما در ادامه همراه باشید تا در دنیای آموزش بورس، به سرمایه گذاری درازمدت نیز نگاهی بیندازیم.

سرمایه گذاری بلند مدت در بورس از بهترین شکل های سرمایه گذاری در بازار است که می تواند سودهای بهتر و قابل اطمینان تری به همراه داشته باشد.

در حقیقت شکل صحیح سرمایه گذاری در بورس، همین سرمایه گذاری بلند مدت است که شوق سودهای لحظه ای و جا به جایی سهم ها در میان سهامداران تازه کار، باعث شده تا به شکل کوتاه مدت بیشتر دیده شود. اما به یاد داشته باشید که بیشتر سهامداران عمده و بزرگ که پول های بزرگی را به این بازار وارد می سازند، در مدل سهامداری بلند مدت فعالیت می کنند.

آموزش های ویژه

نسبت p/e

به قول حرفه ای های بورس، سود اصلی در بورس در خرید خوب است. پس در نتیجه خرید سهم در قیمت مناسب یکی از مهم ترین دلایل کسب سود در بورس است. چرا که اگر سهم را در قیمت خوبی خرید کرده باشیم از اصلاح قیمت و حتی ریزش بازار در امان خواهیم بود.

به عنوان مثال اگر سرمایه گذاری سهامی با p/e بالا را خریداری کند در روزهای رکودی و نزولی بازار انتظار کاهش قیمت زیادی از سهم می رود ولی اگر سرمایه گذار سهام با p/e مناسب را خریداری کند حتی در روزهای منفی هم دغدغه ای برای کاهش قیمت سهم نخواهد داشت.

تجربیات یک بورسی

حقوقی ها چگونه شما را فریب می دهند؟ (دریافت سیگنال از خرید و فروش حقوقی)

این نوع فروش حقوقی مهم نیست!

بعضا ما مشاهده می نماییم سهمی بر فرض مثال ۳۰% افت داشته و نفس های آخر خود را سپری میکند. در همین حین یک حقوقی، فروش های آبشاری خود را شروع می نماید. حال بایستی سوال کرد که آیا این فروش، نشانه بدی است؟

جواب خیر می باشد. بطور مثال فروش حقوقی می تواند دستوری باشد و مثلا در انتهای مال برای تامین حقوق پرسنل درحال فروش است.

 

این نوع خرید حقوقی بسیار خطرناک است!

در بخش خرید نیز همه خریدهای حقوقی نشانه خوبی به شمار نمی رود. بطور مثال بعضی از اوقات کد های خاص حقیقی که در سود هستند، با هماهنگی تعدادی زیادی از سهم خود را به کد حقوقی می فروشند. بعد از این فروش قیمت سهم بشدت کاهش می یابد. در واقع این نوع خرید حقوقی نوعی فرصت خروج محسوب می شود.

 

فریب حقوقی ها را نخورید!

با ارائه مثال های بالا متوجه شدیم که لزوما هر خرید حقوقی نشانه خوب و هر فروش حقوقی نشانه بدی نیست. با دانستن نکاتی که در فایل زیر گفته ایم(همراه با مثال های واقعی و متعددی)، دیگر هرگز فریب حقوقی ها را نخورده و ضرر نخواهید کرد. نکاتی که در جایی گفته نمی شود.

 

در این فایل چه تجربیاتی نوشته شده ؟

 1. توضیحات کلی در مورد حقوقی های بورس
 2. حقوقی سهم شما خوب است یا بد؟ نحوه تشخیص با مثال
 3. حقوقی سهم شما چقدر قدرت دارد ؟ (ضعیف است یا قوی) با مثال
 4. دستکاری نسبت ها توسط حقوقی با ارائه مثال های متعدد
 5. چرا حقوقی ها بعد از سقوط سهم باز فروشنده هستند؟
 6. کدام نوع خرید حقوقی باعث افزایش قیمت سهم می شود؟ با مثال های واقعی و متعدد
 7. آموزش با مثال و ساده تحلیل حرفه ای با استفاده از نوع خرید و فروش حقیقی ها
 8. در چه مواقعی فروش حقوقی منجر به کاهش قیمت سهم نمی شود؟
 9. با کدام نوع خرید حقوقی ما هم باید بخریم ؟ با مثال واقعی
 10. با کدام نوع فروش حقوقی ما هم باید بفروشیم؟ با مثال واقعی
 11. بررسی چند سهم که بدترین و بهترین حقوقی ها را دارند

 

این فایل بر اساس تجربیات سه حقوقی مطرح بازار نوشته شده است !
 • تعداد صفحات : 60 صفحه همراه با عکس، نمودار، جدول و …
 • قیمت : 15,500 تومان

 

 • پشتیبانی در صورت هر گونه مشکل در تلگرام : @wiki55

بعد از مطالعه این فایل می توانید کلیه رفتارهای حقوقی را متوجه شوید. با دانستن این نکات تا حد زیادی از ضررهای شما در بورس کاسته خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *