چطور از تصمیم شرکت برای افزایش سرمایه آگاه شویم؟

از آن جایی که پس از افزایش سرمایه تحولاتی در سهام شرکت های بورسی که مشمول این اقدام شده اند، صورت می گیرد که از آن جمله می توان تقسیم سهام جایزه، حق تقدم و … بین سهامداران را برشمرد، لازم است که نسبت به تصمیم شرکت برای افزایش سرمایه آگاهی داشته باشید و همین طور زمان و قطعیت آن را دنبال کنید.

تصمیم شرکت برای افزایش سرمایه

تصمیم شرکت برای افزایش سرمایه

لازم به توضیح است که تصمیم شرکت های بورسی به افزایش سرمایه در مجمع مطرح می شود و هیئت مدیره و سهامداران عمده نسبت به آن تصمیم گیری و رای گیری خواهند کرد.

در صورتی که افزایش سرمایه در مجمع تصویب شده و به تائید سازمان بورس نیز برسد، این مساله در روزنامه کثیرالانتشاری که پیشتر به عنوان روزنامه رسمی شرکت بورسی انتخاب و معرفی شده است، به نشر خواهد رسید. به این شکل سهامدارانی که اخبار مربوط به نمادهای بورسی مورد نظر خود را دنبال می کنند، از این موضوع آگاهی خواهند یافت.

 

 

البته با توجه به وب سایت های بورسی موجود و امکان دنبال کردن اخبار مربوط به شرکت های بورسی در فضای اینترنت، این پتانسیل وجود دارد که فارغ از مطالعه روزنامه، بتوانید از تصمیم شرکت های بورسی نسبت به افزایش سرمایه و قطعیت یافتن آن، آگاهی یابید.

به این ترتیب شما می توانید به عنوان یک سهامدار تصمیم به نگه داشتن سهام خود در زمان برگزاری مجمع گرفته و یا آن را به فروش برسانید. از این روی و به دلایل بسیار دیگر، ضرورت دارد که برای موفقیت در بازار بورس و معاملات خود، پیوسته اخبار مربوط به شرکت های بورسی را از طریق نشریات یا وب سایت های بورسی چون کدال و tsetmc دنبال نمایید. به این ترتیب به موقع نسبت به تحولات شرکت های مختلف از جمله افزایش سرمایه یا سایر اقدامات مالی؛ سودآوری یا زیان دهی، مطلع شوید.

 

تجربیات یک بورسی

حقوقی ها چگونه شما را فریب می دهند؟ (دریافت سیگنال از خرید و فروش حقوقی)

این نوع فروش حقوقی مهم نیست!

بعضا ما مشاهده می نماییم سهمی بر فرض مثال ۳۰% افت داشته و نفس های آخر خود را سپری میکند. در همین حین یک حقوقی، فروش های آبشاری خود را شروع می نماید. حال بایستی سوال کرد که آیا این فروش، نشانه بدی است؟

جواب خیر می باشد. بطور مثال فروش حقوقی می تواند دستوری باشد و مثلا در انتهای مال برای تامین حقوق پرسنل درحال فروش است.

 

این نوع خرید حقوقی بسیار خطرناک است!

در بخش خرید نیز همه خریدهای حقوقی نشانه خوبی به شمار نمی رود. بطور مثال بعضی از اوقات کد های خاص حقیقی که در سود هستند، با هماهنگی تعدادی زیادی از سهم خود را به کد حقوقی می فروشند. بعد از این فروش قیمت سهم بشدت کاهش می یابد. در واقع این نوع خرید حقوقی نوعی فرصت خروج محسوب می شود.

 

فریب حقوقی ها را نخورید!

با ارائه مثال های بالا متوجه شدیم که لزوما هر خرید حقوقی نشانه خوب و هر فروش حقوقی نشانه بدی نیست. با دانستن نکاتی که در فایل زیر گفته ایم(همراه با مثال های واقعی و متعددی)، دیگر هرگز فریب حقوقی ها را نخورده و ضرر نخواهید کرد. نکاتی که در جایی گفته نمی شود.

 

در این فایل چه تجربیاتی نوشته شده ؟

 1. توضیحات کلی در مورد حقوقی های بورس
 2. حقوقی سهم شما خوب است یا بد؟ نحوه تشخیص با مثال
 3. حقوقی سهم شما چقدر قدرت دارد ؟ (ضعیف است یا قوی) با مثال
 4. دستکاری نسبت ها توسط حقوقی با ارائه مثال های متعدد
 5. چرا حقوقی ها بعد از سقوط سهم باز فروشنده هستند؟
 6. کدام نوع خرید حقوقی باعث افزایش قیمت سهم می شود؟ با مثال های واقعی و متعدد
 7. آموزش با مثال و ساده تحلیل حرفه ای با استفاده از نوع خرید و فروش حقیقی ها
 8. در چه مواقعی فروش حقوقی منجر به کاهش قیمت سهم نمی شود؟
 9. با کدام نوع خرید حقوقی ما هم باید بخریم ؟ با مثال واقعی
 10. با کدام نوع فروش حقوقی ما هم باید بفروشیم؟ با مثال واقعی
 11. بررسی چند سهم که بدترین و بهترین حقوقی ها را دارند

 

این فایل بر اساس تجربیات سه حقوقی مطرح بازار نوشته شده است !
 • تعداد صفحات : 60 صفحه همراه با عکس، نمودار، جدول و …
 • قیمت : 15,500 تومان

 

 • پشتیبانی در صورت هر گونه مشکل در تلگرام : @wiki55

بعد از مطالعه این فایل می توانید کلیه رفتارهای حقوقی را متوجه شوید. با دانستن این نکات تا حد زیادی از ضررهای شما در بورس کاسته خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *